Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (168)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neata fetelor!

Chiar ca e dimineata (ora 6), iar eu sunt treaza de la 4. Ieri am inceput serviciul, dupa cum v-am spus. Cam naspa! Am o sefaaa!!!!! Oricum, eram gata sa-mi dau demisia (daca pot spune asa dupa o singura zi), am intrat la ea in birou si i-am spus ce am pe suflet! Adica e genul scorpie, iar in fata ei nu tre sa ai pareri. Eu nu ingit chestii din astea! In fine, nu asta e problema, pana la urma am cazut la pace, dar nervii care mi-am facut ieri, m-au facut ca seara cand am venit acasa sa dau iama in niste covrigei de-ai lui fim-iu. Bineinteles, sfarsind cu ceva dulce, nemonti.

In rest si ieri si alaltaieri am tinut cu strictete, si s-a vazut la cantar. Acum astept sa vad diseara ravagiile facute de covrigei si bomboane.[bang]

Meniul meu de ieri a fost asa:

MD omleta cu ciuperci si 4 rosii cerry

Pranz: un fel de drob, de fapt compozitie de chiftele, fara paine sau vreun carbo, pusa in forma de chec, facut la cuptor.

Amandoua mesele fiind insotite de cafea, bineintels.

Iar pt. seara aveam in plan salata cu de toate, dar nu am mai apucat sa o fac, pt. ca ma durea stomacul de nervi.

In dimineata asta am in plan iaurt 0,1 cu paine integrala facuta de mine in casa. Plus cafeaua, pe care o beau acum.

Pt. pranz mi-am facut salata pe care o voiam aseara, cu bucatele de branza prin ea.

Seara, nu stiu inca!

 

Carmenid="red">, multumesc de primire. De asta am intrat aici, ca sa invat.

Fetelor care mergeti la serviciu, voi cam ce mancati la pranz?

 

Cleoid="red">, acum vreau, nu vreau, nu o sa pot manca toata ziua, ca acasa.

Cat despre mesele festive, monti zicea sa mergem satui la petreceri sa nu fim tentati.

Dar ce ma fac eu, sambata imi sarbatoresc sotul, avem musafiri, aveti vreo reteta de tort monti?

Si cu ce as putea combina, cand vreau sa mananc chestii dulci?

Saddieid="red">, multumesc, chiar ai fost f. punctuala la raspunsuri. De asta am nevoie acum, sa ma tina cineva de mana si sa-mi arate pasii.

Va pup si va doresc o zi cat mai buna!

 

 

 

Laura, mama lui Andrei

 

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata montigirls,

 

eu sunt rupta de oboseala, ma rog sa nu ma apuce pofta de dulce.. am amandoi copii raciti, Elena o forma mai usoara in schimb Stefan a facut febra toata noaptea. Azi vine pediatra sa-l vada, insa nu ma vad bine perioada asta, chiar daca e racit are o energie, si sora-sa se ia dupa el... vai de mine pana la 17.00 cand vine sotul.

 

Azi incerc sa fiu conforma.

MD: wassa+gem Top+ iaurt 0%+ cafea( cred ca mai mult de o cescuta)[:D]

G: mar

P: ciorbita legume+ fasole verde

G: cioco pe care nu am mancat-o ieri

C: nu stiu( pot manca lapte cu fulgi)?

 

Tlauraid="red"> imi pare rau ca nu ai o sefa tocmai ok. Incet incet o sa inveti sa nu mai faci abateri. Si eu ieri am picat in capcana, si apoi regretam. Eu nu-mi doresc sa slabesc ac sa defilez pe podium ci sa fiu sanatoasa, si asta ma motiveaza 100%. Alaturi de noi vei reusi. [pup]

 

 

[mamica] de STEFAN -21.01.2009 id="blue"> si ELENA -15.12.2010 id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau de boli, si fiica mea e... si cand sunt f. obosita simt nevoia de dulce. Am incercat sa rontai wassa /1 patratica de cioco neagra in momente ca astea, si vad ca a mers.

