Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Conflict de interese:))


Recommended Posts

quote:
Originally posted by babyblue
:( am terminat-o...fizic..ca psihic imi vine sa-mi tai capul.
da... dupa primii 2 ani sufeream si eu. acum mi-a trecut. sunt mai linistita. relatia nu avea viitor. astfel de relatie este un abuz sentimental. Bau! "Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Adina Iulia
Babyblue, sa nu zici acum ca ti-e dor de el [neand] Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
culmea..nu mi-e dor de el. imi vine sa-mi tai capul din mai multe motive, principal pentru ca imi fac mea culpa pentru niste atitudini de gaina proasta care indura, pe care le-am avut alaturi de el.da, babyblue e un monstru, a zis-o bine, dar un monstru de prostie la capitolul barbati. vara-mea imi tine ieri o teorie de vreo 45 de minute, prin care se caznea sa-mi explice ca e normal sa cauti barbatul in c,r, ca nu-ti pica gradele dc ii faci o ciorba...ca dc stiam sa-l iau cu lugu lugu era mielusel...ca barbatului nu trebuie sa-i dai impresia ca-l calci pe cap, ca sa fiu mai "smechera" si mai diplomata, ca barbatilor trebuie sa le dai o anumita importanta...etc si io o intreb, dar eu ce primesc la capitolul asta....cica,cum ce primesti..in primul rand ca nu judeci la schimb ci oferi neconditionat, si apoi primesti faptul ca sta cu tine si cu tine isi face visele nu cu altele....ca are dreptate ex, sunt un monstru de egoism. mai sa dea dreacu! bine k m-am trezit la timp si am plecat cat sa nu-l nenorocesc pe print. am plecat si n-am regrete ca nu i-am suflat in fund ...pana se umfla ca balonul.. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

babyblue,dupa ultimele sms-uri citite m-au apucat niste nervi. Eu i-as fi spart capul demult lui MISTER BIP! Doamne ce MITOCAN!N-am cuvinte sa-l caracterizez!!!Sunt oripilata [xx(][xx(][vom] Nu gasesc emoticoane mai sugestive [haibat][haibat]mai expresive ,da` ma descurc cu astea[sm][sm] asa i-as fi tras citeva pe spinare ...[haibat] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by hannen
babyblue,dupa ultimele sms-uri citite m-au apucat niste nervi. Eu i-as fi spart capul demult lui MISTER BIP! Doamne ce MITOCAN!N-am cuvinte sa-l caracterizez!!!Sunt oripilata [xx(][xx(][vom] Nu gasesc emoticoane mai sugestive [haibat][haibat]mai expresive ,da` ma descurc cu astea[sm][sm] asa i-as fi tras citeva pe spinare ...[haibat] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url]
mda. eu dc eram in locul sau ma gandeam sa discut cu femeia aia ce vrea sa faca cu viitorul relatiei, cat si daca sunt dispus sa o astept cu jobul, ofeream niste garantii, niste promisiuni..macar incercam. nu ultimatumuri, nu jigniri, nu expediere. pana la urma deja discut si ma framant in van. omul mi-a dat sms clar ca dc nu m-am mutat cu el si n-am venit in bucuresti, el nu sta sa ma astepte pe mine, deci ne despartim definitiv. si chiar asa a si facut. nu m-a mai cautat. nu sms. e dreptul lui sa aleaga ce vrea...deci ne descurcam fiecare cum putem. ca eu poate am sperat ca aud din partea lui: ok, hai ca termin si eu cu prostiile, cu pretentiile, ne iubim deci ne respectams i ne ajutam reciproc fara sa pretindem de la celalalt sa fie robot...am sperat sa aud: ok, ne vedme in wk, te astept, fa-ti nebunia cu jobul si poate te intorci mai repede. sunt dispus sa inteleg, etc... nu. mi-am auzit "ori vii, dar vii sapt asta, ori ne despartim." si la final" ne despartim definitiv"....n-a fost nevoie sa mai discut ceva. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca mai bine ai auzit ce ai auzit decat ce ai fi vrut tu sa auzi. te-ar fi intors poate din drum, insa nu ar fi fost cum sa fie de durata, diferentele intre conceptiile voastre sunt prea mari ca sa ajungeti la un compromis. Intelege odata babyblue ca tipul asta NU TE MERITA. Ce sens are sa-ti fi spus altceva in the end? So...capul sus. Data viitoare stii sa casti ochii mai bine de la inceput.[flo] Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babyblue, ai spus ca ai descoperit "mandria". De ce nu te folosesti de arma asta? De ce te intrebi: "daca ar fi spus asta", "daca as fi fost in locul lui asta as fi facut", "as fi meritat", "de ce nu ma intelege"??? Cui foloseste? Tu, in fapt, esti vindecata de el. Insa ce nu te lasa in pace este firea asta a femeilor care vor sa stie totul, sa inteleaga totul, sa repare totul. Si da, pe undeva poate este si nevoia ta de tandrete, de pasiune, de viata in 2. Nu dispera! Va fi si pentru tine! Insa nu cu el! Ai spus bine: succesul tau va fi arma cea mai crunta de razbunare! Insa stii ce? La momentul acela nu vei mai da 2 bani pe ce simte el! Asa ca... fruntea sus in continuare si fii barbata! [:D] P.S. Si nu uita de atitudine: tzatzele in fata si c.uru' bombat![^]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

