Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Conflict de interese:))


Recommended Posts

quote:
Originally posted by puskin
Babyblue, pe tanarul acesta il cheama cumva Cosmin? Din descrierile tale seamana perfect cu primul meu prieten...badaran, violent, niciodata multumit, etc... Ruxandra
[:D] Io propun sa deschidem "Clubul Mitocanilor" si sa le punem poza, prenumele si orasul unde locuiesc... sa stie lumea cine sunt mitocanii si abuzatorii, astfel incat cand una dintre noi "scapa" de badaran, sa nu ii cada victima alta nevinovata de pe dc... [:D] _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Esti mortala Desire[:-)))][:-)))][:-)))]Auzi "Clubul Mitocanilor" inca ma sparg de ras ce misto ar fi. Succes cu jobul babyblue ai grija de tine lasa" mitocanul" sa astepte poate realizeaza ce a pierdut si schimba cerintele dupa cv. "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cit e gluma e gluma, dar eu cred ca e si chestie de atitudine (din partea noastra). adica daca stai la discutii despre manicura, fuste si bucatarie, normal ca au de comentat. dar o relatie nu pe asta se bazeaza, asa ca, in ce ma priveste, n-am negociat niciodata treburile astea. inca de primele intilniri am fost eu insami. daca mi-a comentat scurtimea fustei, mi-am pus una si mai scurta, daca faceam de mincare faceam numai impreuna (mai ales la inceput). adica ideea e ca daca nu-ti arati nici o secunda disponibilitatea sa te schimbi si sa faci menaj/bucatarie nici nu ti se cere. de multe ori unele relatii mor inainte de a se naste, tocmai din acetse motive, dar ... cu atit mai bine, scutim complicatii ulterioare [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

babyblue, intreb si eu asa....dar de ce mai tii acea cartela sim, ziceai intr-un alt mesaj ca ai aruncat-o. Sau vrei sa vezi daca sufera dupa tine? Stiu...ma dau viteaza acum, sincer nu stiu cum as reactiona intr-o astfel de situatie. Vad ca pan la urma ai vorbit cu el, i-ai spus de job, i-ai spus ca ai plecat intr-un alt oras, etc. De fapt vrei sa-si dea seama ce a pierdut? Dar tu? Chiar ai nevoie sa stii ca sufera dupa tine? Asa cum zicea cineva e orgoliul lui ranit ca ai plecat tu si nu te-a lasat el... Faci cum vrei, dar sincer cartela aia isi are locul la gunoi....sau undeva uitata, macar 3 saptamani. [pup][flo] in noua ta viata! [url="http://community.webshots.com/user/sebilus?vhost=community"] pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am spus niciodata ca nu ar avea dreptul la orgoliile ei, daca vrea sa se amuze si daca ii face bine la moral si o ajuta sa se vindece, atunci inainte! si chiar mai rau! Sa-i promita ca se vor intalni in week-end si sa nu se duca , etc....stie ea mai bine! Era pur si simplu o intrebare adresata lui Babyblue! [url="http://community.webshots.com/user/sebilus?vhost=community"] pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by puskin
Babyblue, pe tanarul acesta il cheama cumva Cosmin? Din descrierile tale seamana perfect cu primul meu prieten...badaran, violent, niciodata multumit, etc... Ruxandra
nu. nu-l cheama cosmin.:)))sunt frati de cruce si badaranie. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Lemoni
Esti mortala Desire[:-)))][:-)))][:-)))]Auzi "Clubul Mitocanilor" inca ma sparg de ras ce misto ar fi. Succes cu jobul babyblue ai grija de tine lasa" mitocanul" sa astepte poate realizeaza ce a pierdut si schimba cerintele dupa cv. "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
o prietena de a mea a zis bine: vrea o "ciorbareasa"... in ultimele sms-uri mi-a spus ca el isi doreste o femeie care sa care plase fara fitze, nu ca mine, sa gateasca, sa faca curat, sa fie sincera si sa se consulte cu el legat de deciziile de viata. si ca dc imi pasa de el luam job in bucuresti, nu in alt oras. ca el nu s-a prostit sa stea dupa o femeie, sa o vada/reguleze...sorry, o data pe sapt, sau la luna (speculatii facute de el legat de posibilitatea de a ne vedea in wk)...mai ales ca de buna voie si nesilita de nimeni am ales sa plec.so..trece de la "te astept", la "ai plecat, pleacat sa ramai, pe mine nu m-ai intrebat" _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by delphin
