Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (168)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Dana, cred ca nu mai e nici una dintre fetele de cand am intrat eu pe acest topic. Poate intr-adevar s-au schimbat unele chestii dar eu nu le-am prea perceput [:I]. Poate sunt eu mai miserupista. Acuma eu cred ca fiecare trebuie sa aiba dorinta intrinseca sa slabeasca sau sa isi modifice stilul de viata. Topicul asta ne ajuta sa impartasim idei, retete,un stil de viata comun si poate neinteles de altii. Dar atat. Restul depinde doar de noi si de motivatia noastra. Imi pare tare rau simti ca nu mai "apartii" grupului. Oricand te razgandesti te asteptam cu drag. Si sper sa iti atingi targetul [flo] Multumesc fetelor de urari [pup]. Trece timpul atat de repede,am deja fetita mare [olala] Cristina, la multi ani si Victorasului tau [flo]. Ce e Babybel? Gabriela, idei pt lipii ar fi cam asa: - salata verde, ton, ardei sau rosii - humus, catsraveti murati - salata verde, falafel, legume - crema de branza, spanac crud, masline si rosii - orice altceva iti place [:D] Ai rabdare cu sotul tau ca se va da pe brazda incet,incet. Povesteste-i ce mai citesti despre dieta, cat de sanatoasa e lintea, nautul,cat sunt de nocive sucurile, mezelurile, painea alba care nu mai are fibre numai amidon,etc. Apoi e foarte important sa mancati sanatos si pt copilasul vostru care acum isi formeaza obiceiurile alimentare. Cat despre vin, Monti nu il interzice ci doar il limiteaza la un pahar [:D]. Eu asa fac supa de rosii si e delicioasa http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/25145/Supa-crema-de-rosii-coapte/ Carmen,la multi ani si pt tizul Stefanei mele [pup]. Si felicitari pt kg pierdute. La cat mai multe [flo] Meniu azi: MD: oua ochiuri, wassa, ardei P: falafel in lipie alba C: linte cu carnaciori de oaie G: ananas [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Puisor,sa-ti traiasca fata si aduca numai bucurii!!![flo]Presupun ca ea este la avatarul tau. Primit si eu cartulii in seara asta.Multumesc mult,mult.Trebuie sa ma apuc sa studiez serios. Inca nu am lamurit dilema cu ficatul.In cartulia prima zice ca nu e ok.In intrebarea 90 de pe siteul cu raspunsuri la intrebari zice ca e ok.In tabelul cu IG nu exista deci nu are IG.Ce sa mai cred?Oricum,azi am facut pate de ficat si cascaval.Cu pateul nu prea ma omor dar cascavalul e una dintre marile mele slabiciuni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]Puisoaro, La Multi Ani!!! pentru puiul tau[s] Sa creasca mare si sanatoasa![flo][pup][s][s] Eu ce sa mai zic...Brandusikule modifica si la mine un 68 de kg [:I]... Va pup si sper sa fiu cuminte...ca vine acushik Pastele [:D] [pup] MIRELA[striptis]mami de doua zuze [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamard20010821_-8_Anitza+gargarita.png"]ANA MARIA[/url][hippi] si [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatavi20031008_2_My+child+is++andreea.png"]ANDREEA[/url][haibat] [url="http://diaet.abnehmen-forum.com/diet/tickerd/showimg-1guertP_i59P_68_64,8_59_abs.png"]KG MELE[/url] [url="http://doi4montignac.blogspot.com/"]INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata montigirls! deci sa va spun ce am mancat aseara la chinezesc: *dumpling-> buzunarase de taitei pline cu carne si toata chestia asta e fiarta..se servesc muiate in otet de orez..am mancat numai una intreaga in rest am mancat doar carne din interior care arata ca o perisoara *un fel de taitei transparenti...dar facuti din faina de fasole EXCELENTI!!! o sa-mi cumpar si eu de acum...astia aveau deasupra putin usturoi si niste susan..dar bestiali nu alta *vita taiata fasiute cu ceva sos de chili, morcov,ceapa si cred ca mai era ceva da eu am mancat numai carnea *pui cubulete cu alune in sos de cili (si mai aveau neste chestii gen muguri de bambus si ceapa verde) *rata la cuptor -traditional la ei in noapte de revel (asta se taie