babyblue ,stii ce a facut el cu mesajele alea?A vrut sa cada in picioare ca pisica pina in ultima clipa,sa aiba el ultimul cuvint,ca si cum vezi,io ti-am dat tie cu flit,nu tu mie. Ca se oftica!Nu a mai luat-o in barba asa original pina acum!! Ca la celelalte care roiau precum catelusii la picioarele lui,le-a dat el cite un shut in partea dorsala. Acum cind si-a luat-o el ,normal ca nu-i convine.Cu siguranta ca si despre tine o sa zica la fel,"aa,cine ?fraiera aia,i-am facut papucii ca era ...bip...si facea si dregea si bip...bip...bip" Eu in locul tau ii scriam un mesaj (inainte sa se desfasoare cu toate istericalele lui,dar nici acum nu-i timpul trecut) si-i ziceam cam asa "bai laba trista,du-te`n bipu matii si cauta-ti alta fraiera care sa te caute in fund ca eu nu`s sluga ta .Angajeaza-ti menajera ca tie asta iti trebuie,(poate un robot ceva) nu partenera. Mie imi trebuie un barbat,nu un frustrat ca tine,un barbat care stie sa respecte si sa aprecieze femeia ,nu unu care lauda sarmalele ma-sii de cite ori nu-i convine ceva .Si i-ati un catel de companie,ca eu inca n-am ajuns sa merg in patru labe si nici coada nu mi-a crescut ca sa dau din ea de bucurie cind apari tu in prag! Hai,dispari!" Si cite i-as mai fi zis![zz][zz][zz] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce ai auzit ar trebui cu atat mai mult sa te mobilizeze sa-l uiti definitiv si sa-l lasi sa linga sarmalele ma-sii! [:D] Sper ca a treia oara sa alegi mai bine si sa nu-l mai lasi sa te incalte, si printre altele, spune-i de la inceput ca tu nu faci nimic singura, ci doar IMPREUNA. Multa bafta la barbati normali si stilati! [^]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by hannen
babyblue ,stii ce a facut el cu mesajele alea?A vrut sa cada in picioare ca pisica pina in ultima clipa,sa aiba el ultimul cuvint,ca si cum vezi,io ti-am dat tie cu flit,nu tu mie. Ca se oftica!Nu a mai luat-o in barba asa original pina acum!! Ca la celelalte care roiau precum catelusii la picioarele lui,le-a dat el cite un shut in partea dorsala. Acum cind si-a luat-o el ,normal ca nu-i convine.Cu siguranta ca si despre tine o sa zica la fel,"aa,cine ?fraiera aia,i-am facut papucii ca era ...bip...si facea si dregea si bip...bip...bip" Eu in locul tau ii scriam un mesaj (inainte sa se desfasoare cu toate istericalele lui,dar nici acum nu-i timpul trecut) si-i ziceam cam asa "bai laba trista,du-te`n bipu matii si cauta-ti alta fraiera care sa te caute in fund ca eu nu`s sluga ta .Angajeaza-ti menajera ca tie asta iti trebuie,(poate un robot ceva) nu partenera. Mie imi trebuie un barbat,nu un frustrat ca tine,un barbat care stie sa respecte si sa aprecieze femeia ,nu unu care lauda sarmalele ma-sii de cite ori nu-i convine ceva .Si i-ati un catel de companie,ca eu inca n-am ajuns sa merg in patru labe si nici coada nu mi-a crescut ca sa dau din ea de bucurie cind apari tu in prag! Hai,dispari!" Si cite i-as mai fi zis![zz][zz][zz] Hannen [9cer]mamica de trei printzese Amira[zana] Israa[majoreta] Inas[iepu] [url="http://www.flickr.com/photos/moodyamira2"]Pozici[/url]
hihihihi...ce ma amuza. super taia aia cu :"nici coada nu mi-a crescut.. dar babyblue va face altceva: va disparea!"mussiu frustrare" turbeaza sa-l ignori, sa afle prin amici ca ti-e bine, ca o duci super, ca te doare la basca de el. orice sms i-as da, se va umfla ca balonul: ia uite-o si pe distrusa aia, a plecat si acu' ii tremura piz..pipota (pardon!)..dupa mine...las' ca vine ea in patru labe dupa mine. sa-mi dea mie dzeu, mandrie si rezistenta sa il ignor complet. si cand imi va fie mie bine cu psihicul, sau cand m-o suna dupa ceva luni, o sa-l trat ca si cum nimic nu s-a intamplat. si tot asa pana cand si creierul sau va deveni terci, cam ca al meu. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Bluel
Ceea ce ai auzit ar trebui cu atat mai mult sa te mobilizeze sa-l uiti definitiv si sa-l lasi sa linga sarmalele ma-sii! [:D] Sper ca a treia oara sa alegi mai bine si sa nu-l mai lasi sa te incalte, si printre altele, spune-i de la inceput ca tu nu faci nimic singura, ci doar IMPREUNA. Multa bafta la barbati normali si stilati! [^]
hope so. imi umplu timpul cu orice, doar sa nu ma mai gandesc. plus ca nu-l vad, nu-l aud...ma ignora complet. orgoliul sau a suferit un mare soc+ parintii care il indoctrineaza ca lui ii trebuie o femeie de casa, buna blanda, nici un caz o nebuna ca mine. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...