Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 85


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Andra_C
Dankutza, tu ce mai faci?
align="right" id="quote2">Sa zicem asa si asa. [alcool] Azi am luat ultimul Duphaston si astept ciclul sa o sun pe Cezara. Ultimul ciclu a fost pe 13 ianuarie. Am tot asteptat 13-15 februarie si nimic. Nu a venit. Nu-mi fac test de sarcina pt ca sunt convinsa ca nu sunt gravi. Asa ca am trecut la Duphaston (mie nu-mi vine prea vine ciclul singur, ii trebuie "un sut in fund de la Duphaston") Si totusi a venit pe 24 decembrie, apoi dupa 3 saptamani pe 13 inuarie si de atunci oha. Ma gandeam ce ar fi daca... dar ma trezesc la realitate. Numai vreu sa sper ca o imbecila si sa vad o singura liniuta. Asa ca astept ciclul. In ziua 1 sun si apoi reluam operatiunea bebe 2.L-am ami trimis pe sot o data la o spermograma. A avut 10 mil/ml, dar a ejaculat doar 2 ml. Mai mult nu se poate cu toate medicamentele pe care le da pe gat.M-am gandit daca sa mai incercam. Balanta a inclinat spre nu. Am avut niste zile grele. Apoi ma impulsonez cu faptul ca prima data am ramas gravi cu 5 ml/mil A+B (vorbesc de sarcina pierduta). Cezara a fost facuta cu 12mil/ml A+B. Asa ca parca nu-mi vine sa renunt.Apoi ma gandesc cati bani aruncam pe visul acesta. Sunt o gramada de bani pe care mai bine i-as da lui Cezarica pe jucarii, hainute, diverse... Si totusi m-am hotarat sa mai incerc. Cat timp? Cate IA? Nu stiu.M-a demoralizat tare nereusita Lauricei. [V] Ma simt mai legata de ea pentru ca noi vorbim si in particular.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu zic sa mai incercati, macar mergi si vezi ce parere are si Cezara. Nici nu vreau sa ma gandesc prin cate ai trecut si tu [bang][bang][bang]

Si eu vorbesc in particular cu Laura.

Pana la urma va avea si ea un sufletel mic pe care sa-l alinte, sunt 100% convinsa de asta. [pk]

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Andra, mami fericita de fetita [fetita] Amana (1 an si 10 luni) si viitoare mami de baietel [baietel] Victor 25s+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, mai primiti noi aspirante alaturi de voi? De o saptamana am citit aproape toate topicurile de inseminare...

 

Suntem un cuplu cu probleme de fertilitate (incercam de peste 1 an sa avem un bebe), sotul meu a fost diagnosticat cu oligospermie (am facut mai multe spermograme, si numarul e scazul - intre 5 si 7 mil/mil, in schimb mobilitatea e de 50% bine mobili. Ne-am orientat catre FIV, insa dr. noastra ne-a sfatuit sa incercam cateva inseminari inainte.

 

 

Astfel, dupa cateva luni de ratare a ovulatiei (am ovulat mereu mai devreme de-a ajunge la cabinet - facem peste 200 km dus-intors, deci nu putem fugi oricand), am reusit ieri sa facem Duminica trecuta I.A., cu un nr. de spermii nu grozav, dar in limite: 3,5 mil/ml bine mobile, la un volum de 3,2 ml...

 

A, am facut I.A. pe ciclu natural, fara stimulare. Pentru spargerea foliculului am facut Brevactid vineri la ora 23, iar I.A am facut-o Duminica la ora 11. Pentru 15 zile d-na dr. mi-a prescris Lutinus - comprimate vaginale, Thrombo ASS si Magne B6.

 

Azi sunt in Z 7 de la I.A, Duminca viitoare voi face un pipi-test, insa nu mai am rabdare, zilele trec extrem de incet...

 

Inca din prima zi de la I.A. si pana in prezent am dureri de burta si de spate (abia stau in picioare sa spal niste vase - la job nu am mers sapt. asta, probabil voi merge de marti, o sa vad cum ma simt).

 

Bafta tuturor aspirantelor!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Swan, iti tin pumnii, sa fie cu noroc inseminarea, sa-ti strangi peste 9 luni puiul la piept!

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Andra, mami fericita de fetita [fetita] Amana (1 an si 10 luni) si viitoare mami de baietel [baietel] Victor 25s+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

RalucaNeagu, eu stiu fete din Galati care vin la Bucuresti pentru inseminare, mai multe nu stiu ce sa-ti zic :(

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Andra, mami fericita de fetita [fetita] Amana (1 an si 10 luni) si viitoare mami de baietel [baietel] Victor 25s+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MariaBcf
A facut cineva inseminare la cluj
align="right" id="quote2">Eu am facut.
''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evansid="size2">id="purple">id="Tahoma">
Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010), a 2-a sarcina obtinut natural - oprit din evolutie la 6 sapt (2011)MTHFR A1298C heterozigot, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot,insulinorezistentaTratament: femibion 1/zi, acid folic 5mg/zi,magneB6 1/zi, aspenter 75mg/zi, Glucophage 1000mg,Clexane 2x0,4/ziid="size1">id="teal">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe scurt povestea mea : încerc#259;m de 2 ani sa Facem un bebe , dup#259; un an de încerc#259;ri am mers la medic ( a f#259;cut so#539;ul spermograma : 23 mil spermatozoizi ok . Abstinenta 48 h) am început fuliculometrie lunar timp de 6 luni ( foliculi ok , endometru ok ) CM la 28 zile, regulat , In Septembrie 2011 HSG ( trompe ok) in Octombrie 2 liniute Natural ( sarcina oprit#259; din evolu#539;ie la 4 saptamani . Nu a fost nevoie de chiuretaj . Acum. Medicul mi- recomandat inseminare artificiala. Ne preg#259;tit pt IA nr 1. La Gine 1 cu Dr Surcel. A mai fost cineva in situa#539;ia mea ? Îmi este frica . Ce îmi recomandati din experien#539;a voastra sa fac? Sa încep IA sau sa mai astept? Eu am 28 ani , so#539;ul 32
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...