 

azi voi fi conforma:

MD:2 mere appoi wassa goala

P:coconopida la cuptor cu branza, si rosioare

G: am mere sau cioco neagra

C: nu stiu(banui ca tot o salata ca am ceva legume in frigider, si o conserva de ton de backup cand nu o sa stiu incotro sa o iau)

 

 

 

Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim! id="Comic Sans MS">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tlauraid="red"> cam toate mergem la munci..in afara de cele cu bebei...si cam toate luam mancare gatita la pachetel [:D] . eu azi imi tai de acasa chestiile pentru salata: mozzarela, kapia, telemea, rosii, masline verzi

 

meniu meu azi

Md: fursecuri cu gem conform cu ceai[olala]

G: mar, cioco neagra sau migdale

P: salata cu 2 felii wasa

G: banana (asta inainte de aqua ca pana la 5 nu am timp de gustarri)

C: humus cu bete de telina

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci trebe sa va spun dspre maslinele mele verzi . am luat o data din market masline (100g) cu ceva ierburi verzi..mi-au placut asa de mult..dar au fo asa de scumpe(is vreo 2£/100g) si mno...am cetit ce au la ingrediente si mi=am facut si io[:D]

 

pus asa....stors juma de lamaie si pus cam o lingurita de usturoi praf(ca daca puneam din ala crud se balosea daca nu era mancat imediat) pus maslinele verzi, cam o lingurita de mix de ierburi(uscate), 4 linguri ulei de masline si peste turnat apa in care au stat ele (ca am cumparat la borcan nu varsate)..lasat vreo 2 zile..si azi in salata[pofta][pofta]..musai daca sunteti fane masline verzi (ca mine) tre sa incercati...[pk][pk]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropos de masline, am mancat la o aniversare (de am spart!!) un mix de masline. Mi-am facut si eu: luat 4 tipuri, am pus usturoi veritabil, cateii mici lasati intregi, din zeama lor, 1 lingura ulei de masline, ierburi uscate: busuioc, oregano avui, totul la frigider intr-un brocan inchis. In 1-2 zile s-au combinat gusturile si este perfect pt mini-petreceri, dar si servit cu branza/salata. Cred ca poate fi un mic dejun minunat monti.

brandusik, nu au rezistat mult, mancai repede, dar asa intregi au fo minunati.

 

 

 

Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim! id="Comic Sans MS">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cleoid="red"> si mananci si usturoiul dimineata?[:D][:D]

 

lauraid="red"> ca acu vazui ca ceri reteta de tort...eu l-am facuts i fetele l-au facut pe asta : http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/12831/Retete-Montignac-Tort-pufos-si-cremos/

dar mai gasesti retete de dulciuri monti: http://www.culinar.ro/forum/index.php?act=Search&CODE=show&searchid=938a0a40617fa0a9926e7bd0eff5c128&search_in=posts&result_type=topics&highlite=%2Btort

 

azi Aquaaaaaaaaaa[pk][pk][pk]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

brandusik, asta e nebunia, ca prin murare/marinare, i se duce danf-ul.

P.S. mananc in weekend [:D]na - iti gasii o ecsplicatie [:-)))]

 

Azi la gustare mancai Wassa. Dim. nu am mancat-o, ramasei cu 2 mere la micul dejun. In seara asta fac mazare.

Abia astept sa vina primavara.

 

 

 

 

Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim! id="Comic Sans MS">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

TLAURA eu fac des tortul pufos si cremos la care a pus BRINDUSIK link. E preferatul sotului meu.

Legat de mancarea de la servici...greu, si eu reincep serviciul in 2 saptamani si ma gandesc cu groaza ce o sa mananc...cred ca-mi iau iaurturi dupa mine, wasa...chestii de astea usoare, care sa poata fi mancate in pauzele dintre cursuri.

 

Meniul de azi:

- pomelo

- wasa, magiun

- sunca monti, sufleu de conopida, cioco neagra

- putina mozzarella, ardei, iaurt, cioco neagra.

 

M-am reapucat si de pilates, ca deja ma durea spatele foarte tare, vad ca deja e mai bine, plus avantajele pentru intarirea musculaturii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...