Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 155


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui monis5 Many azi tot asa curajoasa ai fost cu masina? Bine, ma refer la curajul de a cauta seara loc de parcare, nu de a circula, ca azi erau 10% din masini pe strada, loc de mers aveai [:D]. Eu cu cremele servesc doar Clinique sau de astea homemade [pup]
Tot cu masina, dar ptr.azi nu as numi curaj ci mai repede dementa. Am ajuns cum am ajuns la birou, dar ptr. ca este pe niste stradute am ramas inzapezita, nu mai vroia masina nimic [q]. Am avut noroc ca m-a vazut omul de serviciu de la noi, a venit cu lopata, dar tot nu a fost chip de miscat, au venit si jandarmii si asa am reusit sa o scot de acolo, dar nu aveam loc de parcare, trotuarele erau inzapezite. Asa ca am asteptat mi-a curatat trotuarul din fata cladirii si unul din jandarmi s-a urcat la volan si a parcat frumos. La o ora a trecut un plug si mi-a facut un prag de zapada cat masina [q], nu stiu cum mai plec mami de [bonjovi] Vlad (29.10.2009) Multumesc Doamne!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neatza si din Bg. Zapada am vrut, zapada am. [:D] Toata noaptea a nins si acum viscoleste. Timi sta cu nasucul lipit de geam si tot repeta: lapada, mami, lapadaaaaa! Sper totusi pe dupa-masa sa se mai domoleasca crivatul asta, sa poata iesi si el macar 15 minute cu saniuta. Deocamdata ma gandesc sa-l infofolesc bine si sa-l scot in balcon sa atinga si el zapada si sa se joace nitzel. [:D] Mai, am recitit mesajul scris aseara si mi se pare ca am redat tare sec [bang] ce traiesc de fapt zilnic. [olala] Oricum, ma bucur ca s-au simtit bucuriile si emotiile ce ma incearca. [olala] many, parca te si vedeam navigand cu masina prin nameti. [8D] Hai ca poate mai trece nenea ala inca o data pana iesi tu de la lucru si iti face loc de iesit. [pup] [pup] mamici si pitici bolnaviori.
Mami de [copil] Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza
'Neatza si din Bg. Zapada am vrut, zapada am. [:D] Toata noaptea a nins si acum viscoleste. Timi sta cu nasucul lipit de geam si tot repeta: lapada, mami, lapadaaaaa! Sper totusi pe dupa-masa sa se mai domoleasca crivatul asta, sa poata iesi si el macar 15 minute cu saniuta. Deocamdata ma gandesc sa-l infofolesc bine si sa-l scot in balcon sa atinga si el zapada si sa se joace nitzel. [:D] Mai, am recitit mesajul scris aseara si mi se pare ca am redat tare sec [bang] ce traiesc de fapt zilnic. [olala] Oricum, ma bucur ca s-au simtit bucuriile si emotiile ce ma incearca. [olala] many, parca te si vedeam navigand cu masina prin nameti. [8D] Hai ca poate mai trece nenea ala inca o data pana iesi tu de la lucru si iti face loc de iesit. [pup] [pup] mamici si pitici bolnaviori.
Mami de [copil] Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta [bibe]
Ai remarcat ca nu am zis nimic despre mesajul tau si sentimentele pe care tu le traiesti acum, pura invidie +++++ [pup] mami de [bonjovi] Vlad (29.10.2009) Multumesc Doamne!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am iesit cu adelina la zapada, vreau sa spun ca s-a speriat de zapada, vroia doar in brate, abia am reusit sa o conving sa mearga putin pe jos,doar putin a stat si a inceput sa tipe ca vrea in "bate" si striga "ai a pau" adica acasa la paul(frate-sau) acum banuiesc ca s-a speriat din cauza viscolului [bang] aseara a iesit si taica-sau doar 10 minute,si acelasi lucru a stat doar la el in brate nu o mai scot prea curand [q] vom iesi cand nu mai viscoleste carmen [mamica] de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!!! Si eu sunt partial incantata de zapada de afara, asta pt ca imi place sa vad iarna pe geam si imi place sa ma joc cu Ana in zapada. Insa cand e de venit la birou sau de mers dupa paine/lapte, uff, nu imi mai place... Ieri seara am ajuns greu, greu acasa, m-a luat vantul de vreo 3 ori si am reusit sa ii rezist doar tinandu-ma de garduletele de la zona verde, cum simteam rafala, cum ma agatam de gardulet. Si tot ma impingea vantul cativa metri... Despre creme, Many si alte fete interesate, eu am tras o concluzie despre efectul uleiurilor la tenul uscat. Am avut rabdare sa testez felurite produse si acum sunt decisa ca in cazul meu asa este. So, concluzia mea e ca la ten uscat/sensibil, mai bine fac cremele-creme (e de observat care marca face bine si care nu) decat uleiurile sau serurile (ca de ex: uleiul de argan sau serul din combinatii