Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (168)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Salutare fetele,

 

dorm copii asa ca am intrat..

 

Brandusik cum a iesit ciorba? La mine a sosit aia de perisoare, si ghiveci de legume! Mama este conforma dietei![:D]

Tlaura in acea poza este nepotelul meu de 5 ani. Copiii mei sunt mici: baiatul are 3 ani, iar fetita 1 ani si o luna. O sa pun cateva poze si cu ei. Multumesc pt compliment, dar trebuie sa slabesc, asa ma motivez![:D]

 

Azi:

MD: omleta(2 ouri) cu branza oaie(scursa bine)

G: am sarit peste

P: ciorba perisoare+ pastrav la cuptor cu lamaie

G: cateva migdale( max 10)

C: peste poate cu salata.

 

[mamica] de STEFAN -21.01.2009 id="blue"> si ELENA -15.12.2010 id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna montigirls [pup]

 

Eu sunt tot racita dar sper ca weekendul asta sa ma fac bine [:)]

 

Saddieid="red">, felicitari pt slabirea spectaculoasa [flo]. Cat ai slabit pana acum? Interesanta supa de rosii cu quinoa.

 

Carmenid="red">, important e ca te-ai mobilizat. Peste un an sper sa vedem poze si cu tine ca si cu Saddie [pup]

 

Meniu azi:

MD: mozzarela, wassa

P: supa cu taiteiid="red">

C: conopida,broccoli, fasole verde la cuptor cu oua si smantana

 

Vreau sa fac si ceva dulce dar inca nu stiu ce. Mai vin pe-aici [pup]

 

A,am pus niste poze mai noi ca alea erau vechi tare.

 

 

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, mi-ati facut pofta sa ma uit la poze [:)] Poate mai actualizez si eu contul.

 

Pana sa apuc sa raspund la intrebari, raspunde BRINDUSIK, asa ca eu nu pot decat sa o sustin [pk]

 

PUISORUL sanatate... si noi (eu si nazdravanul) tot asa [q]...sper sa ne reparam rapid.

 

Meniul de ieri:

- wasa, magiun

- mancare linte, friptura de porc

- mozzarella, ardei, gulie, iaurt

- cioco neagra.

 

Meniul de azi:

- doar pomelo (trezit tarziu)

- pizza monti

- brocoli gratinat, mujdei de usturoi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmenid="red"> da poti manca masline dar nu uita nu le pune langa ceva glucida..nu-mi trece nik prin cap care sa fie glucida si sa mearga cu masline[:D]..da daca e nu pune langa[:D].mie imi plac la nebunie maslinele verzi in salata langa o brinza ca mozzarela(care e dulceaga) si cred ca is bune si cu brinza proaspata de vaci(din pacate nu gasesc aici[q])

 

nu am mai apucat sa fac de mancare azi...am avut o zi de nu am stat un minut...dimi la cumparaturi ptr sapt urmatoare si dupa la birou de mi-am schimbat display-ul la laptop..ma simt mandra nu pot spune nu->>in loc de 350lire cat imi cereau in service am scapat numai cu 70 cumpararea lui si cu manopera mea[pk][pk]..

 

* am cam inbulinat-o cu mancarea insa...asha ca nici nu scriu cate nepermise am mancat...si as fi fericita sa-mi arate cantaru stagnare si nu cu plus[q]...da cum spunea Scarlet "tomorrow is another day"[alcool][alcool]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisoaroid="red"> poti sa faci fursecurile alea..is ff bune si usor de facut[:D][:D]..si pot fi mancate cu gem daca nu le faci dulci

 

nu ma pot abtine si tre sa va spun..o venit in sfarsit chinezoaica la mine...si am facut gogosi..din faina integrala..nu au iesit ff pufoase da is bune la gust...aveam o faina integrala cu seminte prin ea(de dovleac de ploarea soarelui, de in)..au mai multe lipide in ele dar nush daca sa le iau de faza2[:-@]

 

gata ma simt mult mai bine acu ca am spus-o[:I][:I]

 

aici a nins deci cred ca o sa am o zi de lenevit in pat..mancarea..mai tarziu (daca oi avea chef)

carmenid="red"> la ciorba ta de perisoare ai pus si cateva oase nu? io nu am[q][q]am luat numai carne tocata de curcan si vita...si mi-i ca daca fac numai cu asta nu o sa aiba nici un gust...ca oasele dau de obicei gustu[bang]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau, fetele!

Poftiti la [cafea] ? [:D]

 

Lauraid="red">, pozele alea sunt de acum 18 luni, cand slabisem, tot cu Monti + sport. Intre timp am mai nascut o data si m-am intors la ground zero. Am cu 12 kile mai mult ca in poze.

