Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cine mai fluiera dupa femeile trecute de 40 ani ?


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Uite aici Xio ca sa nu crezi ca venii eu cu in X tara nu te fluiera[:D]
Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
http://smartwoman.hotnews.ro/Ce-ti-e-si-cu-lumea-asta-tocmai-in-tara-lui-macho-sa-inveti-sa-fii-femeie Mai lasati naibii stereotipiile, discriminarile si valorizarea sexismului si traiti-va viata, altfel o sa ajungeti niste babe acrite care cauta in orice gest al barbatului musai ceva negativ si care promoveaza discriminarea. Pe mine m-a amuzat articolul, mai ales partea cu femeile care departe de tara lor se simteau deprimate. Ca sa vezi. Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1
Citat:
Ingrid S: Stii ce mi-a relatat un prieten proaspat intors din Anglia, Londra, unde a stat 4 luni? Cica nu se da locul in mijloacele de transport in comun nimanui, femeie gravida, in varsta, cu sacose au ba, li se rupe de politete si alte alea si vorbim de la adolescenti pana la maturi.
Si eu am fost socata la inceput dar mi s-a explicat de ce. Femeile aici se vor egale cu barbatii, atunci sint tratate ca atare. Un barbat nu ar da locul in metrou unui alt barbat (mai ales daca sint relativ de aceeasi virsta) de ar da unei femei, care vrea sa fie tratata la egalitate cu barbatii? Barbatii aici nu deschid usa femeilor (decit f rar), despre pupat mina nici pomeneala, in general aici nu exista la barbati politeturile care exista in romania fata de femei. Probabil ca asta vine la pachet cu egalitarismul dintre femei si barbati. Am inteles ca in tarile nordice este si mai si.
Eu am alte experiente cu domni englezi [:)] S-a intamplat sa petrecem o saptamana cu un grup de englezi, ne intalneam tot timpul la masa [:D]. M-am scuzat si m-am ridicat sa merg a toaleta si in secunda doi toata suflarea masculina s-a ridicat in picioare. Cand m-am intors, la fel. De fiecare data cand o femeie se ridica, aceiasi procedura(ca doar nu aveam eu statut special) [:D] -------------------------------------------- ´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Eu am alte experiente cu domni englezi [:)] S-a intamplat sa petrecem o saptamana cu un grup de englezi, ne intalneam tot timpul la masa [:D]. M-am scuzat si m-am ridicat sa merg a toaleta si in secunda doi toata suflarea masculina s-a ridicat in picioare. Cand m-am intors, la fel. De fiecare data cand o femeie se ridica, aceiasi procedura(ca doar nu aveam eu statut special) [:D] -------------------------------------------- ´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
mda, ai vrea tu! precis inti sau inventezi----asta mi s-a spus mie cand am indraznit sa povestesc fluieraturile din Canada[:D] **Fur is for petting*** http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui AB_AC Din pacate sarira toate sa ma convinga ca o fluieratura, o privire lunga si graitoare e ceva care le face sa se simta bine.