de ulei de la herbine). Uleiurile usuca pielea si mai tare, cu toate ca in prima ora dupa aplicare totul pare a fi ok. Pe termen lung, insa, efectele sunt negative, toata pielea ff uscata. Am observat acelasi lucru si la Ana, cand i se usuca pielea, daca o dau cu ulei, iar nu cu crema, zona de piele uscata se extinde repede (ajunge in 3-4 zile sa acopere tot corpul!!!), iar daca o dau cu ceai si crema problema se rezolva. La ea am incercat cu 3 feluri diferite de ulei, unul de galbenele, altul de migdale, ba chiar si cu cel alimentar de masline. Evident ca pt fiecare e altfel, astea sunt concluziile mele, insa eu am retrogradat uleiul de argan pt maini (si acolo usuca rau, dar na) si am revenit la creme. Am citit undeva ca uleiul de argan modifica ph-ul pielii si ca tb aplicat in cantitate ff mica, am facut si asta, combinat cu apa, dar acelasi efect. Ionela, ce bine ca nu a patit nimic sotul tau, Doamne fereste cu accidentele astea! Lumi, am fost uimita sa citesc de CMV la Alexa. Nu stiu nimic, nimic despre asta, dar ma bucur ca nu pare a fi asa de grav. Sper sa primiti un tratament eficient si totul sa fie bine. Ce curajoase sunteti voi, soferitele, pe vremea asta de afara, eu prefer sa ma lupt cu nametii si sa inot prin ei. Bine, Matizul meu nu are nicio sansa sa doboare nametii, asa ca nici nu il pun la incercare. Floricik, sanatate multa! Eu am stagnat putin cu cautarile de vacanta pt ca a aparut ceva neprevazut in programul meu si cred ca o sa ma reapuc de cautari din we-ul cu 4 februarie incolo. Sa va mai zic de noi. Anei i-a trecut repede prima viroza dupa revenirea de la gradinita, in 4 zile. Azi sta acasa, nu am mai dus-o la gradinita pt ca era imposibil de mers cu caruciorul sau sania si ieri ne-am chinuit o gramada. Plus ca la gradinita ei nu ii scot afara, asa ca mai bine sta acasa unde bunicii o sa o scoata putin la joaca in zapada in fata blocului. Imi place la ea la gradinita, desi ii cocolosesc cu neiesitul asta afara. Iar meniul de la pranz are negresit prajitura (Ana deocamdata nu mananca acolo la pranz exact din motivul asta). In afara de astea doua neajunsuri, imi place cum e, fac fel de fel de activitati, Ana invata multe lucruri, imi spune seara o gramada de cantece si poezii. Dar imi spune si de stat la colt, se pare ca se practica asta pe la ei pe la gradinita... Spor la treburi tuturor! Nu stiu cum vi se pare voua, dar mie mi se pare ff urat programul asta de lucru de 9 ore minim, ma frustreaza imens cum ajung sa ma mai joc cu Ana cate 30 de minute seara si atat. pupici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brrrrrr, ce faceti dragele mele? Noi ne-am inzapezit de tot, la mine pe cimp a adunat viscolul niste troiene cit casa si nu e chip de iesit afara ca te sufla. Astept si eu sa se potoleasca vintoaica s-o scot pe asta mica cu sania, dar vad ca s-a prelungit codul portocaliu [:(] many draga mea, zimbeste frumos jandarmilor sa te mai deszapezeasca o data si miine poate incerci fara masina [pup] Lylyana buna cafeluta pe frigul asta [flo] tu ce mai faci? [pup] Lumi bine ca ati iesit din spital, sper sa va faceti sanatoase amindoua repejor. [pup] mare fetelor ionela imi pare tare rau de accident [:(] Ramonik eu cred ca o sa vina si bebe 2 curind [:D] duamna cu caramida eu inteleg ca ati dorit zapada, dar chiar asa, ditai avalansa ai pogorit pe capul nostru? [pup] cu dor smara [flo] angi ati ales nume? strumphy si mie tot Camelia imi place [:D] Pirelia la multi ani cu intirziere si bafta sa nu se mai imbolnaveasca Oana la cresa Stanucel, Floricik multa sanatate stephy ce faci, esti ok? ancutz ce face Sabi? licurix nasol cu frigul, si noua ne face figuri centrala si am cam stat zilele astea in frig asa ca te inteleg, e tare urit monis [pup][pup][pup] mi-e dor de voi Dozz ce faci? Am vazut poze cu fratiorii danei [olala] Mi-e dor de Di mai fetelor...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika [ cu cat e diferenta de varsta mai mica, cu atat sunt sanse sa se inteleaga mai bine. [flo] eu am am luna asta de asteptat, iar din februarie as putea sa incerc iarasi, pt. ca vor fi trecut 3 luni de la pierdere. insa nici nu stim ce sa facem, in principiu am mai vrea un copilas, insa nu putem sa nu ne gandim si la eforturile care vor trebui facute. mai vedem... [:-@]
Ramonika [mamica] Ruxandra (30.11.2009) [copil] tati [roker] si Vladutz [pis] [url="http://zebraroz.ro/"]zebra roz[/url]
