Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Conflict de interese:))


Recommended Posts

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mare rahat de palat face el cu 1200 de euro pe luna. Scuza-ma dar nu m-am abtinut. Are senzatia ca e o partida buna la banii asta, sau cum? Se crede vreun nabab, sa-si inchipuie ca la 1200 de euro pe luna toate il urmaresc pentru bani? hm, incredibil. Fugi de el cat poti. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu povestea ta cu exul obsedat sa te muti cu el, insa te cred ca asta de acum isi doreste asta. E posibil ca in timp sa faca si obsesie pe tema asta, daca n-ai s-o faci. Am si eu o experienta similara. Nu ceda presiunilor[:D] Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by babyblue de acum inainte el o sa puna o suma fixa de bani, in relatie, adica o sa scoata de la serviciu un fluturas cu un salariu fictiv de 3 milioane sau 2. si daca femeia il iubeste, asa ii va arata.
Si asta nu ti-a dat de gandit? Ca mie nu imi lasa impresia ca el e f serios in privinta voastra, daca se gandeste la "urmatoarea"... nu ca ar fi mare pierdere ptr. tine! _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babyblue, asculta-ne ca pe cuvantul nostru ca nu vrem sa iti furam barbatul perfect: da-i papucii. Acu la inceput ar trebui sa fie lapte si miere. Adica daca si in tema sarmalelor o da la intors sa o scoata pe maica-sa mai buna ca tine... lasa-ne lasa-ne. Pupa-l pe nasuc din partea noastra si ureaza-i drum bun. Vorbeste mult si aiurea, daca credea ce spune iti spunea salariul fictiv nu averea lunara de 1200 de euro. Baiatul are probleme si ai face bine sa te gandesti la binele tau. Daca vrei neaparat sa fii gaina s-or mai gasi cocosi la care sa pui clontul. Da momentan cred ca trebuie sa stai mata singurica si sa te gandesti ce iti doresti de la un barbat si unde pui piciorul in prag. "Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da' cati ani are Mr. Perfect? Si sta si cu mama lui cumva? Draga mea, nu iti mai pierde vremea aiurea cu el, stii ce primejdie te paste? Acum pari destul de lucida si detasata, dar la un moment dat s-ar putea ca asa, pe nesimtite, sa devii dependenta de el. Si sa nu te mai poti rupe de el. Iar o viata langa un astfel de om e insuportabila, iti zic yo:D http://bd.lilypie.com/AVkRp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by babyblue
din pacate nu e nimic fals si nimic postat in gluma. e ceea ce am extras in urma reprosurilor sale....imi pare rau ca nu pot reda si tonul irascibil cu care mi le si zice. dupa ce imi arunca in carca ca alte femei fac si dreg, foste de ale lui au facut si au dres, de imi vine sa-mi iau campii..ma sui in masina, fac 3 ture de cartier, apoi ma suna cu textul ca ce : "nu pricep ca totul e spus la nervi? ca el ma iubeste si dc n-as fi super n-ar sta cu mine.ca de altfel stiu si eu asta si cat ma iubeste, ca dc n-as sti, n-as sta cu el".. la inceput imi venea sa vomit la textul asta, dar se pare ca gaina din mine a pus ciocul la asemenea imbecilitate. alteori sunt asa ametita si obosita ca nici nu mai pricep ce vrea de la mine, la debitul verbal pe care il are. si totul devine un razboi al nervilor, cu perioade de acalmie, cand e ok. in genere si facand o suma, face lucruri care imi plac, imi respecta cat de cat programul si stilul de viata, cand e vorba de excursii sau distractii suntem la fel, dar reprosurile sale sunt catastrofale, criticile constante. este suficient sa vina obosit de la serv, ca devine irascibil. tine minte gafe adevarate sau inchipuite, si le scoate la interval la fiecare criza de nervi. defectele sale le intoarce de ajung calitati si calitatile mele le transforma in defecte. un exemplu minor: la mine acasa era curat. la el acasa era dezordine colosala. dupa o vreme imi zice rastit, la mine de ce nu faci curat ca la tine...i-am zis ca n-am contract cu el pe tema asta si dc ar vrea sa-i fac, cel putin sa ma roage si sa ma ajute. cand a vazut ca nu merge, mi-a zis ca la el nu e dezordine, ci e o atmosfera primitoare si relaxata, la mine e ca la muzeu de iti e sila sa stai, de frica ca dc deranjezi ceva vine paznicul sa-ti atraga atentia. dc eu faceam sarmale si le fierbeam nespe ore si maica-sa le fierbea 2 ore de ieseau..bleah..cum punea problema: la inceput se ghifutia ca lupul din poveste, iar apoi ma ia cu textul ca da..ale mele or fi bune la gust, dar sunt fierte prea mult si se "strica" vitaminele prin fierbere, ale maica-sii sunt mai sanatoase, desi nu la fel de gustoase, pentru ca nefiind fierte mult si fara condimente (ca au E-uri si nu-s sanatoase) sunt bune pt sanatate. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
[alcool]Mey asta cu sarmalele ma dadu gata....io zic ca are neshte calti la mansarda...unde il gasisi maica? la reduceri? Fii fata serioasa si fa-i valiza. Din cate vad esti detasata, relatia nu este sudata, se pare ca nu va cunoasteti de multe vreme si sunt destui in orasul asta....ai de unde alege. Asa ca, atat timp cat inca mai privesti problema asta cu umor si in acelati timp luciditate, fa-ti nitel curaj si zi-i pa!pa! "Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...