AB, doar XIO a spus acum ca pe ea nu o deranjeaza fluieraturile, care ´´toate´´ au sarit sa te convinga? Violeta zicea ca fluieraturile o deranjeaza dar privirile tacute nu. [:D] Un exemplu personal: eu cand sunt imbracata in deux pieces si port tocuri observ ca mi se deschid mai multe usi(la propriu) , vanzatoarele vin sa te ajute mai zambaretze si oamenii(femei si barbati) te privesc fara a se ascunde. Oare cei care-mi deschid usa si ma lasa sa intru inaintea lor considera asta a fi o invitatie la sex si asteapta ´´da´´-ul meu clar si raspicat? Si nu vorbesc doar de Romania. E drept ca englezul sau neamtul nu fluiera. Ei se multumesc cu privitul. Dar nici romanul educat nu fluiera. Si n-as pune fluieratul pe aceiasi treapta cu privitul. Doamne iarta-ma, pai atunci sa ne tragem un sac pe cap daca orice privire ne jigneste si o percepem ca invitatie la sex. -------------------------------------------- ´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Eu am alte experiente cu domni englezi [:)] S-a intamplat sa petrecem o saptamana cu un grup de englezi, ne intalneam tot timpul la masa [:D]. M-am scuzat si m-am ridicat sa merg a toaleta si in secunda doi toata suflarea masculina s-a ridicat in picioare. Cand m-am intors, la fel. De fiecare data cand o femeie se ridica, aceiasi procedura(ca doar nu aveam eu statut special) [:D] -------------------------------------------- ´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
mda, ai vrea tu! precis inti sau inventezi----asta mi s-a spus mie cand am indraznit sa povestesc fluieraturile din Canada[:D]
Cred ca e vorba si de educatie. Ma indoiesc ca un italian educat(de exemplu) fluiera femeile . De Canada nu stiu, poate te-a fluierat vreun mexican. Sau roman [:D] -------------------------------------------- ´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lady, n-am zis ca nu ma deranjeaza fluieraturile. Am zis ca pt. mine nu sunt o dovada pt. cat de bine arata o femeie. In marea parte a cazurilor le ignor cu brio. sunt si intamplari in care daca sunt cu caps pusa isi da seama din priviri ce greseala imensa a facut. :) **Fur is for petting*** http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui XIO
Lady, n-am zis ca nu ma deranjeaza fluieraturile. Am zis ca pt. mine nu sunt o dovada pt. cat de bine arata o femeie.
Da, am recitit, scuze. [flo] -------------------------------------------- ´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Citat:
citat din mesajul lui XIO
Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Eu am alte experiente cu domni englezi [:)] S-a intamplat sa petrecem o saptamana cu un grup de englezi, ne intalneam tot timpul la masa [:D]. M-am scuzat si m-am ridicat sa merg a toaleta si in secunda doi toata suflarea masculina s-a ridicat in picioare. Cand m-am intors, la fel. De fiecare data cand o femeie se ridica, aceiasi procedura(ca doar nu aveam eu statut special) [:D] -------------------------------------------- ´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
mda, ai vrea tu! precis inti sau inventezi----asta mi s-a spus mie cand am indraznit sa povestesc fluieraturile din Canada[:D]
Cred ca e vorba si de educatie. Ma indoiesc ca un italian educat(de exemplu) fluiera femeile . De Canada nu stiu, poate te-a fluierat vreun mexican. Sau roman [:D] -------------------------------------------- ´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
[:D] da, exact! sigur erau romani [:D] **Fur is for petting*** http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Nu promovez strigaturile si fluieraturile si nici articolul nu o face, doar explica o alta modalitate de a te simti femeie, de a trai frumos. Asta e la ei in Argentina, o fi un cult al sexismului, ce sa-i faci. Si eu am fost fluierata pe strada si n-am vomitat dupa primul colt, am trecut-o la categoria mitocani si basta. Ma gandeam sa ne amuzam nitel si va vedem si alte puncte de vedere, dar daca intervin feministele hard-core eu ma retrag, ca nu poti lupta cu educatele la SNSPA. Apropo, citeam pe un alt site o parere talibana, o tipa sustinea sus si tare ca ei, daca i se adreseaza cineva cu domnisoara sau vrea un barbat sa-i sarute mana, il pocneste de nu se vede. E discriminare si sexism. Hahaha. Am ras cu lacrimi. Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
AB-AC, mi-ai sarit o postare. Iat-o mai sus, in continuarea observatiei mele cu babele acrite pe viata pe care nu o reneg. Femeile acelea din articol nu par abuzate si nefericite. Dimpotriva, cand nu le mai fluiera nimeni sunt asa. Eu una nu ma dau in vant dupa fluieraturi, ca nu-i asta scopul vietii mele. Dar daca ele vor asta, daca vor sa danseze la 100 de ani tango, e inutil sa ne dam noi superioare cu parerea. Letitia, inteleg. Asa se explica mitocania de care ziceam. Ei bine, eu vreau sa ma respecte barbatii, sa se ridice politicosi si sa-mi ofere locul, sa-mi deschida o usa si sa-mi traga scaunul la masa. Vreau sa se uite admirativ la mine cand trec (fara zgomote), vreau sa ma simt femeie, rujata si parfumata si cu toc de 10 cm daca am chef. Uite-asa. Edit: n-am 40 de ani. Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...