Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Conflict de interese:))


Recommended Posts

quote:
Originally posted by annnna35
Baby, te-as aplauda daca as putea... N-am avut niciodata curajul sa fac ce ai facut tu si regret, pt ca ocazia am avut-o. Citesc subiectul tau de la inceput si acest deznodamant este "cel mai normal". Te felicit din toata inima si iti doresc sa gasesti un barbat care sa aprecieze minunea din tine, curajul si luciditatea, dar si sensibilitatea ta. Pupici! Am dreptul sa comit greseli si sa nu fiu intotdeauna perfect.
multumesc ana. nu stiu cat de curajoasa sunt.am lalait-o si eu foarte mult cu el (spun asta gandindu-ma la aspiratiile pe care le aveam odata de la un barbat si comparand cu casatoria pe care am avut-o). cred ca ceea ce ma salveaza oarecum este firea patimasa pe care o am si...vital!..nevoia de aer si libertate. cu riscul sa radeti de mine, insa sunt o balanta veritabila, am nevoie de spatiu si chiar fug de critica si badaranisme.[xx(] aaa si inca ceva...nebunie sau nu, mereu am avut impresia (pt ca ne-am despartit pana acum "serios" de vreo 5 ori) ca il pot avea la orice ora. stiu ca ulciorul nu merge de multe ori la apa...dar gandul (confirmat pana acum de reactiile sale) gandul ca-l pot avea si peste 4 luni, dc il voi mai dori...ma face sa pun prioritar un pic..jobul. (iar jobul asta, sincerrrrr e belea!) pt ca am renuntat la multe pt el si incep sa ma compar cu fostii colegi de facultate care au ajuns fiecare unde au ajuns si ma turbeaza gandul sa fiu mai prejos ca ei. una la mana si doi....sunt semi convinsa ca in 4 luni o femeie de calitate care se respecta, nu sta cu un dobitoc ca el, desi nu zic, are super momente.cv-ul pe care il vrea el de la o femeie, nu-i usor de oferit, asa ca miss zana zanelor nu va aparea in 4 luni:)))sau mai stii? la cat de interesat si labil e, dc ii voi flutura pe la nas un pic de babyblue..si prin decembrie...nu cred ca va zice nu (wow ce tare ma dau!) ca in ultimele sms-rui parea cam dispus sa ma astepte cu jobul:)))) da doamne sa cunosc si eu un tip ca lumea, intre timp, insa...[iartama] si sa ma potolesc si eu. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Aoleu,iubita,crezi ca mai merita? Unui barbat poti sa-i fluturi oricand la nas un pic de....,de la caz la caz[biz]Important e sa fii convinsa ca merita... Nu as vrea sa crezi ca ma refer la mine,dar chiar nu parea sa te merite....E doar parerea mea,si,bineanteles va fi alegerea ta. Ma repet,dar iti spun din nou...,distreaza-te aceste 4 luni...cat poti. Si[pup],si mai continui cu o urare pe care o fac de obicei la zile de nastere,"ce-mi doresc mie sa ti se implineasca si tie"[pup][pup][pup] Toata viata e o continua speranta... Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mirela, ideea asta ca ma duc la el dupa 4 luni, e pt a imi proteja psihicul, sa nu percep totul ca pe o tragedie. sa o iau ca pe o pauza.:) si nu, nu merita. oricate calitati ar avea, defectele sunt prea multe si are o fire isterica si uracioasa, cu care n-are rost sa ma complic. la centrul unde lucrez acum am mult de munca, si sunt f motivata sa ma afirm. pt ca pe mine practic m-au adus pt a le resuscita afacerea, care cam stagna. voiau un om din bucuresti, in speranta ca este mai bine pregatit. sper sa fac fata... si e bine ca sunt in alt oras, pt ca atunci cand sunt cu el nu ma pot concentra la absolut nimic. devin o nebuna, ma cert si ma lupt cu el ca sa se poarte frumos cu mine. aberant! _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropo de adaptare...anumiti colegi m-au privit cam suspiciosi...si mom e cam incordat...dar...asta e. