Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viatza in Germania - cap.74


Recommended Posts

Andreia, puteam sa sun si sa fiu sunata, dar riscam, mai ales cind eram in casa, sa se intrerupa convorbirea (disparea semnalul din senin). Uneori si de doua ori [bang]. Iar asta se intimpla si colegului. Iar la stick (fara modem) depinde cum bate vintul si cit de grosi sunt peretii. Dar asta se intimpla si la e-plus (unde are sotul stick pe care il foloseste in delegatii). ------------------ Still looking for pieces of heaven...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daniela, merci mult. Am dat rasp.tau mai departe. Am banuit ca o amica est ela Unity Media, i-am dat un mail, si da, are la ei abo, dar barbatu doarme deja si n-.a putut sa-mi dea prea multe detalii pe mail. Vb maine cu ea. Tu acum la cine ai telefonul fix? Ma batea si pe mine un gind de Craciun cindn.am putut folosi prveiderii in RO sa schimb telekomul, dar tot la ei sunt inca........ Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Panseluta
Andreia si Cristina, as trimite si eu haine sau jucarii, dar sunt pt bebe mic (cam de 1 an). Nu am inteles pana acum cum functioneaza treaba. Cine se ocupa de colectarea respectiv livrarea lor? Cum sunt trimise catre familii? In filmul de la Cristina am vazut ca sunt mai multe familii. Pe cine trebuie sa contactez daca doresc sa trimit la alte familii? E aici un link pe forum, pe care nu l-am vazut eu? As dori sa stiu in detaliu care sunt demersurile, poate resusesc de aici sa trimit mai multe lucruri sau chiar bani. Pt asta vreau insa sa stiu ca merg pe mana sigura, ca lucrurile (sau banii, daca va fi cazul) chiar ajung la destinatie. No ofence, in voi am incredere, daca va ocupati personal de treaba. In altii nu. Cunosc aici o grupa de oameni inimosi care au constituit un Verein pt ajutor umanitar, am donat (povestisem poate mai de mult) chiar un mamograf la un Spital din Resita, ne-am ocupat personal de livrare, montajul lui, cu platit taxe, tot. Au fost insa si situatii unde Vereinul a trimis un aparat in alta tara si la vizita lor acolo au constatat ca fusese vandut, in loc sa fie folosit in interesul tuturor. Deci daca demarez o actiune mai mare am nevoie de date certe. pupici tuturor
panselutza [flo][flo] Uita-te pe umanitare la "Un creion, o carte...". La mine e cam tarziu pt ca in weekend sper sa-l trimit deja, dar Andreia abia incepe. [flo] Amonar, multumim de info [pup] PS: eu nu trimit bani din principiu, daca primesc cumpar ceva de ei. Dar fiecare face cum crede. cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, nici eunu vreau sa trimit bani, ci sa cumpar ce au nevoie (in masura in care se poate si string ceva). Deocamdata am niste promisuni de hainute, si o prietena buna mi-a spus ca va contribui cu banutzi la trimiterea pachetului. I-am scris ieri lui Rall un mesaj la subiectul cu "O carte, ..." si sper sa afle si de ce ar avea nevoie familia. Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara helbi am si eu o intrebare la tine caci stiu caci tu ai fost la ski anul acesta de sarbatori parca daca nu gresesc, ai putea te rog sa-mi spui unde ati fost si daca poti sa-mi recomanzi un hotel sau pensiune. Rog si pe restul fetelor daca au vreo destinatie pt ski dar aici in Germania de recomandat Va multumesc foarte mult
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puiul, noi am fost in Oberstdorf si am stat aici: http://www.wittelsbacherhof.de/ Are si piscina (dar un pic cam rece apa pt gusturile noastre) si sauna. E la 400 m de Thermalbaden si la citeva min cu masina de pirtie. Se poate ajunge si pe jos la pirtie. Noi am fost de Craciun si a fost cam plin cu oameni de varsta a 3-a. dar, cum noi plecam dimineata si ne intorceam seara nu ne-a deranjat. Sunt insa fff multe pensiuni si hoteluri. Potzi sa te mai uitzi aici: http://www.blattner-fewo.de/fewo-katalog/items/134/Haus/2.html Eu i-am contactat, dar nu mai aveau nimic liber atunci (bine, la noi a fost pb ca am aflat de azi pe maine ca primesc o zi libera inainte de Craciun si atunci totul era deja rezervat). Daca te decizi pt ceva acolo, zi-mi si-tzi mai dau niste ponturi:-) din ce imi mai amintesc. Cind vreti sa mergeti? Andreia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem la Feldberg in vacanta de Faching si anume aici: www.feldbergerhof.de mergem aici a sasea oara, e fix langa pista de schi, e cu All Inclusive, copiii merg la cursul de schi imediat langa hotel, vin la pranz si dupa-amiaza merg din nou, are super Wellnes si si in hotel, copiii au program pana seara la 19:00. >>Daruieste lumii un zambet si toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin C+AN+YS+ML
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...