Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Conflict de interese:))


Recommended Posts

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns
babyblue [cheers] pentru noua slujba si pentru decizia luata. cele patru luni iti vor prinde foarte bine. imi permit sa-ti spun parerea mea. zic sa ii aduci la cunostiinta decizia ta atat in legatura cu slujba cat si cu relatia voastra. e bine ca lucrurile sa fie clare, sa stie si el ca s-a terminat. e bine sa pui punct ca mai apoi s-o poti lua de la capat ... cu altul :-) de ce sa dispari doar ca magaru-n ceatza? scuze de expresie, da' sunt un pic grabita si nu-mi vine nimic mai potrivit cu toate c-ar merita. dar noi nu facem lucruri pentru ca altii le merita. iti dai seama cum ar arata lumea :-) edcz: facem lucruri in functie de caracterul nostru. am adaugat asta doar ca sa se inteleaga. am zis ca nu facem lucruri doar pentru asta merita altii. in contextul asta, aici, el merita ceva negativ, deci noi nu trebuie sa raspundem cu ceva negativ ci in modul nostru, si tu pari o fata desteapta, buna, cu simtul umorului ... faptul ca pleci fara sa spui nimic, fara sa lasi vreo urma ce denota? ori razbunare ori lasitate, ori frica ... crezi ca te-ar putea influentza in decizia ta? trimite-i un sms, mai bine da-i telefon si spune-i asha in stilul tau cu simtu' umorului ca nu-l mai vrei. punct si de la capat :-) Bafta![bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sali draga. nu i-l trimit. NU MERITA! nici un sms...sa se umfle pipota in el ca sufar, ca ma consum....no way. [recevere][recevere][recevere] sa terorizeze pe alta cu critici si reprosuri...pur si simplu am stat intr-o cloaca...am decazut "facand slalom"(vb lui miss parker) printe capriciile si starile lui bipolare, injuraturile lui gratuite, nervii colosali...si stiti ce s-a intamplat???? am avut impresia la un mom dat ca viata mea se concentreaza in jurul unei relatii...ca nu mai exista nimic altcea la care sa ma gandesc..preocuparile mele devenisera ZERO (ma mir ca-mi mai duceam serviciile..si pe alea cu capacitate 10%)...si toata atentia mea era concentrata asupra lui mister perfect si relatiei cu el, doar o da Domnul sa-l multumesc vreodata...sa nu mai existe circ si reprosuri. sa stea sali...si sa-si roada unghiile gandindu-se...la ce o vrea el. am vauzt eu ca despartirile cu explicatii si intalniri, nu sunt decat o agonie luuunga. in despartirea asta vreau sa tai pisica ACUM.[bruta] va pup. mercic pt sustinere. va tin la curent. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babyblue, in sfarsit o fata pe gustul meu pe aici [:p], care nu se lasa incaltata de Mr. Perfect si ii da cu flit la timp, ce n-as fi dat sa ii vad fata cand o sa isi dea seama ca a ramas cu buza umflata! Asa tata asa fiu! [indecent] Ma bucur ca ai acceptat contractul iar plecarea in alt oras pentru cateva luni o sa iti faca si mai bine. Ai grija de tine si pe cine pui ochii next time (aparentele sunt inselatoare) ! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai turbez deja. am deschis vechea cartela in care gasesc sms cu: iarta-ma iubirea mea, stiu ca am gresit, am vb urat cu tine ...etc...guritza abia astept sa ne vedem maine si sa ne mutam impreuna. etc... dar e deja too late. contractul e semnat, m-am si dus azi la centru, am facut cunostiinta cu toti. am intrat in tema.:((( si-mi place mult. si stiu ca va fi bine. si banii mi-au suras tarreee mult. ca-s bunicei si munca nu-i teribila. si deja sunt 250 km intre noi. 4 luni. in afara de 2 sapt in sept cand am concediu, despre care deja s-a vorbit...nu mai calc in bucuresti.:(( ce sa-i spun? ca am acceptat un contract pt ca e bun, pt ca iau bani multi, pt ca imi convine total, pentru ca ma intorc in bucuresti cu ei pe post mai bun, in 4 luni, poate si mai repede, de mine depinde. sa-i zic ca alaturi de el m-am dat la fund cu jobul