Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 155


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

ancutz, gabitza nu sunteti singure, va ineleg perfect, hai ca mai e putin pana la 3ani si trece
align="right" id="quote2">

Adica pana la criza de la 3 ani, nu? [:D][:D]

neataaaaa [flo]
[s]IARINA![s][s]id="red">




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare!

 

[s] Iarina [s]

 

Ah...intram si noi cu succes in randul copiilor care si-au schimbat brusc comportamentul. Eu nu il mai recunosc pe David: maraie, tipa, loveste, arunca, strica...mai vreti?[q] Ii demonstram si ii spunem toti zilnic cat de mult il iubim, eu sau mama mea suntem cu el in permanenta...daca il iubesc pe Lucas in prezenta lui David o fac spunand ca are mami DOI baieti, unul mare si unul mic, si ii iubeste mami pe amandoi.

Recunosc ca sunt momente cand nu mai pot(din cauza oboselii) si pur si simplu nu mai am rabdare...am mai ridicat vocea la el...ceea ce inainte nu se intampla.

 


Dana, mami de 2 minuni [bonjovi] David (2.11.2009) si [bebic] Lucas (23.11.2011) id="blue">id="size2">id="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iarina

 

Zilele trecute vorbeam cu Raluci (pe care o [pup][pup] apasat) pe mess, si ma plangeam ca vreau un bb , dar la ovulatie am niste dureri[bang], ce nu-mi permit sa fac ceva.....Ralu, m-a sfatuit sa ma duc la doctor ca nu-i normal sa am asa dureri, dar eu am zis ca "nuuuu........e normal , ca asa am citit chiar si aici pe DC " ; au fost 2 subiecte cu titlulm"dureri la ovulatie" in care toate femeile se plangeau de asa dureri si care spuneau ca ginecologul le-ar fi spus ca sunt normale.....asa ca am zis si eu ca "SUNT NORMALE"[bang][bang]

Numai ca , de asta data, durerile mele nu au mai fost ca pana acum.

 

M-am trezit ieri pe la pranz ca ma apuca durerea, iar in max 30 min ajungeam la urgenta[bang], cu ceva ce nu se mai putea defini durere[q]......era mult peste ceea ce poate indura un corp uman[q]

Ginecologul meu , a banuit o sarcina extrauterina din spusele mele, dar la consult apoi eco transvaginala , a descoperit ca am chisturi ovariene.......mi-au facut calmante injectabile ca sa ma pot ridica sa fac cativa pasi pana la masina[bang][q]

 

Azinoapte am zis ca nu mai apuc zorii zilei........fetelor, nu va pot exprima un cuvinte prin ce ureri am trecut[q].......era cumva ca si cum m-as fi trezit din op de cezariana dar fara calmant[bang], nici nu puteam sa expir aerul pana la capat....am respirat in repr mai scurte si mai dese [bang]...

Acum, dupa a 2-a repr de antibiotic , a inceput sa ma mai lase ; inca ma mai doare dar nu ca aseara

 

Am trat cu antiinflamator , antibiotic si calmante + gheata locala 7 zile

 

[mamica] fericita de [copil]ranjita Maya Andreea ( oct-2009)[olala]

 

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monis se pare ca da, cel putin cartile asa zic, ca pana la 3 ani[alcool]

 

simina imi pare rau de experienta, sper sa se rezolve repede

 

dana, merci, asa mucii ii rezolvam si noi dar el si tuseste acum, ii dau cateva lingurite de ceai de tei cu miere bine clocotita sa se duca toxina minune, sper sa-si revina repede

 

Raluca, mamica de doi baieti, Remus Andrei (8 nov '09) si Cezar Ioan (3 dec '11)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fete dragi,

 

La multi ani Iarina!!! Sa cresti mare, sa fii sanatoasa si iubita!

 

Simina imi pare rau ca trebuie sa treci prin asa ceva si bebe se lasa asteptat. eu stiam ca tratament pentru chisturi ovariene, pe termen lung, sunt anticonceptionalele, poate gresesc eu.

 

Raluci cred ca Stodal sirop ar fi ok pentru tuse pt bebe mic. [pup] si multa santate.

 

Ancutza of of..grea perioada...am trecut si noi printr-o saptamana din asta de am crezut ca ajungem la nebuni si eu si sotul[alcool], dar a trecut si ca prin minune a revenit copilul nostru cuminte acasa[:D] Sper sa fie si la voi o perioada cat mai scurta si multa rabdare s-o gestionati cum trebuie.

 

Mariuta e bine, speram din tot sufletul sa se mai incalzesca un pic afara sa o mai pot scoate din casa, am mai scos-o si asa cate 10-15 min la -15 grade ca ne rodea urechile la usa, se imbraca, se incalta(pe cat posibil), dar mai mult nu.

 

Noi suntem bine, crestem [alcool], tin sa reconfirm numele consacrat de Mama Omida Licuriciului, a avut din nou dreptate[:D].

 

[pup] tuturor, o dupa amiaza frumoasa!

 

Mami fericita de [zana] Mariuta

si [gravi] de [baietel] de 18 saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
ancutz, gabitza nu sunteti singure, va ineleg perfect, hai ca mai e putin pana la 3ani si trece
align="right" id="quote2">
Adica pana la criza de la 3 ani, nu? [:D][:D]
align="right" id="quote2">
Nuuu... crizele sunt doar la 2-4-7 ani samd. Restul sunt bonusuri. [:D]

_____________
Raresid="navy">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...