Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 155


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Citat:
citat din mesajul lui Lumi_RichardFetelor, eu m-am lasat de fumat de cinci zile, trec prin mari chinuri[:D], dar rezist eroic. De cand m-am lasat, sufar de somn! Am niste stari de somnolenta pe care nu le pot controla....la pranz pic lata. Mai rau a fost luni, cand era sa adorm la semafor[alcool]Mai e careva care a trecut prin asa ceva?
align="right" id="quote2">Aham. Si mai dureaza. Am luat si 8 kile, am dat jos 4, sunt in plina cura pentru alte 4. Spor!Va pup pe toate cu mult dor [pup]
align="right" id="quote2">FELICITARI, FELICITARI!! [pup][pup] Tin pumnii sa treceti cu bine de perioada asta grea de dupa, cu somnolente, kg si tot tacamul. Dar sa vedeti ce tinere si fresh va veti simti dupa aia... [pk] Bravo pt asa decizie! [pup]
Mami de [copil] Timiid="green"> nazdravan si micuta Doraid="purple"> pisicuta [bibe]id="Verdana">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

dana, de nu stiu cand tot vreau sa te intreb si tot uit. Stiu ca la voi situatia e oarecum asemanatoare cu a noastra: vorbiti acasa cu David numai limba romana, nu?

Ai observat cumva daca intelege si ceva cuvinte in lb. germana?

Asa cum spuneam zilele astea, Timi vad ca intelege cat de cat bulgara, insa nu 100%.

 

 

Problema mea e urmatoarea: desi e foarte deschis, comunicativ si sociabil, daca avem ceva musafiri care ii vorbesc bulgara, nu raspunde absolut nimic. Doar zambeste si se ascunde dupa mine.

Stiu ca e normala la varsta asta "rusinea" fata de straini, de orice limba si natie ar fi ei. INsa am avut musafiri care au stat si cateva zile la noi, si nu a vrut deloc sa vorbeasca cu ei. [alcool]

 

Ce m-a surprins a fost ca am avut un prieten elvetian in vizita, vorbeam doar engleza cu el si Timi a inceput sa repete cuvinte in engleza. [alcool] Ba mai nou spune bye-bye cand pleaca afara. [:D]

 

David cum este la capitolul asta? Mai ales ca spuneai ca va merge la gradi... cum reactioneaza cand ii vorbesc altii in germana?

 

[pup]

 

Edit: cine ghiceste ce fac eu acum? [:D]

studiez schema de diversificare a Dianei [pup], ca nu mai tin minte exact ce si cum. [bibe] id="size1">

 


Mami de [copil] Timiid="green"> nazdravan si micuta Doraid="purple"> pisicuta [bibe]

id="Verdana">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lumi, un test de barza ai facut??[}:)][}:)]Daca tot esti asa somnoroasaa[:D]

Glumeam! Felicitari, deci de asta te plangeai tu ca dai iama in dulciuri.Tine-te tare!

 

Andre[pup], si eu sunt la cura, 3 jos, inca 3 macar as mai vrea...da nu se mai misca deloc acul cantarului si sunt pe muchia de a cadea in prapastia cu dulciuri[q]

 

Smara, motanu gras tot asa e la capitolul rostogoliri, se intoarce cumva pe o parte dar nu reuseste rotatie completa sa pice pe burta de grasan ce e.. Tre musai sa ii dau eu cate un ghiont mic ca sa cada pe burta, deocamdata muncim la asta. De stat in fundulet la noi nici nu se pune problema, il tin eu in brate la mine, sta cumva aplecat mereu spre fata si ii atarna falcile [:D] Eu imi faceam alte probleme cu el, atunci cand statea pe burta nu punea deloc manutele sa se sprijine pe ele si sa se ridice, dar..de vreo cateva zile vad ca se ridica singurel ca un viezure si se tot uita dupa toti.

