Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (168)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Branduid="red">, eu as zice ca gogosile alea sunt de faza 2. Am facut ceva desert dar e doar pe jumatate monti: am pus in castronele transparente un strat de biscuiti din faina integrala dar si cu zahar( cei fara zahar care ii gasisem aveau multe alte prostii in ei), apoi un strat de branza degresata, frisca batuta , sirop de agave si gelatina, iar deasupra fructe de padure. Daca aveam si biscuiti monti era perfect.

 

Ninhaid="red">, cred ca ai oboseala cronica [pup]

Cleoid="red">,din avocado poti face guacamole. Sau il poti pune in lipie monti pt servici. Sau in ceva salata.

 

Meniu azi:

MD: wassa, salata de vinete cu ceapa

P: supa de taiteiid="red">

C: friptura de porc cu legume, desert

 

Noi weekendul asta am lenevit cum demult nu am facut-o. Inca nu am iesit din casa de vineri [:I]. Poate dupa-amiaza sa mergem pana in mall.

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

cleoid="red"> maslinele desi au IG-ul mic e de preferat sa fie servite cu masa lipicida....brinza 0% e glucid

 

puisoaroid="red"> asa le-am luat si eu de faza 2 dar sper sa nu imi arate cu + la cantar. si rusine ca te gandesti prima oara la mall...mai bine bataie cu zapada[:D][:D]

 

io cred k a pentru sapt viitoare o sa prestez neste linte rosie cu bacon...si cred ca fac este piftele la cuptor(prima oara)...si o sa arunc si in oala neste legume si incerc o ciorba cu perisoare

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele,

 

Brandusikid="red"> nu a pus mama oase( vezi cine face la mine mancare!), dar a avut legume multe si i-a dat gust si cu bors acru(mama il face in casa)

Cleoid="red"> eu am gasit pe un site o reteta cu avocado:

1 avocado, sirop de agave/miere de salcam (dupa gust), migdale macinate (50-100g) si cacao (iar, dupa gust) +/- esente (rom, vanilie, de care va plac) - toate ingredientele fie la blender, fie la mixerul vertical, indoit cu putina apa (cam 100ml) si gata!

Inca nu m-am dumirit ce e cu mierea aia, pe acel forum ziceau unele fete ca Monti accepta mierea de salcam.. voi ce ziceti?

 

Eu am niste mere mai stafidite si o sa fac reteta lui Andaniiid="red"> mere la cuptor, cu fructoza si scortisoara( le las 15 min) apoi peste pun oua+lapte+ putina fructoza! Eu mananc putin la MD restul dau la familie!

 

Meniul de azi:

MD: portocala; dupa o ora 50 g prune deshidratate

G: mar

P: ciorba perisoare+ un pastrav(la cuptor) cu usturoi crud( ca sa nu mai racesc)

G: cred ca putina cioco ca simt nevoia de dulce

C: o salata de fructe( portocala+gref)

Saptamana trecuta nu prea am mancat ciorba si cam am probleme de tranzit[:I], asa ca dau cu citrice si prune.

 

 

 

[mamica] de STEFAN -21.01.2009 id="blue"> si ELENA -15.12.2010 id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmenid="red">, are Diana dreptate,cu lapte nu mai e monti. Il poti inlocui cu smantana lichida de frisca.

 

Intamplator am citit ieri intr-o revista despre vermiceli de soia care cica au IG de 22. Ati vazut/mancat asa ceva? Ar fi o solutie excelenta pt supa.

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am luat si eu masline verzi . o sa le mai pun la salatele cu branza si/sau ton.

 

azi la peste, am facut garnitura: mancare de praz(praz innabusit cu smantana). F. buna asocierea. Am si pt miine la mnca.

 

AM vrut sa iau sos de soia. Avea zahar. Abandonat ideea.

Am vrut sa iau hrean la borcan (nu gasesc crud): are si ala zahar. Am luat un borcanel mic, poate pun la sot.

Am vrut sa iau condimente curry: 1 singur tip era fara zahar.

Am gasit o inghetata cu 0% zahar, e facuta cu fructoza. Scumpa, dar o ppot pune la fructe seara?

 

Maare grija la astea cumparate...evident, panaa cum nu imi pasa.

 

 

 

Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim! id="Comic Sans MS">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata [cafea]

 

Saptamana asta stationare la raport dar ma bucur ca nu e crestere ca nu am fost chiar conforma [:I]

 

Cleoid="red">, daca gasesti sos de soia Kikoman, e singurul fara zahar. Cred ca poti asocia inghetata cu fructe.

 

O zi buna sa aveti [pup][pup][pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Te insotesc si eu la [cafea], Puishoruleid="red">

 

[alcool] sunt bucuroasa azi, ca am slabit un kil! Deci, Brinduid="red">, te rog sa ma treci acolo cu 69. sper sa nu mai vad in veci 7-le ala nenorocit!

 

Azi mananc asa:

MD: salata de ridichi negre cu cascaval de casa

P : ciorbita de cucosh

P : conopida aburita cu branza rasa.

 

Va [pup] si [flo]

 

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io ma mandresc cu un [porc] de 400g[q]..nush pe ce sa dau vina ..pe rusii care trebe sa vina sau pe gogosile faza2 sin vichend...

 

bine macar ca am 71 da mi se vad coastele...cred ca totu se depunde la fund mama lui[bang]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...