Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 85


Recommended Posts

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Miky, ar fi bine sa incerci cu injectabile, stiu ca dau rezultate mai bune. Amh-ul nu se face intr-o anume zi, pt ca nu se modifica niciodata. Oricum stii tu: pana nu vezi rosu, mai ai sanse [flo] Lauricea, tu? Cand faci test?
Multumesc Gaby o sa merg sa il fac ca sa stiu si eu cum stau, o sa ii propun dr meile sa vad ce zice despre stimularea cu injectabile.
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lauricea2002
Menics, nu bati campii deloc! Fie ca incercam cu inseminare, natural, ori prin alte metode, trebuie sa gasim intotdeauna farama de putere sa o luam de la capat. Chiar Miky, la ce medic mergi? Poate n-am inteles eu bine, dar si la tine este a 6-a inseminare?
Lauricea eu merg la Elias la dr Petca Aida, este un medic foarte bun cu care m-am inteles foarte bine este tanara si isi da ineresul, numai ca nu stiu eu ce sa mai fac in continuare, ce analize... o sa mai vb cu dr sa vad ce mai zice, stimulare am facut 6 luni din care 3 inseminari, mai mi-a zis ca o sa mai fac 2 inseminari maxim dupa care ma indruma spre fiv, nici nu vreau sa ma gandesc la fiv, mai ales ca nu am banii necesare pentru el. Tu cand trebuie sa te testezi? ceva simptome, hai sa vi cu o veste buna sa mai prind si eu putere.
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Miky, ar fi bine sa incerci cu injectabile, stiu ca dau rezultate mai bune. Amh-ul nu se face intr-o anume zi, pt ca nu se modifica niciodata. Oricum stii tu: pana nu vezi rosu, mai ai sanse [flo] Lauricea, tu? Cand faci test?
Multumesc Gaby o sa merg sa il fac ca sa stiu si eu cum stau, o sa ii propun dr meile sa vad ce zice despre stimularea cu injectabile.
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Miky imi pare tare rau, nu am mai intrat de mult...si cand am vazut ca te-ai inseminat, rasfoiam mai repede sa vad rezultatul...vroiam sa ma bucur alaturi de tine, dar acum sunt cu sufletul alaturi de tine. Referitor la AMH trebuie sa il faci neaparat, este o analiza importanta, chiar daca este scumpa. Bafta multa in continuare [flo] Lauricea, tu ce ai facut? tin pumnii http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430 http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella multumesc mult! O sa merg sa imi fac amh saptamana viitoare. Tu ce ai mai facut? Lauricea te asteptam cu vesti bune!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lauricea2002
Ziua 15 de la inseminare, test negativ.[bang]
Off, nici tu? Doamne ajuta sa ne dea DD putere sa trecem peste cat mai repede si sa avem forta sa mergem mai departe pana ne vom implini marea noastra dorinta.... Miky- eu nimic nou.... Am nevoie de pregnyl [q] Pupici si multe imbratisari dragele mele... http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430 http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lauricea imi pare tare rau, stiu prin ce treci, nu stiu cum sa te incurajez, dar trebuie sa mergem mai departe. Ella poti lua Pregnyl de la clinica Genesys este pe strada spitalului Elias( in capatul strazii cu piata) este 85 lei fiola, mie data trecuta mi-a dat gonasi ca nu au avut pregnyl dar este acelasi lucru.
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Lauricea imi pare tare rau, stiu prin ce treci, nu stiu cum sa te incurajez, dar trebuie sa mergem mai departe.Ella poti lua Pregnyl de la clinica Genesys este pe strada spitalului Elias( in capatul strazii cu piata) este 85 lei fiola, mie data trecuta mi-a dat gonasi ca nu au avut pregnyl dar este acelasi lucru.anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometriozaTratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/ziid="size1">id="teal">id="Tahoma">
align="right" id="quote2">Multam Miky, nu mai este nevoie, am facut rost...Eu iarasi am primit vesti proaste, se pare ca nu pot face fiv, adica s-ar putea sa il fac degeaba. Doctora mi-a spus ca din cauza trompei infundate, aceasta prezinta lichid (hidrosalpinx in trompe), care este toxic pentru embrion. Solutie laparoscopie cu extirparea trompei nefunctionale. Nici un medic nu mi-a spus pana acum...Acum incerc sa mai aflu si alte pareri si sa luam o decizie.Exista cazuri care au ramas insarcinate doar cu o trompa functionala? s-a prins sarcina? sau a trebuit sa isi scoata trompa nefunctionala, ca sa poata avea o sarcina cu cealalta trompa?http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ela, am auzit de chestia asta cu hidrosalpinx si stiu ca daca se scoate trompa bolnava nu mai este nicio problema apoi. Am citit undeva, nu cunosc pe nimeni care sa fi avut asa ceva. Ma gandesc ca asta o fi problema voastra totusi. Prietena mea a avut o extrauterina si i-au extirpat o trompa, apoi la vreo 2 luni a ramas insarcinata. Gandeste-te ca macar ai gasit un doctor care sa iti zica ce problema ai si de ce nu ai ramas pana acum, tot e ceva bun in toata povestea asta. Tu ce ai gasit despre chestia asta intre timp? Ai gasit pe cineva care a trecut prin asa ceva? ----------------------------------------------------------------------------------------------------- Andra, mami fericita de fetita [fetita] Amana (1 an si 10 luni) si viitoare mami de baietel [baietel] Victor 24s+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...