Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 154


Recommended Posts

Ramonika multumim de [cafea] foarte buna..[:)] ce citesc eu pe aici ma minunez de asemenea parinti,am intalnit si eu un baietel de doi anisori care nu o lasa pe adelina sa se aseze in nici un leagan, i-am spus copilului ca trebuie sa lase si alti copii sa se joace si nu a vrut si pace [bang] atunci am strigat la parintii lui care stateau pe banca sa vina sa linisteasca copilul, ei nu s-au deranjat deloc, iar eu mi-am copilul si l-am pus in leagan iar pe baietel l-am lasat sa tipe... parintii lui se amuzau [alcool] urmatoarele zile in acelasi parc acel copil se juca singur, cu toate ca parcul era plin de copii, atunci am inteles ca toate mamicile il evitau si nu isi lasau copii in preajma lui... fetelor am si eu o nelamurire, stie cineva unde sa ma duc sa mai beneficiez inca un an de CIC acasa cu adelina? la mine la servici nu sunt sigura de locul de munca, si mi-as dori sa mai stau inca un an cu ea acasa, ma gandesc ca la trei ani ar fi mai usor sa o duc la gradi... [mamica] de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

stanucel stiu ca ti se aproba inca un an de stat acasa daca mergi la o comisie medicala pentru a constata ca (,) copilul are handicap sau o problema medicala serioasa dovedita prin certificate medicale. dymomo si magda si=au prelungit, poate te lamuresc ele mai bine.
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [copil] tati [roker] si Vladutz [pis] [url="http://zebraroz.ro/"]zebra roz[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua de acasa, eu sunt in medical pana joi cel putin.De vineri cica ma duc la serviciu iar. Astept sa vad daca doctora are dreptate:sunt suspecta de ceva boli gen varicela/rubeola. Am avut 3 zile de frisoane,gat plin cu puroi nas si urechi la fel.Nu am putut nici sa vorbesc si nici sa mananc. Febra nu stiu daca am facut . Acum ma cam mananca pielea dar nu stiu daca e ceva psihic sau chiar e real. Va [pup] . Am trimis baietii la plimbare si eu stau si calc un pic (asta cat ma simt mai bine) cat nu incepe iar sa ma doara capul. Crissa felicitari si tie pentru bebe. [mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monis5 Stanucel daca fetita e sanatoasa (sper ca e asa!) si varianta de mai sus scrisa de Ramonika nu este aplicabila, poti beneficia de 1 an de zile fara plata. La asta te gandesti?
Despre asta cred si eu ca este vorba. Anul fara plata parca nu mai apare in noua lege; insa noi suntem in CIC dupa legea veche si banuiesc ca se poate aplica. _____________ [url="http://l-rares.blogspot.com/"]Rares[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monis5
neata [flo] Stanucel daca fetita e sanatoasa (sper ca e asa!) si varianta de mai sus scrisa de Ramonika nu este aplicabila, poti beneficia de 1 an de zile fara plata. La asta te gandesti?
Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)
eu doream sa beneficiez si de banuti...[olala] cei de la servici ma trimit in somaj, dar as lua mai putin banuti fata de ce iau acum in CIC si din cauza asta m-am gandit la varianta de a mai sta acasa cu fata am auzit cazuri care au prelungit inca un an de zile CIC(dar nu cunosc pe nimeni personal) da, copilul meu este sanatos, in acesti doi ani a avut cateva viroze usoare...in rest mergeam la pediatru doar pentru control... [mamica] de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui stanucel
Citat:
citat din mesajul lui monis5
neata [flo] Stanucel daca fetita e sanatoasa (sper ca e asa!) si varianta de mai sus scrisa de Ramonika nu este aplicabila, poti beneficia de 1 an de zile fara plata. La asta te gandesti?
Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)
eu doream sa beneficiez si de banuti...[olala] cei de la servici ma trimit in somaj, dar as lua mai putin banuti fata de ce iau acum in CIC si din cauza asta m-am gandit la varianta de a mai sta acasa cu fata am auzit cazuri care au prelungit inca un an de zile CIC(dar nu cunosc pe nimeni personal) da, copilul meu este sanatos, in acesti doi ani a avut cateva viroze usoare...in rest mergeam la pediatru doar pentru control... [mamica] de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993
Dupa ce copilul implineste 2 ani trebuie sa te intorci la serviciu. Daca mai vrei 1 an de zile, poti beneficia de CIC numai in cazul copilului cu handicap. Alta varianta este sa faci cerere la angajator de 1 an de zile concediul fara plata. Nu cred ca exista alta varianta. Bafta [flo]
Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tina sper sa treaca repede orice ai avea. Geo ce face? e sanatos? [pup] Lumi sanatate multa pisicutei [pup]. Greu tare mai e cand sunt bolnavi [q] Gabitza bafta cu interviul, sper sa fie ce-ti doresti. [pup] Si sanatate la copilasi! Cine sta cu ei cand sunt bolnavi? bunicile? Dealocatie si eu stiu ca nu trebuie sa te preocupi, merge de la sine. Ar fi si culmea sa mai fie de facut vreo hartie pt 42 de lei [zirea]! Ramonika ia o cafea mai mare [pup]. Ruxi cum e, ea a scapat? [pup] Pirelia sanatate Onutzei, sa nu mai trebuiasca sa bagati vizite la doctori si medicamente [pup] Crissa felicitari pentru [gravi] [olala][pk]!!! [pup] na ca mi-am epuizat timpul cu urari medicale [alcool] si nu mai am timp sa povestesc mai mult. Foarte interesant ce a scris Magda despre atitudinea parintelui raportata la varsta copilului [flo][flo][flo]
Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari noilor burtici, RamoX si Crissa! Pfoai, ce vesti bune! Sa aveti sarcini usoare si la termen! Lili, ma bucur ca ne-ai mai scris de voi si ca e bine Lila mica. Si eu am fost uimita ca am trecut de prima saptamana la gradinita fara sa recidiveze viroza. Sa vedem cat mai tine perioada fara muci, sper ca mult, mult, mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...