Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dieta Rina


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui happiness
Ba da, Ina. Pizza aceea ai mancat-o cu de toate? Normal sunt permise doar sosul de rosii si legumele. Ieri la carbo am mancat asa: Mic dejun: un mar Pranz:paste cu sos de rosii si ciupercute Cina: 2 prajituri mici, o bucatica de ciocolata neagra si 2 felii mici de paine cu smantana. Azi, fructe. Am inceput cu fructe uscate, sa vedem ce imi mai iau ...Azi pot manca si la 2 ore, dar normal ca nu voi face asta, ca nu am nici timp, nici dorinta sa mananc asa de des. Succes si astazi![:)]
Sa nu exageram! [:D] Mi-am luat o Margherita ca altceva chiar nu aveam ce [:I] Azi: -pere -pulpe la cuptor cu salata varza -diseara: cred ca la fel "You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui happiness
Multumim, Carolinah! Eu am gasit un site cu grup de sustinere pentru fiecare dieta in parte si pentru Rina o groaza de retete. Nu stiu daca am voie sa dau numele site-ului. Pot, dlor moderatori?
E ala cu slabutzele? [:I] "You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da. Eu incerc sa tin strict pentru ca vreau sa dau repede jos cat mai mult. Ieri, proteine. Dimineata:o banana. Pranz si cina: carnaciori la gratr cu salata de sfecla. Azi, amidonuri. Dimineata: piure de banana cu suc de portocala.(delicios!). Pranz : cartofi cu sos de rosii. Cina: cartofi cu mirodenii si salata. Maine: carbohidrati. Ma gandesc ce si cum....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit cartea in format electronic, dar pe site-ul slabute sunt o groaza de meniuri pentru diferitele zile, asa incat ma inspir de acolo. Azi sunt si eu la vitamine, doar ca la mine asta e zi doar de fructe plus ceva fistic/migdale sau seminte. Maine la proteine pulpite de pui la gratar cu salata, iar vineri la amidonuri sarmalute cu orez si legume. Abia astept! Nu m-am cantarit recent, slabisem 4 kg dupa primele 12 zile, acum sunt la ziua a 24 a si cad hainele de pe mine, ceea ce ma incurajeaza sa continui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
fetelor, mai tine cineva dieta? gasisem topicul mai demultisor si greu am dat din nou de el. vad ca a mai aparut unul cu dieta disociata...ma bate la cap sotul sa-l bag la o dieta de-asta si am nevoie de sprijin ...ca sa pot sa-l sprijin :) mai sunteti pe-aici? mami cu doi strumphi poznasi - Miruna (18.09.2005) si Andrei (13.07.2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Buna. Da-mi pm cu adresa ta de mail si ti-o trimit eu daca mai esti interesata. Tin Rina din nou pt ca e singura care m-a ajutat sa slabesc fara sa ma frustrez sau sa am neplacuta surpriza ca pun dublu inapoi.Am luat de-a lungul timpului cateva kg insa nu multe. Andra ,mamica de 3+1 [url="http://community.webshots.com/user/ralualexandrei100"] album no1[/url][url="http://community.webshots.com/user/andraaa"] albumul no2[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139932&whichpage=1"]
Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!
[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,exista ideea gresita ca daca nu mananci slabesti.Nimic mai fals...organismul,in virtutea genelor ancestrale,percepe lipsa de hrana ca pe o situatie de criza si stocheaza grasimile.Deci,trebuie mancat,,,iarasi,,,mitul cu fructe...fructele contin fructoza ,zahar care nears se transforma in grasime pura.Eu tin Rina de 14 zile si deja m-am tras desi nu pot sa spun ca stau flamanda....ziua de vitamine e cea mai grea deoarece eu plec la 6.30 si vin la 20.30 in casa...si alerg patru ore dupa copil in parc. Experimentez pe mine pentru a putea spune daca are efect sau nu.Si mai crioasa sunt de efectul de yo-yo...cand apare. Madalina si Eva-Maria https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098 TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...