Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 85


Recommended Posts

Adipink, va fi totul bine, vei vedea. Are Doamne Doamne grija de sufletelul tau! Chiar te rog sa-mi spui cum evolueaza sarcina, eu mai am mult pana cand nasc (sper)

Maria, intreba-ti medicul de analize, eu nu ma pricep. Din auzite pot sa-ti spun cateva:

Rezistenta la proteina C activata

Tp Quick

Anticorpi antinucleari

Imunoglobulina G (Ig G)

Gena PAI

Homocisteina

Folatii serici

Vitamina B12

Trebuie sa existe si un topic de trombofilie pe forum unde sa gasesti mai multe raspunsuri. MIe nu mi se pare in regula sa nu-ti dea cateva analize pe care s ale faci dupa. Si stiu ca se administrwaza clexane si aspenter.

Dar repet, nu ma pricep, nu a fost cazul la mine, cel mai in masura sa-ti spuna este medicul tau.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Andra, mami fericita de fetita [fetita] Amana (1 an si 10 luni) si viitoare mami de baietel [baietel] Victor 25s+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Se intampla ceva ciudat in corpul meu... Azi-noapte m-am trezit de la 4, si n-am mai putut sa adorm. Ma intepa cumplit ovarul drept, niciodata nu m-a durut atat de tare nici macar la ovulatie... Si acum ma inteapa ba ovarul drept, ba ovarul stang, ba uterul si imi vine sa vars continuu... Sanii ma dor deja foarte tare, dar sunt moi...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

EvaIoannaid="red">(eu te stiu foarte bine de Adipink2000) vai cata bucurie ai putut sa imi faci astazi!!!!! O veste MI-NU-NA-TAAAAAAA pentru care iti multumesc din suflet ca ai impartasit-o cu noi aici si ai dat o speranta fetelor care incearca de atit de mult timp sa aiba puiutul lor![flo]

Sa ai o sarcina usoara,draga mea!!! Te pup dulce,dulce [pup][pup]

 

__________________________________

 

[gravi] cu Dorian [baietel] 27 weeks +

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa am patit si eu dupa fiecare inseminare.

Sanii i-am avut moi mult timp dupa ce aparusera cele doua liniute....pe ce data testezi?

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Andra, mami fericita de fetita [fetita] Amana (1 an si 10 luni) si viitoare mami de baietel [baietel] Victor 25s+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SwanHeart,id="red"> interesante simptome ai avut azi noapte!![olala][olala]

Nu as vrea sa iti faci false iluzii dar ar putea fi semnele unei nidatii!! [alcool]

Sa dea Doamne , Doamne sa fie cu ochisori pentru tine, draga mea! Mai ai putinel si acum te testezi![ruga][ruga][cor]

 

__________________________________

 

[gravi] cu Dorian [baietel] 27 weeks +

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, Duminica voi face testul. Eva, eu zic ca e cam tarziu pentru nidatie, dupa calculele mele trebuia sa se produca in weekend.

Cine stie ce se intampla, corpul nostru ne ia de multe ori prin surprindere. Asa ma simt acum: [grasa], parca as sta sa explodez. Sunt curioasa daca si maine voi avea starea asta de greata.

Iar ma gandesc ca si daca ar fi o eventual sarcina, ar fi prea repede sa-mi dea de stire astfel, nu? [:)]

Nu vreau sa imi fac false sperante, stiu care sunt sansele reusitei unei inseminari, mai ales la prima incercare...

 

Multumesc pentru urari! Andra, Eva , mai aveti putin si va strangeti puii in brate... [olala]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Swanheart
Am uitat sa precizez, am facut inseminarea cu d-na dr. Cezara Muresan. E un medic la care poti sa mergi cu inima deschisa, si pe langa faptul ca e profesionista, se comporta cu pacientii asa cum ar trebui sa se comporte orice medic.
align="right" id="quote2">Swan,iti tin pumni si aici, Doamne ajuta sa fie cu cohisori. Stiu ca trece timpul greu, dar incearca sa nu te mai gandesti asa des...chiar daca e greuhttp://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MariaBcf
Ciclul in este la 28 zile , regulat . Pe mine nu m- a trims sa fac nici o analiza dupa ce am pierdut sarcina
align="right" id="quote2">Sa sti ca Andra are dreptate, trebuie sa iti faci analizele de trombofilii, acestea cauzeaza in marea majoritate pierderea sarcinii.BaftaEva, felicitari, sarcina usoara si un bebe sanatos si la termen. Tare mult ma bucur sa citesc asemenea vesti!http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...