Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 155


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza

ancutzt, [pup] sper ca nu te-ai suparat pe mine. [flo]
Stii, eu il privesc pe Timi ca pe un bebe mai mare putin. Pentru ca nu vorbeste inca foarte bine, nu vorbeste atat de bine incat sa-mi spuna ce il supara, de ce e manios, nu-mi spune cand e obosit, plictisit, etc.
Si asa cum procedez cu Tedi cand plange (ma intreb de ce: daca ii e foame, e obosita, vrea in brate, ii e cald/frig, o doare ceva, etc) asa ma chinui sa descifrez si comportamentul lui Timi. Mai exact, sa mi-l traduc. Daca incepe cu mofturi si crizute, prima data ma gandesc asa: se simte iubit? (Adica: mi-am exprimat dragostea prin contact vizual cu el - din care el se hraneste afectiv, prin contact fizic - imbratisat, pupaturi, harjoneala, mangaieri, asa cum spuneai si prin acordarea atentiei, intreaga mea atentie, astfel incat sa simta ca e cea mai importanta persoana din lume pt mine.) Daca bifez in minte toate astea si trec testul [:)] atunci inseamna ca problema e undeva la el si incerc sa vad de ce se comporta totusi asa. A adunat niste frustrari, isi descarca pur si simplu mania? (ceea ce e foarte sanatos pt psihic, numai ca trebuie invatat si cum sa o faca)


s-a trzit Teodora deja si plange. am fugit. pup [pup]


Mami de [copil] Timiid="green"> nazdravan si micuta Doraid="purple"> pisicuta [bibe]
id="Verdana">
align="right" id="quote2">

Draguta, stai linistita, nu ma supar eu asa usor [pup] chiar ma bucur ca am primit o parere [flo]... si va multumesc la toate care mi-ati raspuns, invat din sfaturile voastre cat pot.

Monica felicitari pt caruciorul albastru [pup]
Lumi [pup]
La multi ani Iarinaid="purple">!


acum am ajuns si eu de la politie, din pacate cel care mi-a lovit masina a refuzat un constat amiabil si acu' tre' sa-l caute politia si sa vedem cum imi acopar dauna [:(]


[*]Anca, mami de [zana] Sabina Ioanaid="purple"> (03 nov 2009)id="purple">id="Book Antiqua">id="size2">[*]
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare. Pe unde umblati fetelor? Eu vorbesc...care tot trag chiulul.[:I]

 

LA MULTI ANI IARINA! [s]

 

Monica, felicitari pt [baietel]. [pup]

 

Smaranditza, merci pt link. Am printat si am citit aseara dar mai rau m-a atatat.[:)] Trebuie sa cumpar cartea. [pup]

 

Ancutza asa-s piticii nostri, mai au si ei toane. Poate se simtea si un pic rau...cine stie. Ema a avut asa o zi mai cu mofturi si era tare dificila. Chiar ma intrebam ce o fi cu ea. Seara a facut febra si mi-am dat apoi seama ca nu avusese o zi prea buna.[pup]

 

Simina bine ai facut ca te-ai dus la doctor. [pup]

 

Mai fetelor eu trag un frig la munca...brrrr Agentia este intr-o garsoniera aflata la parter, toti peretii afara. Si cireasa de pe tort(ca sa nu zic altceva) este ca Radetul pe dec a venit 650ron.[bang] Ei stiu cum au masurat consumul...Romania...[bang]

 

Sunt suparata ca Ema a tusit duminca noapte spre luni, asta la doar 1 saptamana dupa ce a terminat tratamentul cu antibiotic. Nu febra, nu muci, nimic , doar tusea asta care a aparut asa din senin. Deci cucoana de dr stresata de la spital nu si-a facut treaba bine...[bang]

Bine ca a aflat mama ca in oras exista si un cabinet de pediatrie privat unde este o dr ok, la care mergeam si eu cand eram copil. Si consultatia e doar 25 lei. Acum are alt tratament...

 

Floricik mami de [copil] Maria Emaid="red">-12.12.2009

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello[pup]

Astazi am fost cu carutul la gradi asa ca mi-am salvat spatele .Daca n-a mai nins ,am mers destul de bine ca-i batatorita si inghetata zapada . Iar acum savurez niste ciuperci umplute cu branza de burduf ,asta dupa ce am savurat mai devreme ospatul Magdei[pup].

 

La multi ani ,frumoasa Iarina ! Sa ti se implineasca toate dorintele ![pup]

 

Gabitza eu n-am experimentat otita la nici unul din copii ,dar am auzit ca-i dureroasa rau .Sanatate multa micutului si sper sa-i veniti repede de hac infectiei ,de orice natura ar fi ea .

Legat de crizute ,pot doar sa-ti doresc nervi de otel[pup]

 

Cuscri imi pare tare rau de accidentul vostru ,sper sa isi faca treaba politia si sa-l faca pe sofer sa plateasca pagubele . Ma bucur ca nu ai patit tu nimic.

Cand am citit ce ai scris zilele trecute de Sabina ,am ramas muta de uimire ,stie sa faca atat de multe lucruri [olala] .

