Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (168)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui brindusik
lauraid="red"> lipida e tot ce are grasimi..salata daca ii pui ulei,branza sau ton devine lipid..in rest legumele is considerate glucide ca au IG si e voie sa le mananci cu lipide (grasimi) pe alea care au Ig-ul sub 30..cred ca pe prima pagina gasesti tabel cu Ig-ul alimentelor daca nu http://montignac.com/en/search-for-a-specific-glycemic-index/#tab_lowcat despre deserturi...depinde ce fel sunt...de eexemplu dak faci tarta cu faina monti..e mai mult glucida deci mananci la mesele glucidicie..daca tarta e facuta cu faina de migdale e mai mult lipida deci se mananca la masa lipidica...si daca nu stii sigur...mananci intre mese[:D] (la distanta de mesele principale adik)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
align="right" id="quote2">Maaaama, ce complicat mi se pare!!!![alcool]Dar le invat eu pana la urma. V-am spus, am tinut monti acum 8 ani, le stiam si noaptea daca ma trezeai din somn, le-am uitat intre timp. Dar le vin eu de hac pana la urma, mai ales ca azi am 1 kg. mai putin la cantar![pk]DEci, tortul monti postat de tine brindusik, il pot manca la o masa cu grasimi, nu?Bine, asta daca imi va iesi pana la urma, pt. ca am facut blatul, mi-a iesit, in schimb crema e cam lichida. Adica nu "cam" ci e lichida aproape cum era smantana inainte sa o bat. Acum am scos-o pe balcon, unde e ca in congelator, in speranta ca se va intari atat cat sa o pot pune pe blat! of, niciodata nu imi ies dulciurile!Cleo id="red">, multumesc pentru detalii!si multumesc tuturor fetelor, pentru ca tare imi mai sunteti de ajutor! cate un [pup] pentru fiecare!Si ca sa inchei, brindusikid="red">, trimite-mi si mie pe PM ce spuneai tu!Laura, mama lui AndreiPoze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

lauraid="red"> daca faci frisca din smantana normala fara nimic in ea..poti tu sa pui neste gelatina..daca nu..smantana de la dorna(pentru frisca) e buna...desi mie nu-mi placea ca are e-uri in ea da gasisem smantana dulce in penny o marca mult mai ieftina care nu avea prostii

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multam brindusikid="red">! Acu' ma uit la poze, am inceput cu andanii si nu imi vine sa cred ce transformare spectaculoasa!!! Felicitari andaniiid="red">; cat a durat "procesul"?[flo]

 

Brindusikid="red">, ce dulcica esti![pup] Si la tine se vede diferenta!

 

Neeeext!!!

 

Carmenid="red">, nu arati f. rau! E prea dur spus "grasa"! (ma refer la denumirea pozei) Cat are baietelul tau?

 

cgeid="red"> Esti f. frumusica! Si ai o familie la fel!

 

Dianaid="red"> si tu esti frumusica foc! Si ai un bb tare dulce!

 

Fetelor, imi pare bine de cunostinta si incerc sa pun si eu o poza, doua. Nu stiu daca o sa reusesc, ca nu ma prea pricep; daca nu, maine va promit!

 

 

Laura, mama lui Andrei

 

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ups! am comis-o! Acum am vazut ca mai sunt poze. Ma miram eu sa fiti doar 5!

La Julieid="red">nu reusesc sa vad nimic, probabil ca nu mai are poze?

Mayaid="red">(cat imi place numele asta)! Si la tine se vede o diferenta semnificativa! Felicitari![flo]

Melid="red">, noi parca "ne cunoastem" mai de demult, tot de la monti parca!

De cand esti pe aici?[pup]

Ninhaid="red">, tu arati f. bine. Si cred ca esti o bucatareasa talentata! Nu e bine ca m-am uitat acum seara la pozele tale![pofta]

Puisorid="red">, noi ne-am intalint de multe ori pe forum! Imi pare bine sa te "cunosc"!

Raluid="red"> si la tine se vad progrese semnificative! Cata ambitie aveti mey fetelor! Si eu care ma chinui cu cate 3-4 kg.![pup]

Valiid="red">, ce poze frumoase! Erai pe litoralul romanesc?[flo]

 

Cum va spuneam incer sa pun s eu niste poze!

Va pup si noapte buna!

 

 

Laura, mama lui Andrei

 

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, si eu sunt pe baricade.

 

Maine fac tortul pufos Monti, o friptura de porc si legume la abur.

Si poate orez integral cu legume. Copiii sa il manance cu ceva pui, si eu cu muraturi. (facute de asta vara)

 

O sa intru si eu sa ma uit la poze in we.

 

Eu am o carte Monti (tradusa ptr Quebec) cu meniuri, si la desert trece iaurturi. O sa mai recitesc sa vad exact de care.

 

We placut.

 

Cristina,

mama lui Victor si a Ancai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lauraid="red"> maya de mult nu a mai intrat aici...cred ca sa tot aiba vreo 6 luni...mie ea mi s-a parut cu cea mai spectaculoasa scadere...43-45kg...juliex o stat vreo luna si dupa nu mai ca avea de dat puine kg jos si intrase mai mult sa slabeasca decat sa schimbe stilul de viata cred..la fel si mel nu a mai intrat de mult..si valentina mai intra cadn si cand sa ne salute

 

suntem putintele ramase si cred ca majoritatea am ramas mai mult ca ne-am imprietenit si mai schimba 1-2 vb[olala]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna!

 

Iar am tras chiulul pe aici dar am fost cuminte, parol!

 

Ne-a izolat frigul asta in casa (pe mine si pe piticanie) si maimutzica mai are putin si escaladeaza si peretii [alcool][alcool] Cado' mi-a murit si bateria la masina, deci chiar nu mai pot pleca nicaieri.

 

Meniul de azi:

MD - macrou afumat, cas, castraveti

P - supa crema de rosii cu quinoa

C - pastai scazute cu branza fagaras si fro' doua rosii uscate

 

Vreau si eu datele secrete de la locsorul super secret sa va vaz si sa ma vedeti [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lauraid="red"> am uitat sa-ti multumesc pentru compliment[:I][:I]

 

saddieid="red"> trimis PM

 

puisoaroid="red"> tot te simti rau si cu racelile pe cap??

 

sanse, btz, zax, cristeo, ochidutid="red"> unde sunteti??nu mai spuneti nimic?

 

ninhaid="red"> tot supi esti?

 

mai stie cineva ceva de samiraid="red">?? e bine?

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aseara nu mai puteam de foame, si mi-am facut chiftele de dovlecei. (dovlecei rasi, scursi bine, cu ou si branza). I-am copt in cuptor, pe niste rondele de vinete, care deja erau acolo de 20-30min. Ampicurat niste ulei de masline pe fiecare, dar cred ca mergea si fara (nu s-ar fi rumenit asa frumos).

 

Fasolea e la umflat, o sa o fac fara carne; o sa mai fac si io o ciorba .

fffriiigg si in casa.

 

MD:lapte

mananc mai tarziu merele.

P. fasole

c:fasole (sau o salata)

gustari: probabil fructe

 

 

Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim! id="Comic Sans MS">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...