Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

kindle/ e-readers


speed

Recommended Posts

Si eu mi-am achizitionat kindle de vreo luna si imi place de mor de el. La fel ca tine speed si eu sunt fana cartilor, imi place sa le pipai, sa intorc paginile, sa admir copertile. Insa kindle are si el avantajele lui: incap sute de carti si nu isi schimba greutatea...poti incepe 7 carti deodata fara sa trebuiasca sa le cari dupa tine, poti downloada gratis o multime de carti, in plus le poti converti pe cele in pdf. etc in formatul care merge pe kindle. Poti cumpara de pe amazon carti in 10 secunde si se descarca direct pe kindle: din cate am observat unele carti in format electronic sunt mai ieftine decat cele clasice (ma refer la amazon) si chiar si decat cele din librariile de la noi. In plus ai acces la ultimele noutati, nu mai stai o vesnicie pana se traduce cartea la noi sau pana iti vine comanda prin posta de la amazon (daca iti vine, ca mereu sunt surprize). In romana nu este o oferta prea bogata, insa eu citesc in general in engleza si germana. INSa la noi sunt scumpe, eu mi-am cumparat kindle-ul din state si l-am luat la jumatate de pret fata de emag...asa ca ti-as sugera varianta asta, in caz ca ai pe cineva care pleaca in State curand. "Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

multumesc frumos de raspunsuri ! [flo] vad ca nici un posesor de ereader nu e nemultumit :) , ma gindeam ca nu am sa ma pot adapta cu cititul de pe ecran comparativ cu cititul din carte (urasc sa citesc carti pe computer sau pe telefon) aici sunt doar 2 tipuri de amazon kindle in magazine, unul cu 100 euro, cu capacitate de 1500 de carti si altul cu 190 de euro cu capacitate de 3500 de carti si 3g gratuit. in rest bineinteles ca pot comanda alte modele de pe amazon. aproape ca m-am hotarit ...:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre citit as dori sa fac o remarca. Kindle are un ecran ca sa-l numesc asa care atunci cand citesti de pe el este identica senzatia cu citirea clasica a unei file dintr-o carte. Are aceasta tehnologie. [url="http://www.romleas.ro/Rosia%20Montana/"]Ce nu stiu romanii despre aurul lor![/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am comandat nu de mult, si acum il astept cu mare interes un Nook simple touch http://www.barnesandnoble.com/p/nook-simple-touch-barnes-noble/1102344735 am ales un cititor de pdf, pentru ca am inteles ca sunt mai usor de gasit; va intreb si pe voi ce surse de pdf free online ati gasit , ca tare m-ar ajuta sa imi pregatesc biblioteca pana vine nook-ul[pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Celcesforaie are o biblioteca virtuala destul de maricica. Si pdf si doc. Site-ul de unde le-a luat a fost inchis. Zax, daca imi dai o adresa de email iti pot trimite. Insa, trebuie sa ai ceva rabdare pana sambata. Edit: pana una alta am gasit un site dragutel care il inlocuieste, intr-un fel, pe cel inchis. Iti trimit un PM cu adresa, daca vrei. Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit vivi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...