Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (168)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

puisor, mersi de carti! azi: MD: 2 mere P: 1dovlecel cu branza la cuptor (inspirata din link-ul de alta data) si rosioare. G: am de unde alege : 1mar, cioco neagra, 4 felii wassa. C: videm Mers: 6.5km, intors tot asa sper. Andanii, o sa fac placinta de dovleac fara foaie, dar cu fructoza. Eventual o sa pun numai deasupra un ou cu faina de migdale si unt amestecate. Merge si ca o cina? Alte idei planuite pe weekend: conopida, peste, ciorba, mazare, fasole. O sa aleg.
[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2"]Victoria (des.1)[/url], fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cleo poti sa pui deasupra doar ... ... dar de ce nu incerci doar ou cu lapte swi eventual faina migdale .... iese o chestie fff faina :) de ce vrei sa pui unt neaparat ??? nu stiu, intreb ... eu nu am folosit niciodata unt in blaturi d'astea .. doar ou, faina migdale, fructoza ... vrea sa fie aluat fraged ??? ala parca e cu unt, eu nu am facut niciodata , nu ma prea pricep la prajituri ... fac si eu si nu stiu ce fac [bibe] eu as manca bunaciunea asta daca e cu faina la mic dejun ... daca e fara faina si la cina e ok [:I][:I] Deci eu fac asa : pun merele jumatati curatate de coaja si cotor una langa alta in tava , presar fructoza si scortiosara, bag la cuptor vreo 15 min ... si apoi torn peste oua batute cu putina fructoza si lapte (ochiometric) si mai pun in cuptor pana e rumena .... o bunatate , nu alta [pk][pk][pk] andanii [flo][hia][hia] 2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andanii, untul e grasimea ce leaga, si se rumeneste frumos. Nu e nevoie de mult, 30-50gr maxim - atat ca am eu cateva obsesii grase, de ex. untul [:D]. Acum sunt f. incantata ca am unt de ferma cu un gust aparte. Am mai primit pe meil ceva [url="http://danasb.blogspot.com/2010/10/rulouri-din-vinete-cu-sunca-si-cascaval.html"]Monti[/url], daca as gasi cu ce sa inlocuiesc sunca - nu am mai cumparat din comert de 1-2 ani, nu as vrea sa ma stric acum. Pe de alta parte, sunt perfecte pt musafiri. Si daca tot nu am chef de munca, mi-a mai trecut ceva prin cap: chiftele de dovlecei ce faceam pt copil. Rasi, pus sare, scursi f.bine!!, 1 ou, branza grasa rasa si amestecata, (aici eu puneam si 2-3 linguri de faina, dar nu mai suntem Monti). In cuptor pe hartie de copt, pun cate o lingura din compozitie, aranjam sa fie rotund si lasam la rumenit. Cred ca merge cate un strop de ulei pe fiecare, ca sa le dea culoarea minunata. De servit ... cu salate, sau cu salata de vinete si maioneza. E migalos, dar merita! (imi fac lista ce sa cumpar miine de la piata: 3 dovlecei, unt de ferma sa mai iau etc [:D] )
[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2"]Victoria (des.1)[/url], fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna S-a dus pe apa sambetei regimul meu.De marti seara ne-am inzapezit si am ramas fara lumina.Un cosmar greu de descris.Nu povizii,nu apa,frig,intuneric si nametii cat gardul.Mi-a trebuit casa la tara asta am acum.Sper ca de saptamana viitoare sa reiau regimul cu conditia sa ies din nameti.Ma bucur totusi ca au dat drumul la lumina sa avem caldura.Nu ma dati la disparute ca revin in masura posibilitatilor...macar sa fac galerie pe langa voi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andani am inteles...nu esti pro unt[:D][:D]..nici eu nu-l mananc des...iar untul pe wasa si cu gem..e o adevarata praji...curios e ca nu mancam asa ceva in copilarie[:D]..si cred ca pofta asta nebuna de grasimi are un motiv..inca il caut meniul meu azi: Md: clementina, lapte cu fulgi G: clementina P: salata: rosii, capia, telemea, mozarrela si masline verzi, cu 2 felii wasa G: o para, o clementina si 5 migdale C: cred ca supa crema de pui cu ciuperci

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

brandusik, simt nevoia de grasimi de cand am scos glucidele. Atat ca eu primele 3 sapt.nici wassa nu avui, doar fructe, si alea mere si kiwi. De aici s-a declansat la mine (cred) dragostea de unt (un fel de compensat ), cat si de branza cat mai grasa la fiecare masa. Acum ma invat cu ele(glucidele), mi-am si cumparat orez brun si o sa fac 1 masa pe sapt cu el (cina), iar diminetile o sa rontai ceva wassa, si sa las merele mele preferate pt gustarea de la ora 11. P.S. azi am mers 13km. Dus intors pana la munca. Probabil luni va fi la fel, ca e greva la transporturi. edit: alinanexi, imi pare tare rau de situatie. Va doresc vreme buna!
[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2"]Victoria (des.1)[/url], fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cleo stiu ca incearca corpu sa compenseze ceva dar e ciudat totusi si cred ca are nev de o vitamina nu musai de grasime..trebe sa ma documentez[:D] azi aveam in plan sa aterizez la sala sa nu am mai aterizat...insa am refuzat un kit-kat[pk][pk][pk] puisoaro pe unde esti de nu spui nik?? montigirls voi ce gatiti ?? io ma gandeam sapt viitoare sa-mi aprovizionez frigi cu: humus (macar e ceva grasime sanatoasa), mozzarele, masline verzi, kapia si rosii (sa fac salata mea ff buna [:D]) si fructe ce gasesc..concluzia fiind ca nu vreau sa gatesc sapt asta..poate ceva in tigaie gen legume sau ciuperci