Ramonika, sa stii ca asta am observat si eu referitor la diferenta de varsta. Cumva...Timi era destul de mic pe cand aparuse pe lume Teo, iar acum la 2 ani, cand a inceput brusc sa priceapa foarte multe lucruri, parca o are ca sora dintotdeauna. Asta face lucrurile mult mai usoare. [pk] Cat despre eforturi...da, ele sunt duble pe unele planuri, dar si rasplatite pe masura. In plan financiar insa, deocamdata, cat sunt mici, e destul de usor la al doilea copil: nu mai faci investitii asa mari ca la primul (ai deja si patut, carut, scaun de masa, de masina plus o sumedenie de jucarii si hainute). stanucel, sa stii ca l-am scos mai inainte pe Timi in balcon, infofolit pana-n dinti, sa se joace cu zapada. Si ce crezi? La fel se agata de mine si zicea: mami, lece lapada! mami, ud! [:D] Poate ca asta o sperie oarecum si pe Adelina. Probabil ca ei de pe geam vad zapada doar ca pe un praf alb, numai bun de jucat cu mainile in el. Si cand dau cu nasucul de ea....sunt putin socati. [:D] cel putin asa a fost Timi mai inainte. [alcool] many, [pup][pup][pup] dozz, poezii si cantecele zici? [alcool] [emoticon care viseaza] [:-@] Sotul ii face masaj pisicutei doar cu ulei de migdale si pana acum sunt tare multumita. probabil depinde de la copil la copil...[:-@]
Mami de [copil] Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vb in romana dar intelege si bg si mai zice uneori cuvinte si in bg. insa noi vb in casa doar rom. cu el, ca sotul o vb la perfectie. scriu cu o mana, scuze[asia] Edit: pana scoatem aeru' sa mai scriu doua vorbulite. [:D] Noi nu am stiut ca Timi intelege si bg pana intr-o zi cand a venit cumnata-mea si a iesit cu el afara. Ea nu stie deloc romana asa ca a vb doar in bg cu el si ne-a spus ca a inteles totul! Am facut apoi "experimente" si noi cu el, si intr-adevar intelege si chiar raspunde uneori in bg daca asa ii vorbim. Habar nu am de unde a invatat. [alcool] Probabil auzindu-ne pe noi cum vorbim la telefon sau cu prietenii care ne vin in vizita, vecinii, interactionand cu copiii la locul de joaca.... [:-@]
Mami de [copil] Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, fete dragi De mult tot spun ca o sa scriu cateva randuri si nu mai apuc niciodata. Inca nu am reusit sa ne punem internet acasa iar la serviciu…nu am timp de forum, abia am reusit sa arunc cate un ochi din cand in cand. Licurici, draga mea, de multe ori m-am gandit la tine si la globul tau de cristal ….cum ai prezis tu ca eu si Monica venim cu 2 liniute….tocmai noi, care nu aveam acum nici un plan in directia asta…Da, nu ai gresit, a venit barza si m-a luat complet prin surprindere… A fost tare grea ultima perioada pentru mine….nici bine nu am aflat ca sunt insarcinata ca a trebuit sa fug la urgente cu dureri puternice si o sangerare importanta. Medicul a incercat sa ma previna ca sunt mici sanse sa reziste sarcina…mi-a dat 30% sanse si a fost optimist cand mi-a dat procentul…aveam un hematom urias …iar eu desi il auzeam nu-mi puteam desprinde privirea de la ecran unde vedeam cum bate inimioara puiului meu. Si nu stiu cum si de ce…dar din aceeasi seara am avut un puternic sentiment ca va fi bine. Negare sau instinct, nu stiu ce a fost, dar am avut dreptate. Am eliminat hematomul, bebelina s-a dezvoltat bine si acum suntem in saptamana 13+. Intre timp am mers la cel mai bun medic , am facut controale saptamanale, mi-a fost rau de nu ma puteam tine pe picioare, tensiune fff mica, ameteli, greturi, voma…tot tacamul….toate astea o data cu intoarcerea la birou si efortul de a-mi aminti si de a asimila ce e nou… A fost cumplit, nici nu vreau sa-mi amintesc cat de greu mi-a fost….dar a trecut si cel mai important, bebelina e bine. Spun bebelina pt ca medicul a spus ca pare a fi fetita, dar ca la ecografia viitoare vom vedea cu siguranta. Despre Ari, ce sa spun, e o vorbareata si o dulce, ne face capul calendar , povesteste tot ce face, mai ales prostioarele. In perioada asta a stat acasa cu cineva din familie, nu s-a mai imbolnavit si s-a mai ingrasat putin, am ajuns si noi in sfarsit la 12kg. La primul contact cu zapada a fost si ea reticenta, dar apoi s-a distrat lasand urme prin toata curtea….pe care le-am admirat noi cand am ajuns seara acasa. Ieri a iesit cu saniuta de 2 ori…si s-a lasat cu chiote si tavaliri prin zapada. Trimit pana nu pierd mesajul si sper sa revin curand. PS Many, am visat ca anuntai pe forum cele 2 II [flo].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...