Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (168)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna dimineata la amiaza [:D] De pranz pregatesc o friptura de iepure( l-am cumparat ieri din piata de la un taran) cu legume. La MD am mancat inca o portie din salata de broccoli plus niste lipie cu pasta de macrou afumat. De cina sper sa mananc doar un fructe ceva si gata. O zi linistita va doresc [pup][pup][pup] [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

moama de cand nu am mai mancat iepure...[pofta][pofta] md: afine, lapte cu fulgi G: seminte prajite[:I] P: varza calita si cred ca pun si un carnacior[:D] G:nu stiu da sigur o sa fie..poate ceva fructe uscate C: branza cu kapia si rosii puisoaro maine tze dau raportu cu ce mananc la rest chinezesc (ca azie anul nou chinezesc si am fost invitata) ...ca sa iti dau idei ca stiu ca esti si tu fana mancare chinezeasca[asia]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandu, chiar te rog. Oricum sunt in pana de idei pe saptamana viitoare. Mi-am amintit de clafoutisul cu mere asa ca acum isi asteapta cuminte randul la cuptor http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/28354/Reteta-Montignac-Clafoutis-cu-mere/. [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi. Maine va dau si eu raportul.Sper sa fie cu (-). Vai vai,friptura de iepure [pofta],o ador.De fapt tot ce este vanat ador.[pofta][pofta] PUISOARO zilele astea execut lipiile tale frumoase,imi dai te rog cateva idei de "umplutura"?[flo] Meniu azi: MD:mere,iaurt,omleta cu legume,restul de piftelute (au iesit cam uscate) P:ciorba si salata de pui cu telina si mar C:cred ca hrisca cu lapte G:legume crude ca de obicei,probabil niste turtite din fulgi de ovaz Si eu sunt in mare pana de idei in privinta meniului,ma mai inspir de la voi. Am in plan saptamana asta asa:rasol de porc (la noi in zona e carne de porc fiarta cu piper si dafin,servita cu mujdei de usturoi),peste in crusta de sare la cuptor,orez cu legume coapte. V-am zis ca am uitat tot ce e legat de Monti,va intreb pe voi daca as putea sa fac crema de zahar ars,dar sa inlocuiesc zaharul cu fructoza. De asemeni mai rog si eu din tot sufletul sa imi trimiteti materialele cu Monti,ieri am avut ceva probleme cu laptopul si a necesitat reinstalarea W.,toate doc. mele erau in C,eu am uitat,iar de pe mail le-am sters acum cateva zile.Adresa mea de mail e "mihai.gabriela85@yahoo.com".Multumesc anticipat!! O zi buna!! P.S.ANDANIIII [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! BTZ_OVI nici eu nu am pe laptop nici un material, tot din cauza de windows reinstalat. Deseara vreau sa pun inapoi toate materialele si atunci iti trimit, asta daca nu trimite careva intre timp. Meniul de azi: - pomelo - wasa, magiun - muschi porc la gratar, salata asortata - branza, iaurt capra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata,am primit materialele.Zic iarasi sarumana persoanei respective [:D] Ma apuc de citit cand adoarme piciul. Eu sunt mare fana crema de zahar ars,mai pun si bucatele de mar copt pt un gust si mai intens.Acum sunt curioasa cum va fi cu fructoza,voi incerca sa caramelizez putin,poate iese.Va dau de stire. CHILD daca mai ai ceva in plus nu strica.[:D] M-ati zapacit cu varza,trebuie sa fac si eu una,am niste codite de porc (de casa,nu cumparate),cred ca voi trece la treaba.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gabi cam toate fetele vechi au incercat crema de fructoza arsa[:D]..iese ca si cum ai pune zahar.cred ca merele ingreuneaza prajitura incearca cu altceva..coaja de portocala sau ceva..desi personal cred ca e ff buna esenta de rom[alcool] cat despre varza...dementiala nu alta[:D][:D] [barfa] mie imi tot face mama pofta cu ce gateste gen varza calita, supa de rosii..si mno incerc si io sa execut dupa[olala]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele, raportez si eu o scadere de 2 kg!![pk][pk] Brandusik ma treci si pe mine in tabel? Eu am fost cat de cat conforma.. insa sambata seara am mancat o bucatica mica de tort.. a fost ziua flacaului si nu am putut sa nu fiu gazda [:I]. Am gatit varza cu carne si supa crema de legume. Mi-am facut aprovizionarea cu ceea ce-mi trebuie asa ca de acum mancam conform. Azi: MD: wasa+ salata vinete G: un mar P: supa crema de legume G: kiwi C: salata verde cu branza [mamica] de STEFAN -21.01.2009 si ELENA -15.12.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...