Cat despre platouri, nu te uita la ele, ca nimic nu-i monti de acolo[:D]

 

Carmenid="red">, maslinele le poti pune in salate, sunt minunate. eu le mai mananc uneori cu paine vitastar, desi inca nu m-am lamurit cat de monti e painea asta. totusi cred ca e cat se poate de integrala, fiind facuta din graunte intregi, doar un pic zdrobite. nu trebuie sa le mananci singure, merg cu orice lipida: cascaval, telemea, peste, etc.

 

Brinduid="red">, sunt supi ca nu pot merge la sport. momentan e cel mai mare regret al meu. nu stiu ce m-a apucat, sunt la pamant cu sanatatea, ma simt ca la 70 de ani. ma dor toate articulatiile. oare am reumatism, ca babele?

Am nevoie de o pauza de odihna. n-am mai dormit pe saturate de multa vreme[q]

 

Meniu

Ieri

la MD : oua fierte cu castravete si vinete murate;

La P : niste pulpite de pui pe pat de varza, la cuptor.

La C, fondue de ciocolata cu fructeid="orange">

 

Azi

MD: salata de ridiche neagra + ciuperci

P : ciorbita de cocosh

C : Paste integrale cu apio si sos de rosii

 

Va [pup] si va doresc un we placut. Sper ca macar voi va bucurati de zapada.

 

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ninhaid="red"> lasa mey ca nu o fi un capat de lume..spune mersi ca sportu e singura ta problema si mergi mai departe...o sa se rezolve si asta. sora mea o facut intindere de ligamanet la unul din genunchi..si asta in momentul cand era ea mare sportiva cu mers la sala de multe ori pe sapt, alergat km si asa mai departe...si dupa ce a facut asta..s-o dus la doctor si i-o spus ca tre sa se opereze..o avut repaus vreo 2-3 luni dupa o inceput sa faca sport usor (ca la inceput o durea rau) si nu o ajuns la operatie.o sa fie bine si la tine ai sa vezi[pup]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu caut idei de gatit, tot caut ceva sa fac pt toata sapt. sa fie acolo: sos de dovlecei (cativa dovlecei rasi trasi la tigaie, cu ardei colorati, la final 2-3 rosii,sare, piper) - asta cu ulei devine garnitura la un gratar/frigaruie deci perfect de pranz, fara ulei poate fi pus si pe orez integral deci perfect pe seara.

 

Alta idee de sos: ceapa, masline bucati, menta/rozmarin, 1 lingura ulei de masline - totul innabusit. Apoi rosii/suc de rosii. In sosul asta se poate pune carne de pasare deja fiarta si se lasa pe foc mic /la cuptor juma de ora sa scada apa.

 

Maslinele verzi le-as manca cu branza fara grasimi si ardei/castraveti/andive.

 

 

Pui indian: pulpe, ceapa, usturoi, si iaurt, condimente: curry, nucsoara, scortisoara, cumin, sofran (eu nu le am pe ytoate, o sa pun ce am ). Pulpele se fierb si despiliteaza, ceapa si usturoiul sew innabusa 2min in 1 lingur ulei 1 apa, adaugam condimentele, carnea taiata bucati, iaurtul si bagat 30min la cuptor la foc mic sa se combine gusturile.

 

O idee de desert f.rapid: fructe de padure congelate, amestecate cu iaurt 0% (sau branza 0%) si fructoza.

 

Piure de praz - nu am mancat niciodata - e la mare aprecieze la francezi...

Supa crema de ciuperci (ciuperci,ceapa, smantana) - nici asta nu mi-a iesit pana acum.

 

 

Am mai citit despre salata cu paste(spaghete si tagliatele, cele care se fierb repede) - prin racire dupa fierbere, scade inapoi IG-ul. Dar asta e potrivit pt faza II.

 

am 3 avocado.Ce fac cu ei?

 

O sa imi mai cumpar o varza, sa bag la salate.

 

 

edi: azi dim. am uitat sa mananc, luata cu una alta. Deja e aproape pranz deci nu are rost sa mai bag ceva(ciugulii afinele ce nu le-a vrut fiica mea).

 

Pranz: restul de peste de aseara, fac si salata.

Cina:poate fasole, dar am mancat din ea si ieri...

 

ninha, cu piciorul vezi poate ajuta recuperarea. Uneori se regenereaza articulatiile. Si mie imi trosnesc la fiecare miscare, tot aman sa merg la doftor...din varii motive (imi zic ca se regenereaza ele).

edit: am vb acum cu o cunostinta medic, si a zis ca merita incercata recuperarea inainte de o interventie chirurgicala. In cel mai rau caz, operatia o amani cu 2-3 luni.

 

Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim! id="Comic Sans MS">id="size1">
id="right">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...