 

[:D] Mami de Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">) si Dragos Ioan (29.08.2011id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

 

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza

Edit: cine ghiceste ce fac eu acum? [:D]
studiez schema de diversificare a Dianei [pup], ca nu mai tin minte exact ce si cum. [bibe] id="size1">


align="right" id="quote2">
Eu nu rad[:D], ca acusica tre sa ma pun si eu iar pe studiat. Parca au trecut 10 ani de cand am inceput diversificarea cu Amalia..parca am uitat tot[bang]
Chiar zilele astea pentru ca tot ma plang ca Amalia e sclifosita rau la mancare lumea ma tot sfatuieste sa incep mai devreme diversificarea cu Dragos ca poate nu va fi asa mofturos. El a facut deja 5 luni duminica trecuta..Dar chiar si asa.. nu am nici un chef sa incep chinu asta si cu el... Si cu frigul din bucatarie numai sa stau iar sa fierb verdeturi nu am chef.. off offfff

[:D] Mami de Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">) si Dragos Ioan (29.08.2011id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, Licu, dar intre motan si pisicutza (ce shod suna)id="size1"> e o luna diferenta! [:-@] Si motanelul tau e si mai grasunel. [olala]

Sotu' tot rade ca e mai inceata, ca si el, iar Timi e mai sprinten, ca ma-sa. [:I] Of, of...sper sa fie doar asta si asa cum ziceti voi, sa vad curand progrese. [:-@]

 

 

Of, si eu asa o lalai cu diversificarea asta...sotul ma intreba daca incep de maine. Dar i-am zis ca maine chefuim, asa ca de poimaine poate imi fac curaj. [:I] Cand ma gandesc ce greu mi-a fost cu Timi la inceput...imi vine sa o diversific la 3 ani. [:D]

Nu stiu cand a trecut timpul asta.... [alcool] Oricum, de maine nu incep nimic, ca nu am luat fulgi de orez. Of, of...si asa usor e doar cu tzitzi...cum ceva, pac tzitzi in gura si gata. [pk]

 

 

Fetelor, pe unde umblati? [:D] Vad ca numai mamicile de 2 pitici se dau pe net la ora asta. [8D] [pup]

 


Mami de [copil] Timiid="green"> nazdravan si micuta Doraid="purple"> pisicuta [bibe]

id="Verdana">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza

Fetelor, pe unde umblati? [:D] Vad ca numai mamicile de 2 pitici se dau pe net la ora asta. [8D] [pup]

align="right" id="quote2">
Apai la noi se vede lipsa de socializare, de cautam bezmetice pe net la ora asta.. Fetili sunt clasa muncitoare, satule de socializat, probabil acum deja sunt la nani..[:D]

[:D] Mami de Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">) si Dragos Ioan (29.08.2011id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Citat:
citat din mesajul lui smaranditzaFetelor, pe unde umblati? [:D] Vad ca numai mamicile de 2 pitici se dau pe net la ora asta. [8D] [pup]
align="right" id="quote2">Apai la noi se vede lipsa de socializare, de cautam bezmetice pe net la ora asta.. Fetili sunt clasa muncitoare, satule de socializat, probabil acum deja sunt la nani..[:D][:D] Mami de Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">) si Dragos Ioan (29.08.2011id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D] Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy"> [:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">
align="right" id="quote2">Eu citesc cu drag si imi doresc sa mai experimentez si eu inca un inceput de diversificare, cu toate ca nu a fost usor cu Vlad. Despre somn, da eu adorm uneori inaintea lui Vlad, intre 22.00-22.30Pupici si un w-e linistit si nu prea friguros va doresc.PS Lumi apreciez foarte mult vointa ta de a te lasa de fumat, sper sa faci fata dorintei de a aprinde[fum] [pup]mami de [bonjovi] Vlad (29.10.2009) Multumesc Doamne!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, dau cafea tuturor, atat fetelor muncitoare cat si celor care alapteaza (o cescuta mica si slaba ca sa nu influenteze lapticul)

 

 

Bravo Lumi, Bravo Andree. Tarie si voita de fier sa va lasati complet de fumat. Felicitari!

 

Mamicilor bolnavioare le urez sanatate maxima.

Va urez un sfarsit de saptamana minunat. Maine o scot si eu pe Oana la zapada - „apada mami".

Aseara ne jucam in casa de-a aruncatul cu bulgari de zapada. Ne prefaceam ca luam zapada de jos si aruncam una in cealalta si radea minunea mea asa de frumos .... Ma bucur ca-i place zapada la fel de mult ca mamei ei.

 

 

 

 

Mama cu program prelungit

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...