Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 85


Recommended Posts

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor,

 

Nu am fost foarte activa pe forum, am avut cam 3 topicuri unde am postat la un moment dat insa de citit am citit mai multe. Vroiam sa le spun celor care isi aduc aminte de mine (mi-am schimbat ID-ul de forum, vechiul era adipink 2000) ca am reusit sa raman insarcinata natural, si asta in timp ce alergam sa ne completam dosarul pentru fertilizarea in vitro prin programul de la stat.

Eu aveam o forma usoara de SOPC (in care ovulam singura), sotul avea spermograma fluctuanta; in rest nu am descoperit alte probleme, incercam sa avem un copil de 3 ani si jumatate, timp in care am facut multe analize, HSG, Instilatii, histeroscopie, am fost la Sovata iar in noiembrie facusem o inseminare care nu a prins.

Nu va pierdeti speranta cele care inca nu ati reusit, minuni exista!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariaid="red">, trebuie sa faci analizele de trombofilie (mutatii genetice). Eu nu sunt de acord cu doctorul tau, daca se repeta? Dar e doar parerea mea...Cat despre a doua intrebare, la mine a fost cu ochisori dupa prima IA. Eu as zice sa mergi fara stimulare la inceput.

Adipinkid="red">, draga mea, ce fericire!!!Felicitari, vaiiiii ce ma bucur pentru tine! MI-ai inseninat ziua! Tu si cu Tinuta, si ea a ramas pe natural exact cand se pregatea de FIV [pk][pk][pk] Cate saptamani de sarcina ai acum?

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Andra, mami fericita de fetita [fetita] Amana (1 an si 10 luni) si viitoare mami de baietel [baietel] Victor 25s+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult de urari!

Facusem si un imprumut pentru FIV, ne apucaseram in avans de el si platiseram deja 2 rate! Am facut dintr-o plesneala testul si cand am vazut ca s-a pozitivat, am iesit in pijama cu paltonul pe mine sa iau altul sa repet, nu imi venea sa cred; apoi a doua zi am facut beta hcg care a aratat 289 unitati in ziua 31 de cm. Maine fac 6 saptamani; am facut o ecografie sambata, la 5 saptamani si 3 zile si s-au vazut sacul gestational si vezicula vitelina in uter; doamne-ajuta sa fie totul ok pe mai departe, la 7 saptamani am programare sa ascultam inimioara!

daca nu te mai prind, sa ai nastere usoara si recuperare rapida!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...