feliute si se pune intr-un fel de lipie si pui in lipie ceapa verde si castraveti cruzi taiati pe lung fasiute subtiri) si deasupra se pune un sos(cred ca era de stridii sau ceva dar doar l-am gustat ca nu mi-o placut ca era ff dulce si deci avea zahar) *la desert prietena mea a comandat o chestie traditionala si anume niste cuburi dulci..la inceput am crezut ca e ciocolata de casa..dar era de fapt o praji facuta din fasole neagra blenduita si cred ca pusa si niste gelatina ca era asa compacta...arata bine..la gust mi s-o parut prea texturata si dulce si doar am gustat din ea si cam atat:D:D[asia]

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua fete Monti. Meniu azi: MD:ceai de menta ,gem,wassa,o felie de sunca P:ciorba de pui,orez cu legume C:turtite cu ceapa verde si masline G:compot,nuci,alune Maine am un interviu si am ceva emotii,sper sa fie bine.[:-@] PUISOARO multumesc de sfat [flo] SANSE foarte interesant site-ul pus la semnatura ta [flo] Azi nu am chef de nimic,am un somn de abia tin ochii deschisi [:D].Abia astept sa-l iau pe Paul de la cresa sa dormim mult impreuna BRANDUSA interesant meniul tau,mai ales desertul. Am o curiozitate:englezoaicele sunt asa de grase cum se spune?[:D].Pare o intrebare tampita dar sotul mi-a spus asta si nu l-am crezut.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, felicitari si intra mai des sa mai povestim [pup] Brandu, si eu am crezut ca taiteii de fasole sunt monti dar cica daca sunt doar din amidon gol atunci nu sunt ok. Fasolea cred ca are IG de 35 datorita fibrelor. Dar in taitei nu sunt fibre deci au IG mare deci sunt interzisi [q] Pe culinar este o praji monti cu blat din fasole neagra. Am facut-o o data si e foarte buna, nu iti dai seama din ce e facuta. Gabriela,pranzul nu e in regula. Ciorba cu pui e lipida iar orezul cu legume e glucida. Parca dupa lipide trebuie sa astepti minim 3 ore ca sa mananci ceva glucidic. Alina, multumesc de urari. Da, ea e printesa de la avatar [:)]. Nici eu nu sunt lamurita cu ficatul.In prima carte nu explica de ce e interzis? In mintea mea ficatul e protido-lipidic asa ca nu stiu de ce ar fi interzis. Ninha, ce iti mai fac piticii? Stefi iarasi e plina de muci dar deja e un lucru la ordinea zilei. Meniu azi: MD: mozzarela, wassa P: lipie cu humus,cascaval si gogonele murate C: snitel monti cu legume Brandu, modifica si la mine in tabel te rog. GI=55.3 [q], GA=54.6, G tinta= 52. [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gabi nush ce ti-a spus sotul tau...dar eu personal cand am ajuns aici m-o apucat deprimarea...astea is 90-60-90 si-s ff dragute..au fetele spui ca-s papusi...fac sport mult si mereu is ingrijite(vb de cele normale nu de alea ratate de viata ..care si asa sunt putine). eu ma asteptam sa fie urate si grase si cu fatza de cal..dar m-am inselat(si nu o spun numai eu ca femeie ca si frumoase). spui ca is papusi barbie:blonde, ochi albstri, slabe si cu paru lung. Dar mno..poate toate frumusetile tarii s-au adunat la mine in oras[bang][bang] desi uite cand am fost in londra cu ai mei..mama o spus ca facand comparatia cu franta o vazut mai mult oameni obezi decat acolo...insa mie nu imi par urate si grase cele de le am eu aici

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt suparata. dau dintr-una intr-alta. am fost aseara la zumba si am facut tendinita. prin urmare nu mai pot face sport luni de zile. am fost atat de incantata ieri, iar azi nu mai pot merge si stau cu gheata la picior. fir-ar sa fie! parca-i un facut! Ninha, mami lu' Mirci si Matei Don't ever get used to the world around you.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ninha,imi pare asa de rau [q]. E asa grav? Iei ceva antiinflamatoare? Si frunza de varza e buna pt inflamatii. In cel mai rau caz faci pilates pt oldladies cum fac eu [:D]. Eu fac pilates pe minge si e foarte ok. [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...