Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Josamicina


Recommended Posts

Nu stiu daca postez unde trebuie, sper ca da. La analize mi-a iesit infectie cu Ureaplasma in col si din pacate e rezistenta la antibioticele permise in sarcina. Singurul antibiotic permis la care e sensibila este Josamicina, insa din pacate am auzit ca nu prea se gaseste la noi in tara. Aveti idee daca este vreo farmacie in Bucuresti unde as putea gasi Josamicina? E obligatoriu sa fac tratamentul pentru ca am inteles ca Ureaplasma rupe membranele si duce la avort sau nastere prematura. Andreea, [gravi] [url="http://women.evenhealth.com/image/c/bg1152400.jpg"]19+ cu BebeLUnu[baietel][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Din cate am citit pe net in Romania nu gasesti si nici nu poate sa iti aduca vreo farmacie la comanda pt ca nu e aprobat. Daca stii pe cineva sa iti cumpere din Spania sau din Franta( am gasit informatia pe alt forum) [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aever
Nu stiu daca postez unde trebuie, sper ca da. La analize mi-a iesit infectie cu Ureaplasma in col si din pacate e rezistenta la antibioticele permise in sarcina. Singurul antibiotic permis la care e sensibila este Josamicina, insa din pacate am auzit ca nu prea se gaseste la noi in tara. Aveti idee daca este vreo farmacie in Bucuresti unde as putea gasi Josamicina? E obligatoriu sa fac tratamentul pentru ca am inteles ca Ureaplasma rupe membranele si duce la avort sau nastere prematura. Andreea, [gravi] [url="http://women.evenhealth.com/image/c/bg1152400.jpg"]19+ cu BebeLUnu[baietel][/url]
eu am avut aceeasi infectie. La antibiograma, singurul antibiotic avea rezistenta medie, deci din gama cu sensibilitate... nimic, la toate era rezistenta. Am discutat cu dr-ul de riscuri si de experienta lui: a zis ca a avut cazuri in care a dus sarcina al capat fara probleme. Am luat antibioticul dar nu am repetat analiza dupa aceea. Medicul a zis ca oricum e inutil - mai mult ma agita. Eu am nascut in sapt 42. Moralul sus, si cu credinta in Dumnezeu. Cere un inlocuitor/echivalent dr-ului, cu siguranta ca nu esti prima graviduta in conditiile astea.
[url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2"]Victoria (des.1)[/url], fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Cleo! Am pe lista un antibiotic la care e rezistenta intermediara, adica cel putin o parte din bacterii mor de la el, dar unele mai raman. Doctorita a zis sa-l incercam pe acela(e vorba de Azitromicina). Mie insa mi-e teama ca tot ce o sa rezolv o sa fie sa ajut sa se dezvolte niste tulpini rezistente la orice pentru care nu stiu ce tratament o sa mai fac. Tinand cont ca sunt abia la mijlocul sarcinii ma tem sa nu trebuiasca sa repet tratamentul de nu stiu cate ori pana nasc. Oricum e foarte incurajator ce spui tu acolo, sper sa ma linistesc si eu cumva, cu sau fara Josamicina.[pup] Andreea, [gravi] [url="http://women.evenhealth.com/image/c/bg1152400.jpg"]19+ cu BebeLUnu[baietel][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 10 years later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...