Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 155


Recommended Posts

Asta povesteste o mamica ce a avut fetita de 2 ani internata la sibiu:

"cand am ajuns cu ea acolo mi s-a spus ca nu ma pot interna cu ea, sa ii dau jos cerceii ca se fura si sa o dezbrac de tot. noi nu mai fusesem niciodata despartite. am trait un cosmar pana am reusit sa dau de cineva care m-a recomandat sa pot da ceva sa ajung la sara. dar cred ca mai bine nu ajungeam acolo. ce am vazut a fost crunt. copiii plangeau toti groaznic de tare, aveau scutece de panza, schimbate de 3 ori in 24 de ore, patuturile alea de fier de care erau toti lipiti si strigau fie mama, fie papa sunt groaznice. mancarea e o chestie intr-o sticla de biberon, o amestecatura suspecta si daca le da sticla si nu o termina in 5 minute le-o ia si nu mai vad mancare pana peste alte 8 ore.

si asistentele sunt violente cu copiii care nu stau linistiti fiind legati de pat deoarece sunt cu perfuzii. si imi asum ceea ce zic acum.

nu mai stiu ce sa mai zic. ar fi foarte multe. va rog, faceti cunoscuta petitia asta la cat mai multa lume cu putinta."

 


Mami fericita de [copil]Mihnea si de [baietel] Tudor
id="right">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Doamne, infiorator ce citesc despre ceea ce se intampla in Sibiu.

 

Tb sa semnam petitia insa va avea vreun efect?! Nu pot sa cred ca exista asa oameni! Refuz sa constientizez...[q] Nu-mi sta gandaul decat la sarmanii copiluti. Insa tb deschisa o ancheta, ceva...orice! Sa fie pedepsiti crunt cei care au luat aceasta decizie precum si personalul. Nu este uman ceea ce se intampla! Of...Da-le, Doamne..minte luminata si intelepciune oamenilor! [q]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[soc][soc][soc][soc][soc] OMG! Asta se intampla in Sibiu, fosta capitala culturala a Europei??? [soc][soc][soc][soc][soc]

 

Si nimeni nu face nimic in afara de petitia asta? De ce nu cheama televiziunea, ziarele, sa se faca tam-tam si sa se schimbe conducerea si tot sistemul. Ioi, nu-mi pot imagina ce suflet schimonosit pot avea cei care lucreaza acolo. [xx(]

 

Vroiam de fapt sa scriu altceva, dar acum am si uitat. Am in minte numai imaginea bietilor copii fara mame, legati si urland cu disperare! [q][q] E mai mult decat revoltator! Daca ursoaica isi apara puii cu pretul vietii, de ce oare mamele din Sibiu nu s-au revoltat pana acum? Cum si-au putut lasa acolo copilasii? [q]

 

 


Mami de [copil] Timiid="green"> nazdravan si micuta Doraid="purple"> pisicuta [bibe]

id="Verdana">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

au preluat stirea antenele si o ruleaza de dimineata. Nu au reusit inca sa primeasca un punsct de vedere al spitalului!!! sau acum o ora inca nu aveau.

Nu inteleg de ce s-a tolerat asa ceva. inteleg ca e poveste veche!!! Dumnezeule!!!

 

 


Mami fericita de [copil]Mihnea si de [baietel] Tudor
id="right">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[soc]Mai fetelor dar eu sunt socata ...nu-mi puteam imagina ca exista spital in Romania anului 2012 unde nu te lasa sa te internezi cu copil asa mic...[q] Am semnat petitia.

Vad ca de acum aproape 2 luni se tot semneaza , dar chiar degeaba? Si astia cu televiziunile lor sa ne mai lase cu blonda lu' Bote[vom], roscata lu' Iri [xx(] si silicoanele lu' Luciu ca sunt alte lucruri mult mai importante de aratat din tarisoara asta...Bleah...

 

Floricik mami de [copil] Maria Emaid="red">-12.12.2009

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit

 

eu eram si asa amarata ca am dat o tura azi prin blogurile cu cazuri umanitare ca sa vad catre cine pot fi donati cei 2% din impozitul pe venitul din 2011 si de fiecare data mi se strange inima cand citesc pe acolo, desi stiu cazurile de o vreme. Si peste asta am citit si de faza cu spitalul din Sibiu [V][V][V]. Personal cred ca o petitie sau 1000 de petitii sunt egale cu 0. Si ma intreb si eu ca si Smara cum au reusit atatea mame sa-si lase acolo copiii in asa conditii. In Sibiu (!!!) nu la Cucuietii din Deal.

Eu am stat internata la 13 ani cu pneumonie, fara mama, care venea sa ma vada o data pe zi la o ferestruica mica pe unde imi si strecura de mancare si a fost destul de traumatizant si asa. Nu vad cum l-as lasa eu pe Iulian singur la spital, chiar si la unul civilizat. Am o prietena cu o fetita care face pipi noaptea in pat si acum la 6 ani din cauza unei internari de acum cativa ani la Elias, internare cu mama ei, dar din care a iesit complet traumatizata din cauza tratamentelor...

 

 

 

 


 

Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ionela eu as face tot posibilul sa ajung la doctor pentru diagnostic corect. Ca daca Mihnea a avut acum oreion, ai scapat de 30% din motivele pentru care se face mult controversatul ROR [pk][pk] [;)]. Stii ce zic [:D].

 

Raluci, Gabitza, Pirelia, Floricik multa sanatate!!! Si Iulian e cu o tuse cam sparta, l-am dus luni la gradinita si acum e acasa pana... o veni primavara sau ceva [alcool]. (cred ca atunci cand or sa fie 0 grade o sa ies in tricou afara [8D])id="size1">

 

Monica felicitari pentru fecioras! O sa fie grozav si cu fetita si cu baietel [olala] [pup]

 

Smara [asia] [flo][flo][flo]

 

gata chiuleala pe azi [q]

 


 

Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citind ce a scris Monis[pup], mi-am adus aminte ca si eu am fost internata o singura data in spital(a 2a oara cand am nascut[:)]) si am ramas cu ceva sechele. Cred ca eram clasa a 3a sau a 4a si imi aduc aminte ca nu-mi dadeau decat un praf noaptea. Atat. Cred ca ma tineau pt ca le convenea ce le cara tata. Imi aduc aminte cum venea mama si bunica si eu plangeam ca vreau acasa, nu aveam voie nici macar afar sa iesim [:(] Tata, nu venea sa ma vada pt ca ii era mila.

Intr-o zi a venit totusi sa ma vada si cand a vazut cum plang si ce-i povestesc m-a furat din spital.[:D][:D]

 

Floricik mami de [copil] Maria Emaid="red">-12.12.2009

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...