babyblue, intreb si eu asa....dar de ce mai tii acea cartela sim, ziceai intr-un alt mesaj ca ai aruncat-o. Sau vrei sa vezi daca sufera dupa tine? Stiu...ma dau viteaza acum, sincer nu stiu cum as reactiona intr-o astfel de situatie. Vad ca pan la urma ai vorbit cu el, i-ai spus de job, i-ai spus ca ai plecat intr-un alt oras, etc. De fapt vrei sa-si dea seama ce a pierdut? Dar tu? Chiar ai nevoie sa stii ca sufera dupa tine? Asa cum zicea cineva e orgoliul lui ranit ca ai plecat tu si nu te-a lasat el... Faci cum vrei, dar sincer cartela aia isi are locul la gunoi....sau undeva uitata, macar 3 saptamani. [pup][flo] in noua ta viata! [url="http://community.webshots.com/user/sebilus?vhost=community"] pozici[/url]
pai am aruncat-o intr-un sertar. si dc o deschid e pt ca...ma mananca in c.r. 1. desi Nu plec de aici si Nu renunt la job si NU ma mut cu el...ma doare.ma doare.ma doare. 2. ma seaca c-am pierdut vremea, tanjesc sa vad o schimbare care sa tina, in care sa cred, care sa ma faca fericita. 3.ma simt singura acum, aici. 4. nici macar nu e vorba de orgoliu. in clipa asta, daca mesajele sale ar fi cu adevarat sincere, lipsite de orgoliu, mi-ar garanta niste schimbari, probabil ca dupa o luna m-as muta la loc.dar nici macar atat...n-am de ce sa ma agat. can ma vrea, cand ma injura, cand face pe victima ca l-am parasit dupa ce mi-a oferit super relatie, cand imi spune ca el n-are nevoie de una ca mine cu fizte in cap si scene, ca vrea o femeie familista si dedicata.cand ma roaga sa ma intorc ca el a pregatit totul pt venirea mea, cand ma ameninta ca dc nu ma intorc ACUM, cand voi avea eu chef sa vin, nu va avea el si ma va primi cu umilinte si injuraturi...ceva de genul...sms-uri lungi, acide, sau patetice in care se victimizeaza. dar nici macar un angajament: da mai babyblue, iti promit ca nu-ti mai f.t personalitatea, te las in banii tai si ne-om descurca si cu mancarea si cu curatenia.... dar nu-si ia angajamente, pt ca imi spune ca eu nu-l conditionez..."vin daca faci aia"...ca-mi arata el mie, ca nu e catel de bucatarie sa joace pe sarma dupa cheful meu...etc...etc. aaa si ultimul sms: ai mei nu te mai vor, pentru ca tipi la mine. la faza asta m-am enervat si i-am zis: "tip la tine, pt ca ti-ai permis sa tipi la mine de fata cu ai tai, ca la o carpa de sters pe jos.ca daca erau parintii mei in masina,ar fi zis ca TU esti in primul rand cel lipsit de respect ca tratezi asa o femeie si apoi eu ca tip la tine de fata cu ei"..ca oricum ar fi, el are dreptul sa tipe, ca erau ai lui nu ai mei si dc n-am fost in stare sa ma controlez, "spaga" mea, ai lui s-au sictirit rau de tot. discutia din masina: el(urland): baga-mi-as.....bip in prietenii tai...de..bip...ce sunt!te ascunzi de mine cand vorbesti la telefon cu tarf.bip...tale? eu:..... el(urland): sa-mi bag..bip...ca n-am vazut femeie ca tine.toate femeile cu care am fost m-au respectat, n-au iesit din cuvantul meu, dc le ziceam ca nu-mi place de x si de y prietena ei, renunta la prietena. pt ca eu contam, pentru ca asa e normal sa conteze. eu: nu m-am ascuns de tine sa vorbesc la telefon. tu te-ai dus sa te uiti de aparatura electronic (eram in sellgros), iar eu am ramas sa vb la tel, ca nu voiam sa vin ca ma plictisesc sa stau dupa tine cat te uiti tu. el:esti o...bip..care merue te ascunzi de mine...mereu ai tu ceva de ascuns, niciodata nu vrei sa-mi faci si mie pe plac, macar o data in viata ta sa lasi si tu de la tine, sa-mi faci pe plac. stai ca o..bip...sa vorbesti cu toate proastele la telefon, special ca sa ma