Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nasterea la Arcadia - Iasi (29)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare,

 

Claudia, am intrat sa iti spun k am fost ieri la magazinul Z si aveau cuburi din plus... ziceai ca vrei si tu.

eu am mai luat o paturica din asta http://www.ebay.co.uk/itm/NEUF-Doudou-Grain-ble-Plat-Peluche-Ours-Blanc-/310367066328?pt=FR_YO_Bebe_Jeux_PeluchesDoudous&hash=item48435198d8 , dar e un pic mai faina. Maia o roade intr-o veselie... imi place ca e usoara si o poate manui... cu zornailile se cam loveste cand se joaca. Partea nasoala e k nu pot sa o las nesupravegheata cu asta, pentru k se poate ineca cu colturile.

 

__

Lena - [mamica] fericita a Maiei

 

Bebe Maia - 8 oct 2011

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

Abia acum am reusit sa intru sa vad despre ce mai vorbiti pt k in weekend a fo ziua mea si am fo un pik ocupata:D....Nico pana cand se mai fac inscrieri in mall? Tu cum te simti, nu vine bebele?

Noi deja ne gandim in fiecare zi la momentul cand va veni.

Va pup si o seara faina[pup]

 

 

[gravi] cu [baietel] 36+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo din cate stiu campania se desfasura in 20, 21 si 22 ianuarie.

Noi il asteptam pe bebe[bibe]...din zi in zi am tot mai putina rabdare, de abia atept sa-l vad, sa-l tin in brate ... cronometrez fiecare durere, cat de mica ... oofffff id="Georgia">

 

Astept o minune-n viata meaid="Georgia">id="green"> ...[gravi] +39 cu [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

citat din mesajul lui madline82

Iulia, multumesc mult de mesaje.Nico, ma bucur ca sunteti bine, inca putin si minunea se intampla[pup]Stefana, nu m-am putut abtine sa nu iti prezint si reversul medaliei vis-a vis de administrarea fluorului, aparitia fluorozei. http://www.medici-stomatologi.ro/infodent/fluoroza-dentara Daca ii dai LP, fii atenta ca multe formule au de asemeni si Fluor in comp, deci alte suplimente cu fluor ar fi bine sa nu ii dai.eu una nu ii voi da suplimente de fluor copilului meu, cariile apar dintr-un cumul de factori mult mai mari decat lipsa profilaxia cu fluor.(mostenirea genetica, ph-ul salivar care este legat de ceea ce mancam si cum mancam, igiena dentara)Mamica Estelei , 24.mai 2011[/quoteMADA ,chiar ma intrebam pe unde mai esti ,am crezut ca te-am suparat cu mesajul de pe PM [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor cand mai faceti comanda pe Amazon sa imi spuneti si mie va rog pentru ca vrem si noi o olita.[:D]E diferenta foarte mare de pret de ceea ce e pe siturile noastre online.

Despre fluor am scris si eu luna trecuta.Medicul meu mi-a spus ca nu recomanda fluorul.A avut cazuri de copii carora li s-a administrat fluor cu gura plina de carii si copii carora nu li s-a dat fluor cu dintisorii impecabili.Eu una nu ii voi da fetei.[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupicei fetelor!Eu deja am 2 nopti nedormite insa o sa treaca si gingiutele si o sa creasca si dintisorii.Azi noapte a gemut mititica de nu stiam ce sa ii mai fac.M-am plimbat toata noaptea cu ea prin casa, am leganat-o.I-am pus putin gel pentru gingiute:Calgel, insa o calma jumatate de ora si apoi iar incepea cu gemetele si cu manuta dusa la gingiuta.La ceilalti dintisori a rezistat eroic.La astia nu stiu de ce o doare asa de tare.Abia acum spre dimineata a adormit si o las sa se odihneasca cat o sa vrea ea.

Lena vroiam un sistem 3 in 1 sa pot folosi olita si ca reductor si ca suport picioruse pentru chiuveta si toaleta si in primul rand vroiam o olita cu spatar.Am prins drag de ea [olala].M-am uitat la toate cele de la Fisher insa mi-a placut mai mult asta pentru ca are si colacelul moale :

http://www.amazon.com/Summer-Infant-Step---Step-Trainer/dp/B004GJXLYS/ref=sr_1_102?ie=UTF8&qid=1327353118&sr=8-102

si e tot pe sistem 3 in 1 ca cele de la FP.Nu mai zic de pret pentru ca pe siturile romanesti e 200 ron fara transport.Astia nu sunt sanatosi la cap cu scorurile astea.[:D]

Aici e pe situl din ro.Are mai multe poze decat pe Amazon:

http://www.toyz.ro/articole-de-baie/summer-infant/olita-multifunctionala-3-in-1-training-system-roz/

Asa ca va rog cine face comanda sa ma luati si pe mine in vizor.Nu e chiar urgenta insa ne trebuie acusica.[:D][pup]

Mada i-am luat si eu fetei scaunel de baie cum i-ai luat si gazutei tale pentru ca desi colacul mai este bun il impinge peste cap, il scoate si nu mai e asa de sigur.Astept maine sa il primesc.Am gasit cu 130 ron, nou de pe toyz.ro.Tot acolo imi sarise in ochi si olita asta ce vreau sa o iau pentru gaza.[olala]

Estela sta in scaunel?Ii place?[:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...