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetelor! Va rog frumos sa ma mai primiti si pe mine in clubul vostru, chiar daca nu ma treceti pe listuta deocamdata, dar macar sa ma ajutati cu niste sfaturi si incurajari. Am de dat jos 4 kg., puse in ultimele 2 luni. Am mai tinut monti cu succes, acum 8 ani, dupa ce am nascut, si am mai intrat si anul trecut aici, dar nu m-am tinut pt. ca trebuia sa plecam in concediu si eram sigura ca nu o sa pot tine. Dar acum arde rau de tot, de luni incep si serviciul (dupa 9 ani de tat acasa, si nu ma mai incap hainele, pt. ca dupa cum va spuneam, in ultimele 2 luni am pus 4 kg. Si astea doar in parte de sus si burta. Asa ca saracele mele camasi, bluze si sacouri, daca ma mai cuprind, crapa pe mine si se vede tare urat. Bani nu am sa-mi schimb garderoba si nici nu vreau. Asa ca va rog mult, mult sa ma ajutati, sunt disperata. Eu tot incerc de 2 saptamani, si oscilez intre low calorie si monti, dar nu reusesc decat sa mai pun pe mine, si ma lasa psihicul. Ieri seara, de ex. am dat iama in bomboane si am mancat aproape o cutie![q][bang] Asa ca m-am hotarat sa incep monti, pt. ca iti permite sa te saturi, si mai exista si dulciurile monti, care vor fi binevenite. Numai ca as vrea ceva indrumari in privinta asta, deoarece nu stiu cand si cu ce pot sa le combin. Am sa ma mai inspir si de la voi, dar din ce am vazut, pe aici se mananca taaaare putin, iar eu sunt rea de foame. Va pup si revin mai tarziu! Inca ceva; nu pot fara cafea! Musai una dimineata si una la pranz. Laura, mama lui Andrei [url="http://community.webshots.com/user/tcatlaura"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cleo, felicitari pt examen [flo]. Sigur va iesi mai bine placinta daca coci putin foaia de jos. Carmen, combinatia de cascaval, sunca si iaurt 0 a fost buna, doar ca puteai sa mananci iaurt integral daca tot ai mancat lipide. Ar fi de dorit intr-adevar sa evitam wassa mai ales daca e mult de slabit. Depinde de fiecare cum se adapteaza meniului fara paine. Eu de ex nu am prea reusit, si cum tin monti de mult timp eu mananc wassa aproape zilnic [:I]. Daca vrei sa faci clatite cu umplutura dulce parerea mea e ca nu se preteaza faina de naut, mai bine faina integrala si faci clatite glucidice. Cu faina de naut poti face clatite sarate http://nik26-nik26.blogspot.com/2009/05/clatite-sarate.html Ninha, ai reusit sa faci pilates? Dar tu esti singura cu amandoi baietii acasa? Asa e greu sa iesi. Dar daca esti numai cu piticul mai fa cate o iesire in mall, mai vezi oameni [:D], magazine, stai la o cafeluta... Andanii, desertul tau cred ca ar merge de minune cu un sos de fructe de padure home-made [pofta] Alina, bine macar ca aveti acum caldura. Si eu sunt tare suparata pt ca azi si maine nu vom avea apa, iar azi trebuiau sa vina nasii la noi pt petrecerea lui Stefi de maine. Am contramandat evident totul dupa ce ieri am umblat ca nebuna in 3 supermarketuri sa ma aprovizionez cu de-ale gurii [bang]. Si noi plecam la maica-mea ca doar trebuie sa mai face si dus... Brandu,am fost tare ocupata la serviciu. In plus sunt groaznic de racita, am facut conjunctivita, initial la un ochi apoi si la celalalt [bang]. Acum deja sunt mai bine cu ochii dar am inceput cu tusea, ma doare gatul, imi curge nasul. Ce mai, sunt racita cobza...plus rusi pe cap [q] Tlaura, parerea mea e ca trebuie sa tii o faza 1 stricta ca sa scapi rapid de kg nedorite. Daca esti mancacioasa si nu poti rabda foame, regimul hipocaloric nu e de tine. Primul pas ar fi sa scapi de dulciurile din casa sa nu mai fi tentata. Sa nu mananci paine,wassa si nimic ce are IG peste 35. Daca vrei sa slabesti rapid poti combina si cu numarat de calorii ca sa mai micsorezi portiile. Cafeaua e deocamdata cea mai mica problema daca o compari cu cutia de bomboane [:D]. Poti bea in continuare. Meniu ieri: MD: wassa, pateu, o bucatica mica de branza uscata P: salata din mix de salata verde( este la Lidl la 6 lei gata spalata si maruntita),o conserva mica de ton, avocado, otet balsamic si ulei de rapita C: pomelo Deocamdata am mancat la MD tot salata ramasa de ieri. In rest nu stiu inca. Acum caut ceva sa imi fac pt pachetul de saptamana viitoare. O zi frumoasa va doresc [pup][pup][pup] [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...