Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PRIETENE FARA TTLU (82)


Recommended Posts

Moni, merci.

Da mai si eu mi-am amintit azi noapte de visele Dariei.

sunt acasa, Am impachtat tot, am trecut pe la spital si ne-am intors apoi acasa. Ce sa fac la socrii?. Soacra-mea azi nu a fost in stare nici sa faca de pranz ceva pentru ea si nepoata cealalta care a venit la ea la masa, ca socru-meu era plecat. Aseara am trebuit sa ma intorc cu busul, trenul de la spital la socrii, echipata cu clapari si costum de ski. socru-meu nu a venit dupa mine[bang].

 

mama pleca maine. Duminica e aici. Eu primesc concediu medical pentru saptamana viitoare. Nu sunt in stare sa merg la lucru. Plus ca H luni sau marti iese din spital si merge intr-o clinica de reabilitare....asa i-o zice pe romana??[alcool]

 

La multi ani, Razvan,

La multi ani Diana.............iar am ramas restanta.

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.

id="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mira, sanatate multa lui H! Nici nu-mi pot imagina ce-i in sufletul tau [q]... Doamne ajuta sa se vindece fara sechele!

 

Cid="red">rid="green">iid="yellow">sid="purple">tid="green">iid="teal">nid="orange">aid="blue"> si [bonjovi] Rid="blue">aid="yellow">zid="red">vid="green">aid="teal">nid="yellow"> (31.01.2006)
id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIRA - am amutit!Doamne Ajuta sa fie bine Hans, sa se trezeasca si sa fie OK. Uff.. E de necrezut... visele Dariei cu teama de ski.. Micuta de ea "primea mesaje de avertizare" da'nu stia nici ea ce i se intampla si nici tu n-ai inteles. Daca ar stii copii sa ne "traduca" ce simt ei (premonitiile lor...) sau daca am stii noi sa interpretam ceea ce ne spun ei... SANATATE MULTA si tie PUTERE sa te descurci cu toate cele. Deci pe socrii ii doare in fund iar mama ta a "sarit" deja in avion sa vina sa va ajute...[bang].

 

Eu m-am adunat de pe drumuri.. greu pe strazi cu zapada si ninsoarea astazi. Mi-am facut provizii iar de maine , daca s-o mai putea circula, o sa mearga R cu masina mea. Asadar eu stau la domiciliu si nici pe N nu-l duc la gradi. Sa speram ca nu va fi asa de rau precum ne avertizeaza astia desi cand ma uit la prognoza pe monitor si vad ca pana luni tot fulgi sunt pe ecran ... [alcool].

 

Toate bune tuturor...

Scuze .. da' m-a cam amutit MIRA.

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIRA ma gandeam ca mama ta e deja pe drum,sau pregatita de plecare (banuiesc ca cu autobusul merge).Cu soacra ce sa ii faci,clar e "pierduta" biata de ea - era pierduta doar si sa va primeasca de musafiri,darmite acum ... Si la tine e normal sa nu-ti arda de serviciu acum.Macar spitalul ala de recuperare sper ca e aproape de voi.

Mai mie mi-a fost cam teama cand ai povestit de visele Dariei,dar eu ma gandeam la ... avalanse ca tot se anuntasera si am si citit ceva cazuri prin presa.Eu imi amintesc de Diana lui Ingrid care a avut si ea o premonitie din asta cu o saptamana inainte de a muri bunica ei (soacra lui Ingrid) [bang]

Sa ne ti la curent [pup]

Si eu de cand am citit vestea asta,nu-mi mai iese din cap [bang]

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca v-am dat si pe voi peste cap. Dar simt ca trebuie sa vorbesc cu cineva. El se va face bine, asa m-au asigurat cu totii, odar ca ii trebuie multa odihna si timp cel putin o luna. I-au facut deja 2 CT, are doar mici puncte de hemoragie care nu pun multe probleme. doar ca si-a scuturat bine de tot creierii . Si da, ne distram de Daria cu visul ei, a povestit asa fragmente, cum cica ar fi picat intr-o groapa, mai mult a povestit lui David si Selin noua nu a prea vrut.

La ski marti, eram cu totii, H primul , copii dupa el si eu incheiam coloana. Daria in fata mea se tot oprea cand vedea ca-i panta mai abrupta, intorcea capul si-mi spunea "mama nu-si fie frica, uite fa ca mine"[:D]. Era asa de fericita, nici urma de frica.

 

o sa va pun poze....atata zapada nu am vazut inca in viata mea[:D]........si ninge in continuare

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.

id="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIRA important e ca e bine si ca a scapat doar cu atat,dar nu poti sa nu te gandesti ce se putea intampla intr-o clipa.Macar sa ii fie invatatura de minte pe viitor sa nu se mai avante la chestii din astea riscante.Na ce sa faci,ia partea plina a paharului - are o luna de relax fortat acum [bang][:D] - si mai vine si mama ta la tine in plus.Imi pare tare rau de copii ca li s-a intrerupt asa brusc si aiurea distractia ... dar ce sa ii faci?

A vorbit Daria de visele ei si acum dupa accident,sau doar inainte? Adica o fi facut "legatura" ? Abia astept pozele.

 

MONI cu DIANA id="red">(01.01.2006) si TUDORid="blue"> (14.08.2009) POZE

"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla" id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIRA - stai linistita.. lasa-ne pe noi ca ne trece[pup]. Voi sa fiti bine. Tu sa te mai "racoresti". Copii sunt ok? S-au speriat?

 

Denisa- distractie placuta la ski!

 

Eu ma pregatesc cu lopeti si sare[:D]. Frigideru-i doldora..acu' sper sa nu fie atat de grav afara precum [:-@] astia pe la TV.

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

https://picasaweb.google.com/117646415556753840331/February22012#

 

cele "cateva" poze facute intr-o zi si jumatate cat a tinut vacanta nostra!

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.

id="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...