enervezi...bip bip bip.. eu: am vb cu prietena mea cea mai buna. nu cu un barbat sau cu un dusman de-al tau. el: tot tu comentezi...bip, etc ca nu stii decat sa faci fizte, ca n-ai timp de nimic.cred ca te duci special la serviciu ca sa nu faci nimic in casa. ca tu nu cari draaaga plase, ca esti o doamna...tre sa car eu prostul..lasa ca si eu am facut facultate, nu doar tu..eu nu sunt catelul tau de bucatarie, sa faci ce vrei dinmine...ca tu nu gatestiii draaaga, ca n-ai timp, ca toata ziua stai de telefoane....nu faci curat,.,. eu: am facut curat. asta nu conteaza? el: dar eu si mananc...conteaza, n-am zis ca nu conteaza. dar te-am rugat sa faci si tu ceva azi. chair nu se poate? eu: am fost la spital sa-mi fac analizele, stii bine. apoi la job, apoi la x. el: special iti gasesti de drum...n-a fost zi sa nu ma enervez. special ma enervezi. am stat draga si cu alte femei...veneau ca niste catelusi la mine:ce-ti mai fac, ce-ti mai aduc iubire...ca niste catelusi...roiau in jurul meu.faceau femeile prajituri si platouri de mancare. eu nu stiu ce stau cu tine, ce-mi bat eu capul cu tine. nici dracu nu va sta cu o femeie cu tine... eu: pai pana acum, a stat unul cu mine 3 ani, insurat fiind. sa vedem cu cine te insori tu..ca toti catelusii aia unde sunt? el: am renuntat eu draga....si da, doar prosutl de barbactu poate sta cu tine. ala a fost draga...ti-ai luat adio, alt prost nu mai gasesti ca el. sau vrei sa-l sun? sa te trimit pachet la el? si pana una alta, cat stai cu mine FACI CA MINE. o sa-ti iau telefoanele alea, nu sa stai tu sa vb cu..bip...alea ale tale. eu: stii ceva, fac ce vreau. ca n-am intrat la stapan. el: bip bip bip...faci ce vrei???bip bip bip bup... eu: LASA-MA IN PACE CA M-AM SATURAT SA MA TRATEZI ASA. (TIPAND)LASA-MA IN PACE, NU TE MAI SUPORT! atat . a durat fix 4 minute.pt faza asta ai lui nu ma suporta. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AI LUI sunt ofticati pe mine..doamnelor si domnilor...desi au asistat la faze foarte urate facute de el, la care eu n0am zis nimic. iar acum am tipat pt ca se apucase sa-mi smulga telefonul din geanta sa-l sechestreze. il apuca asa toane de nebun...si se blocheaza intr0un reprosh...pe care il exagereaza si-l turuie de ajungi sa te sui pe pereti. si dragul sau tata ii sugera ca el in locul lui ma pocnea, la cum am tipat la el...de se facuse liniste.:))) bine ca nu-l mai vad, nu-l mai aud...sa ma enervez.:(( ma enevez doar citind sms-urile lui. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by babyblue bine ca nu-l mai vad, nu-l mai aud...sa ma enervez.:(( ma enevez doar citind sms-urile lui.
dar nu le mai citi, babyblue. stiu ca ti-e greu, ca esti inca in faza drogatului care daca nu mai trage o priza, simte ca moare...dar nu a murit nimeni fara droguri inca. o sa ai nevoie de timp ca sa scapi de dependenta de el, dar daca nu faci eforturi sa scapi, agonia o sa fie si mai lunga, si mai dureroasa, ba chiar risti sa te intorci de unde ai plecat. ca tu inca nu ai plecat decat fizic de langa el - ceea ce nu prea conteaza, atata vreme cat psihicul ti-e inca agatat de clanta usii lui. e pacat de tine, serios, sa tragi de o relatie clar abuziva, pari o fata de milioane. gandeste-te ca in timpul asta sufletul tau pereche nu te poate gasi, pentru ca tu esti ocupata cu surogate.[flo] Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as întoarce-n chaos... ********* Rugati-va pentru [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=101404"]Diana[/url] si [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=102542"]Sonia[/url] * [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=102368"]Alaptatul Help-Line[/url] * [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=99466"]Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil![/url] ********* mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...