Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (29)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

fetelor, ati acoperit multe si din asteptarile mele de la un curs de alaptare.

ma gandeam recent cat de folositor mi-a fost si imi este acest forum, cu IONELA in frunte.

mai glumesc cateodata si zic ca forumul asta mi-a crescut copilul[:)]

nu mi-au trebuit bunici, matusi si altele de genul.ma bucur f mult ca am invatat o groaza de kestii aici ,si cele mai corecte de multe ori.la cate prb pot aparea,cred ca muream de stres daca nu le aflam aici.

nici eu ,de la 2.5 luni nu am mai folosit crema pt fundulet.servetele ,depinde de situatie.niciodata nu s-a iritat.dupa sters,cele 5 min. la fundul gol si-au facut treaba,[pk]

nico, parca imi dai emotii[:)], acusica iti vei pupaci minunea

 

MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi ![flo]

 

La multe lunite lui bebe Andreiid="size5">id="blue">id="Times New Roman"> de mami Iulia si felicitari lui mami pentru meniul stabilit si multa rabdare, asa e la inceput mai greu cu senzatia de foame, dar trece [pup][pup][pup]

Mada si pe mine ma ia uneori o pofta nebuna de dulce de-mi vine sa mananc si zahar [:D], dar mai nou imi iau de la plafar batoane de slabit si rup o gura si-mi mai trece [:I]

Nico tinem pumnii si poate mai are rabdare bb [pup]

Chiar vroiam sa intreb cam cat timp ati dat bb la fundulet cu crema, ca eu il mai dau si aku, in spacial noaptea, cand iesim pe afara, ca mai am o crema si vreau s-o termin, noi am avut iritatia aia de cand am iesit din maternitate si atat.Aproppo noi de anul asta purtam nr. 4 la scutece [:I]

Am renuntat la dermatocosmetice ptr dermatita si am rez problema pielii uscate cu ulei migdale+ masline , dam si la fundulet si suntem cu piele fina [:)].

O zi frumoasa la mamici si burtici [pup][pup][pup][pup]

 

 

Mami fericita deid="red"> [baietel] David 12.09.11id="blue">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IONELA, eu as fi vrut sa stiu ca bebe stimuleaza lactatia cel mai mult si mai bine si ca o face mereu , nu doar la inceput!

exemplu la sora mea-imi zicea ca dupa 5,6 luni nu prea o sa mai am lapte,ma intrista treaba asta, dar citind aici am aflat ca nu e asa. Asa a fost in cazul ei pt. ca nu a fost informata corect.

de pe la 5 luni jumate i-a bagat alimentele, multe, i-a inlocuit mesele de san cam rapid.

bineinteles, nu stia ca daca nu pui bebe la san ,nu se face lapte. a gandit ca pur si simplu nu mai are lapte, asa ca de la 6 luni a incheiat cu alaptatul.acum regreta ca nu a alaptat mai mult. i-am spus ca nu trebuia sa faca asa,dar traziu cand am aflat si eu aici. va sti pt al 2 lea bebe, ca tot e in acest capitol acum[:)]

 

MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pt urari ! Pupam fetele! Azi am facut o mica sedinta foto ,asa de 4 luni [:D] Am masurat aseara bebe ,cu o ruleta din casa ,are 63 cm ,maine vreau sa ma duc la vaccin si poate o sa-l si cantarim.

Chiar si eu vroiam sa va intreb daca mai dati bebeii cu crema la fundulet ,si eu am vrut sa renunt dar mi-a zis cumnata mea sa-l mai dau in continuare ,dar oare e de rau daca il dau ? adica o sa fie pielea sensibila pe acolo?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multe lunite si din partea noastra lui bebe Andrei!!!!!!!!!!Clau tu ai amestecat uleiurile daca da ce cantitate din fiecare si noi avem pielicica la fel si ma incanta solutia ta cu uleiurile[pup][pup][pup]Cu crema nici eu nu o mai dau o spal la fundulet de fiecare data si e mai ok. Nico mai ai un pic...bafta mare la examene!!!!bebe asteapta sa termini sesiunea stie el cand sa vina....[pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Gabrielita81
La multe lunite si din partea noastra lui bebe Andrei!!!!!!!!!!Clau tu ai amestecat uleiurile daca da ce cantitate din fiecare si noi avem pielicica la fel si ma incanta solutia ta cu uleiurile[pup][pup][pup]Cu crema nici eu nu o mai dau o spal la fundulet de fiecare data si e mai ok. Nico mai ai un pic...bafta mare la examene!!!!bebe asteapta sa termini sesiunea stie el cand sa vina....[pup][pup][pup]
align="right" id="quote2"> Gabi eu am amestecat cantitati egale, 100 ml din fiecare , le-am combinet apoi le-am pus la fiert in beau marine, 20 de min din mom cand a inceput sa clocoteasca apa. Eu zic ca am procedat ok.Am auzit ca si uleiul de cocos e foarte hranitor, am dat cda la plafar de el, o sa-l incerc [:I] Eu sincera sa fiu il dau si inainte de a-l baga in apa, mi se pare ca apa ii usuca pielea si nici nu mai stau sa o fierb la 4 luni [alcool]. [pup][pup][pup]Mami fericita deid="red"> [baietel] David 12.09.11id="blue">id="Script MT Bold">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...