Crizele astea vor trece si din pacate vor aparea altele .Iti doresc multa putere si mult calm[pup]

 

Raluci sanatate micutilor .Nu stiu deloc ce sa zic despre tratamentul tusei la bbei mici ,ai mei au avut doar muci cat au fost mici, mici.[pup]

 

Simina sper sa te faci repede bine ca sa fii in forma pt bb2 [pup]

 

Monica felicitari pt burtica de baietel . E fain tare cu fata si baiat [pup]

 

Smara tare frumos rezumatul "Educatia prin iubire" .Cuvintele tale degaja multa iubire cand vorbesti despre micuti [:)][pup]

 

Flo sper sa fie bine repejor Ema ,poate a cules vreo viroza .[pup]

Cat despre 650 la radet ... ai zis bine : Romania ...

 

Lumi cum e pisicoasa?[pup]

 

ma strigaaaaaaaaaa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluci, dar mierea fiarta nu mai are nimic bun in ea. Asta nici nu se incalzeste cand se zahariseste ca sa fie acceptabila. Mai bine incerci un sirop homeopat, zic eu... dar na... tu stii mai bine ce e ok la puiul tau[pup]

 


Mami fericita de [copil]Mihnea si de [baietel] Tudor
id="right">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, sa creasca mase si sanatos puiul mic! [pup]

 

Simina, sa te faci bine!

 

[s] Iarina[s].

 

Raluci-, na ca iti raspunsesera fetele.... Daca tu ai incredere in pedi a voastra... e ok... Eu am primit atatea sfaturi cretine de la pediatri incat trec prin filtrul propriu tot ce spun ei. Recunosc, daca am unul in care am incredere merg pe mana lui[pup]

 

Ancutza, citind o postrare foarte utila mi-am dat seama ca e usor de spus "rabdare" dar greu de facut. Nu stiu ce sa iti spun decat ca va doresc sa gasiti cauza si sa intelegeti comportamentul... restul se rezolva de la sine

 

Smara, si eu am savurat randurile tale. Cartea de care vorbesti mi-a placut mult cand am citit-o... Ma bucur ca ai avut timp sa scrii despre ea.

 

 


Mami fericita de [copil]Mihnea si de [baietel] Tudor
id="right">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ionela daca nu ti-ai luat umidificator recomand eboda cel cu ionizare, foarte misto, si pt ca tot arata umiditatea dincamera am ramas paf sa vad ca asta este 30 deci mult sub limita normala, adica 60, si vad ca se zice ca ne cauzeaza mult sanatatii umiditatea scazuta

 

Raluca, mamica de doi baieti, Remus Andrei (8 nov '09) si Cezar Ioan (3 dec '11)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raluci ai dreptate cu umidificatorul, cand a facut Mariuta laringita ne-a explicat dr cat de mult o ajuta umiditatea de min 60 pt stare normala si 80 pentru raceli si intr-adevar de cand i-am luat umidificatorul copilul meu a dormit mai bine din prima noapte (cu toate ca avea nasucul de obicei infundat si se trezea de nspe mii de ori pe noapte cu o noapte inainte) si am simtit si noi o imbunatatire a somnului. Noi ne-am luat de la Purline si suntem f multumiti.

 

Mami fericita de [zana] Mariuta

si [gravi] de [baietel] de 18 saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M'naseara...am venit cu sanioara..[alcool]

 

[s] La multi ani, Iarina!! Sa cresti mare, sanatoasa si sa ai parte de mult noroc! [s]id="red">

 

Floricik, nasol cu frigul, sa ma repet oare?? la noi in restul camerelor neincalzite cu aeroterme am 15 gr.. Amalia e cu muci iar.. Si astia de la centrala ne dau caldura aleatoriu, ori da, ori ba, cand e da inseamna undeva la 10-12 ore din 24. Si da, intretinerea a fost 530 si curentul 350ron pe decem, si am facut frigul mai mereu.id="size1">

 

La crizute/crizoaie bifam si noi zilnic si chiar nonstop, azi dimineata plangea ca vrea in brate, in timp ce si Dragos plangea de mare zor, cum sa ma impart?? Pun asta pe seama nescosului din casa... si astept cu mare infrigurare sa vina primavara odata[q]

 

Smara, tare frumos ai sfatuit-o pe Ancutza, mi-am notat si eu in gand! Sa mai vii sa ne dai asa sfaturi faine!

Felicitari pt dintoc, si la mai multi fara dureri si febra!

 

Stephy, vaz ca revii incetisor incetisor pe la noi[pk] Ai trecut de pasa proasta?

 

Monica, deci bifezi si matale cu pereche, sa creasca mare flacaul si sa ai o sarcina usoara in continuare! Sunteti bucurosi de putzoi? [pis] sau voiati o surioara pt Mariuca?

Multam, mama Omida nu sunt, sau daca am fost mi-am pierdut puterili[:-@]Da' ma tot roade gandul ca Tina ne pregateste o surpriza..[:D]

 

Gata, ma duc sa imi incalzesc picioarili si sa ma bag repejor in pat, acusica ma ia de noua, motanu.

 

 

[:D] Mami de Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">) si Dragos Ioan (29.08.2011id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

 

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...