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincera sa fiu,cind am citit primul mesaj am crezut ca-i un banc de ala care circula pe mail,stiti voi si nu intelegeam de ce babyblue se oboseste sa dicute despre ea in finalul mesajului. Abia apoi am inteles ca e treaba reala ce i s-a intimplat ei. Si am citit tot si serios babyblue ,ca am obosit!!!Mi-am inchipuit ca as fi eu in locul tau ,ca mi s-ar intimpla mie si m-am simtit cu psihicul la pamint,serios. De asta nici n-am scris ieri cind am citit. Te felicit ca ai ales job-ul si iti doresc mult succes! Cit despre macho-badarano-tzarano-victima lu` babyblue,oh,nici nu te gindi sa-l mai vezi vreodata!!Ce sa-i ,sau sa i te fluturi pe la nas?Serios acum,are vreun rost!Imbratiseaza libertatea si fugi in lume ori de cite ori dai peste un handicapat mental de asta. Imi cer scuze,dar m-a indispus enorm individul cu pretentiile lui si porcul de taica-su. doamne,oamenii astia nu se gindesc ca si fata asta,babylue e copilul cuiva caruia ii pasa de ea,ca parintii care i-au dat viata si s-au chinuit cu ea o iubesc si vor sa-i fie bine,ca sufera pt. ea?Cum sa-si permita el,om in virsta sa-i zica fiului s-o pocneasca!![bang][bang] Ma duc ca iar m-am ambalat! Numai bine babyblue,ai grija de tine si sa nu-ti doresti sa-l mai vezi in veci,nici pe el si nici altul ca el![pup] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata! ia uite ca prima sapt aici se apropie de sfarsit. si e din ce in ce mai ok.:) pentru asta sunt f fericita! hannen din pacate el cu gura lui mi-a spus chestia asta despre taica-su. chestie care m-a facut sa vreau sa plec si sa semnez contractul asta. mi-am dat seama ca dc ma mutam in casa lui, facea ce voia din mine, mai ales ca ai lui probabil ca l-ar fi sustinut. dc taica-su in masina, in loc sa-i spuna ca e absolut badaran si nu se tipa la o femeie, nu zicea nimic si apoi tot lui i-a dat dreptate! ba chiar i s-a parut fi-su foarte tolerant. halal! si dc v-as da detalii ca taica-su e om " de vaza" ca sa zic asa, v-ati scarbi si mai mult. eu n-am trait asa ceva, tata e un gentleman perfect, mama a trait o casatorie ideala. fara certuri, fara badaranisme, ci doar respect si intelegere.asa ca...o sa deschid ochii bine si o sa caut un baiat ca mine. care sa ma placa asa cum sunt si sa-si doreasca ce imi doresc si eu. cred ca deja incep sa-mi mai revin, aveam niste cearcane oribile...acum mi-au mai trecut.[:D][cheers] nu mor caii cand vor cainii,iar babyblue...e strong! hihihihi[greutati][greutati] _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babyblue, te-am tot citit zilele acestea. Chiar ma gandeam cand vei reveni pe forum, insa speram sa ai parte de zile linistite, nu "zbuciumeli" sufletesti. Ma bucur sa aud ca acum ti-e mai bine! [cheers] P.S. Din intamplare... nu cumva esti venita in orasul meu cu jobul? Eventual un PM, pentru detalii, asta daca nu te deranjeaza... Altfel, numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna blackgirl. nope,nu-s in orasul tau. insa ma simt bine. in seara asta am fost la o petrecere. :)) si m-am simtit super. iar "amicu'" sta si da sms-uri pe ce cartele de tel stie ca mai am.:)) banuiesc ca nu eram asa rea..chiar dc nu prea gatesc, nu spal, nu calc. ma intreaba ca milogul "cand te intorci?", "ne vedem in wk macar?" etc. ca el ma asteapta lunile astea, dar dc fac cumva sa ne vedem, mai des. cat de des putem... wow, nu mai sunt de lepadat...probabil pastreaza critica pt cand ma intorc.:))) DACA ma mai intorc. cam gust libertatea asta si zau ca-mi place.:))) si dc ma gandesc bine, la cat muncesc, nici nu voi mai gati de acum..........DELOC!:) [disco][drac][berica] _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu confunda orgoliul ranit cu dragostea. Acum o sa faca pe nebubul ca nu accepta ca pierdut el, marea partida. Asteapta-te sa devina obsesiv si sa te preseze sa va impacati. Nu mai discuta cu el. "Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...