si ca sunt la inceput de drum si ori trag tare acum, ori ma bag ca ciorbe? ca dc ma bag la ciorbe, el nu-mi va da bani pt lux, telefon-jucarie dc am chef, creme (ca am prea multe), solar (ca vb lui ra_mata, doar curvele si alea singure se duc), pentru haine sau benzina in masina mea... ca toate excursiile pe care le-am facut le-am platit fifty-fifty si eu nu-mi voi mai permite ce vrea el...iar el nu ma va ajuta, desi promite..dar lupul nu-si schimba blana.. ca m-am saturat sa ma critice, ca m-am saturat sa ma ameninte ca se duce dupa altele dc nu fac ca el, ca m-am saturat sa aud ca fostele gateau, spalau, calcau, purtau mini si nu erau asa independente ca mine, ci simple si sincere. ca m-am saturat sa aud ca-s malefica si vicleana si cu personalitate inraita. ca am uitat ce inseamna relaxarea...implinirea..tihna sufleteasca...ca mi-e frica sa vb la telefon cu prietenele mele pt ca lui nu-i convin. ca distractia lui preferata in afara de excursii, este vizita la parintii lui sau bericile pe la terase... m-am saturat sa-i spun ca nu cadourile la ocazii sau cand vrea el ma satisfac ci gesturile marunte de atentie..pe care nu le ofera pt nu merit, pt ca e obosit, pt ca nu-l menajez..pt ca ridic gura cand ma critica in loc sa-l las in pace... ca m-am saturat sa tac cand el se enrveaza si-si pierde controlul si injura si ca degeaba ma ia in brate apoi, ma pupa si ma alinta...ca tanjesc 24 de ore din 24, ca va ramane mereu ca in momentele in care e tandru si dulce...dar..chestia asta nu se intampla si e suficienta o mica scantaie ca sa izbucneasa o injuratura sau critica. dc tot nu i-am oferit niciodata nimic si n-am fost buna...asta e. acum sunt ca anesteziata.nici nu stiu ce sa simt, ce sa nu simt, ce se merita si ce nu. stiu doar ca am incheiat relatia asta, cu gestul meu de acum. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca merita sa-i dai un forward la ultimul mesaj asa ... ca sa stie si el e si frumos din partea ta si, oricum, daca nu inchizi acum, va trebui sa inchizi altadata. si nici nu trebuie sa creada ca el e perfect, ca doar tu ai fost de vina. fii si tu gentila, de dragul vremurilor bune, si fa-i un bine, pune-i adevarul in fata. poate o sa traga ceva invataminte. mult noroc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai el zicea "iarta-ma, iubirea mea", dar continuarea (in sinea lui) era "asteapta tu pana te incalec eu si dupa aia nu mai ciripesti tu ca-ti dau borsul pe nas"... Asa ca mai bine zboara tu frumusel in libertate si cauta-ti un barbat ceva mai sigur pe el si care sa te iubeasca mai constant si nu dupa cum joci la muzica lui... Off topic: Andrada, fosta mea soacra nu e menajera noastra, ea ne-a rugat sa spalam rufe la masina ei fiindca astfel economisim si noi banii pe una noua, ea s-a oferit si sa ne calce (mai bine zis ea avand timp liber toata ziua ne aduna rufele de pe franghie din subsol si mai calca din ele - 5 bluze pe saptamana, acu' sa nu ti-o imaginezi pe biata femeie cocosata si inrosita la fata de aburii fierului de calcat). Noi ne revansam cu mici atentii, cu flori, cu carti, eu ma duc uneori si stau de vorba cate 2 ore cu ea si o consolez pentru problemele cu animalul ei de sot (fiica ei nu face asta!!), deci nu consider ca o tratam ca pe o menajera. Daca ea ne ajuta cu placere, noi apreciem enorm si suntem recunoscatori. Cand pleci de acasa la 8 dimineata si te intorci cel mai devreme la 7:30 seara, apreciezi cand cineva te mai ajuta. Eu vad in asta o dovada de afectiune din partea ei si ii intorc afectiunea in modul in care are ea nevoie (consolare si intelegere sufleteasca, timp petrecut cu ea in weekend, lucruri care nu sunt de la sine intelese intre ea si copiii ei, de pilda).
[flo] Felicia
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** Adevar > Autonomie > Identitate Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...