Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 154


Recommended Posts

Salutare!!!

Nici nush de unde sa incep...

Sanatate multa tuturor fulgisorilor bolnavi.

Monica condoleante...

Ionela sper ca pana la ora asta ai confirmat participarea... stiu sigur ca o sa te descurci. Intrebari nu mai am in plus fata de cele spuse pana acum.

Raluci am trimis un PM...cand ai timp...[pup]

Noi suntem asa si asa...adik Andra e cu raceala pe trecute...a scapat usor fata de Mariuta, Alexa.... ca microbul se pare ca l-am luat din acelasi loc...dar sub forme diferite...partea proasta e ca s-a suprapus cu aparitia a 2 masele...deci n-a mancat mai nimik...dar a baut sucuri, ceaiuri si nectar...toata ziua. De ieri a inceput sa manance binisor..sper sa-i revina pofta de mancare inainte sa intru eu in panica. Tot de ieri a inceput si mie sa-mi fie rau...iar peste noapte s-a agravat treaba si azi ma simt naspa...imi curg ochii si stranut intruna...si abia pot vorbi....noroc ca tre sa scriu[:D]

Si mai am o problema...nu ne-am hotarat la nume si incepe sa ma streseze si asta...

 

Mami fericita de strumfita si [gravi] 33+ cu Motzata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare dragele mele!

 

In primul rand multa sanatate fulgusorilor bolnaviori!

 

Gabitza, noi am trecut in octombrie printr-o forma urata de amigdalita. Tot asa... febra mare si aceeasi problema in administrarea antibioticului. A fost cosmar...am reusit sa ii dau antibioticul in amestec cu putin biscuite.

 

Ionela, cred ca fetele au spus tot.[flo]

 

Monica, condoleante!

 

Licurici, [pup]

 


Dana, mami de 2 minuni [bonjovi] David (2.11.2009) si [bebic] Lucas (23.11.2011) id="blue">id="size2">id="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui strumfy_12

Si mai am o problema...nu ne-am hotarat la nume si incepe sa ma streseze si asta...

align="right" id="quote2">

http://www.desprecopii.com/info-ID-7564.htm
Daca vrei sa vezi mai multe nume, sa fii si mai in ceata decat esti...[:D]

Floricik mami de [copil] Maria Emaid="red">-12.12.2009

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noua de cateva seri ne este mai bine. Am renuntat la Simeticona si vad ca ii este bine in continuare puiului. Sper sa mergem tot asa. In rest ar sta numai agatat de san.

David face tot mai mult spectacol. Din martie merge si el la gradi...am asa multe temeri: cum se va acomoda avand in vedere ca nu intelege germana...de vorbit el nici romana nu vorbeste, eventuale boli, cum voi face eu fata sa stau cu el pe acolo cand altul ma asteapta acasa...

 


Dana, mami de 2 minuni [bonjovi] David (2.11.2009) si [bebic] Lucas (23.11.2011) id="blue">id="size2">id="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Va multumim tuturor pt gandurile bune[pup],si dorim multa sanatate puiutilor bolnavi!

 

Vom sta internate pana maine,si sper sa o iau acasa aproape refacuta,daca perfect sanatoasa nu se poate atat de repede.

Ramonika,bineinteles ca la Arcadia suntem....daca era sa mergem la Sf Maria, intram in depresie inainte sa ajung la spital! Aici conditiile sunt super,personalul nu lasa loc de nici o plangere,sunt mai mult decat multumita,chiar daca este scump,merita toti banii!

 

Cea mai traumatizanta chestie a fost introducerea sondei in nas...cand intra asistentele in salon,isi acopera nasul cu ambele maini si plange... Daca ii spun ca au venit doar sa dea apa la fluturas, se calmeaza, chiar daca mai plange cand ii baga antibioticul.... Si alta problema este ca se plange de dureri de burtica si mananca foarte putin....

 

 

 

 

 

[*]My english rose Alexa Annabelle Deniseid="red"> 7 Oct 2009 [*]

 

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`

Mahatma Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am intrat sa [grup] mamicile cu fulgusori bolnavi. Si noi am fost cu M, dar atat si acum mai trage de nas dar imi place sa cred ca sunt pe final.

Va citesc de cate ori am timp, mai greu cu scrisul si mai sunt si intr-o perioada incarcata fizic si emotional, deci stare blue.

Sanatate multa [pup]

 

mami de [bonjovi] Vlad (29.10.2009)

Multumesc Doamne!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello [pup]

M-am intristat rau sa citesc de atatia copiluti si parinti bolnavi .Va doresc multa ,multa sanatate si putere sa treceti repede si usor peste perioada asta .

Acum am aflat la telefon ca fetita de 10 luni a unei cunostinte a fost internata in spital cu pneumonie si s-a intors acasa cu rujeola [bang].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shtephy parca mai usoara rujeola decat pneumonia. dar mai buna sanatatea [:)]. Pupam piticii frumosi si veseli si imbujorati!

 

Many te asteptam in forma [pup]

 

Dana or sa se rezolve toate, nu-ti mai face griji acuma, ca raspunsul il vei afla tot abia atunci [;)] [pup]

 

Monica condoleante!

 

 


 

Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...