Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 154


Recommended Posts

 

Noi vom sta internate in continuare, Alexa s-a simtit rau ieri, cred ca a mai luat un virus, a aparut si un wheezing, asa ca astazi a trecut iar prin analize de sange, raze la plamani, control ORL....acum pare sa fie mai bine....

 

Dana,cum eu sunt patita, tind sa te sfatuiesc sa mergi la un control, mai bine sa stii de la inceput,decat sa ajungi intr-o situatie mai grava.... Multa sanatate[pup]

 

Raluci,ma bucur ca voua v-a trecut usor!

Sa stii ca,in unele cazuri, iesitul afara face mai mult rau....la noi este total exclus!

 

Monica,ce mai faceti?

Condoleante pt pierderea bunicului.

 

 

[*]My english rose Alexa Annabelle Deniseid="red"> 7 Oct 2009 [*]

 

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`

Mahatma Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
Citat:
citat din mesajul lui dana n.
Neata!Sunt nedormita...bebe are nasucul infundat si plin de mucisori.Oare este de mers la medic sau sa ii curat eu in continuare nasucul cu apa de mare? Temperatura este in regula.
Dana, mami de 2 minuni [bonjovi] David (2.11.2009) si [bebic] Lucas (23.11.2011) id="blue">id="size2">id="Book Antiqua">

align="right" id="quote2">eu zic sa mergi, e prea mic sa faca vreo forma mai grea de virozasanatateRaluca, mamica de doi baieti, Remus Andrei (8 nov '09) si Cezar Ioan (3 dec '11)
align="right" id="quote2">Am sunat la pediatru...a zis sa il mai las atata timp cat nu face febra si nu tuseste. Spre seara, daca se agraveaza sa merg la urgenta ca este el de garda.
Dana, mami de 2 minuni [bonjovi] David (2.11.2009) si [bebic] Lucas (23.11.2011) id="blue">id="size2">id="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare [flo]

 

Si eu am observat si la Iulian (si la mine de multe ori) ca daca e racit ii prieste nemaipomenit afara. Aseara l-am scos la doctor si a facut si cateva ture prin fata blocului si nu i-a mai curs nasul deloc de unde in casa era siroaie, si tusea i s-a potolit.

Dar da, nu am experimentat infectii bacteriene, doar viroze usoare.

 

Dozz ce face Ana? cum este?

 

Dankutza Iulian are o tricileta de cand avea 9 luni si o s-o folosim din nou in primavara (pana in toamna mergeam des cu ea in parc). Anul asta sper sa inceapa sa si pedaleze. E un Smart Trike cam ca asta.

 


 

Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

In noaptea in care am adus-o la spital, ca prin minune, dupa ce am ajuns aici, nu a mai tusit aproape deloc, dupa ce acasa nu se mai putea opri. Am intrebat-o pe d-na doctor, care a spus ca datorita aerului rece si concentratiei mai mare de oxigen, s-a oprit din tuse. Am spus ca,daca stiam,as fi scos-o in balcon,si a spus ca mai rau faceam,chiar daca pe termen scurt ar fi fost o imbunatatire(aici vb doar de cazul nostru,nu de raceli usoare).

Astazi am primit ceva vesti bune- Imunoglobulina A este in crestere, dar si o veste proasta: TGO si TGP marite....inainte era doar TGO marit. [q]

 

[*]My english rose Alexa Annabelle Deniseid="red"> 7 Oct 2009 [*]

 

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`

Mahatma Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce mai faceti,mai fetelor? Nu mai scrieti nimic? Nu va ganditi ca mai sunt oameni prin spital carora le-ar placea sa va mai citeasca?[:D]

 

Nu stiu ce sa spun despre Alexa....cred ca v-am spus deja ca alaltaieri arata de parca era la debutul unei noi viroze. Ieri a fost putin mai bine,tusea mai rara,dar foarte puternica. Astazi am observat ca pielea se strange intre coaste,deci are dificultati de respiratie....nici nu mai stiu ce sa cred.... A inceput sa se obisnuiasca cu aerosolii, nu mai trebuie aspirata,deci a scapat de cea mai mare temere.... Nu mananca, e plangacioasa si somnoroasa...

 

Atat mi-a mai cerut "Tisa, Usu", incat,la iesirea din spital, cred ca va vorbi si limba rusa[alcool]

 

 

 

[*]My english rose Alexa Annabelle Deniseid="red"> 7 Oct 2009 [*]

 

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`

Mahatma Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lumi iti trimit o cafea si o tigara!!!Sanatate Alexei!!! Sa se faca bine repede , sa puteti pleca acasa!!!

 

De luni incep iar sa stau in bar pana vine tasu de la lucrare[alcool], ma batea gandul sa o duc la gradi[:-@], ca avem una particulara aproape de noi, da cand citesc aici cati puiuti se duc la gradi sanatosi apoi vin cu raceli si stau iar acasa[alcool][alcool]....nu-mi mai vine......mai bine o mai tin cu mine, sau pe la soacramea, decat sa o duc 2 zile acolo si 7 sa stea in casa bolnavioara[:-@]

 

[mamica] fericita de [copil]ranjita Maya Andreea ( oct-2009)[olala]

 

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...