Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos (3)


Recommended Posts

good moooorning chiks! Iris, da, Lulu e mortala, e o fata de nota 10, si-i simpatica chiar si cand te besteleste [:D] Eu sunt secata total de situatia cu cantarele astea, azi dimineata cel rau [:D] arata cu vreo 200 de grame mai putin ca ieri, cel clasic mecanic se zbatea undeva pe la 68.5 si mie mi-a trebuit curea la pantaloni ca sa nu-mi cada, deci de slabit am slabit dar nu mai am niciun reper. Naiba sa le ia, parca vad ca raman la asta vechi cu linoleum dar voi raporta numai cu subdiviziuni de cca 0.5 kg ca mai exact de atat n-am cum [bang] Ele am expediat marfa, ai grija ce dezmat bagi la mama ta ca-ti sabotezi patratelele alea misto de pe burtan [;)] Io vreau sa incerc sa aclimatizez goji in Romania, daca aveti prin casa 10-15 bobite de la care as putea recolta semintele si doriti sa participati la experiment, va rog sa-mi spuneti. Peste 3 ani, daca reusesc, va trimit o galeata de fructe [:D]
Monica si [pis] Nancy, 04.07.2008 "If you are unware of your choices, then you have none"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neatza sunt in zona. Ieri mi-a facut copila cea mai mare gafa din viata ei pana acuma.Mi-a plecat fara sa imi zica si jumatate de ora am cautat-o in niste pantaloni subtiri si o bluza de am speriat lumea.Cred ca am albit de tot nici nu stiu cum m-am stapanit sa nu ma apuc de plans si am gasit-o la o fetita.S-a speriat si ea si a zis ca a uitat sa vina sa imi spuna unde e.Sa nu credeti ca o las asa de aiurea dar ieri a zis ma duc sa ma joc afara si cred ca 5 minute nu am vazut-o si dupa alte 5 am realizat ca nu se mai joaca acolo si dai si cauta.E pedepsita toata saptamana nu are voie afara .Asa ca ziua de ieri a avut un final nasol la dieta , asa ca aruncati cu biciul in mine. Azi sunt acasa si trebuie sa ma mobilizez sa iau mopul meu roz cu inimioare si sa il folosesc. Boti multumesc de nume acuma am vazut si am zambit. Lulu asa sa te tii de fete. cornelia bine ai venit. Androix unde ai fugit ca mie imi place asa de tine cu patratel[olala]. Iris frumoasa vreme afara. Mai revin ca azi sunt in zona. Marilena si Mara Augusta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gusta te inteleg perfect, mi-a facut si fi-mea o figura de-asta asta vara. M-a rugat sa mergem afara, eu am zis da si pana m-am sucit, m-am invartit sa pun apa, banana, servetele in rucsac, mamzel disparuse. Era deja in fata blocului, noroc ca o cunoaste toata gasca de mamici si au tinut-o langa ele pana am venit io cu limba scoasa. Si eu am pedepsit-o, a stat in casa in ziua cu pricina si apoi o saptamana am pus-o sa repete dupa mine de 5 ori pe zi mantra cu "nu plec afara fara mama" [q] A mea e tare volubila si voluntara, ma gandesc serios sa-i fac/comand o bratara din aia gravata cu numele ei si nr meu de telefon. Asta vara pe plaja nu cred ca a reusit sa stea pe langa mine adunat mai mult de 15 minute/zi [bang]. M-am bronzat cu mustati pe burta si urme de ochelari ca n-am reusit sa stau intinsa o clipa pe nisip... Pana atunci repetam saptamanal numele, varsta si adresa, asaaa, just in case [:D]
Monica si [pis] Nancy, 04.07.2008 "If you are unware of your choices, then you have none"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata si de la mine gagici![pup] incep si eu sa ma remobilizez... am baut cafeaua, acum tb sa si mananc ceva, ma gandeam la 2 piersici din compot... ce ziceti? Boti- ce marfa? ce e cu fructele alea goji? si apropos de asta, daca anul asta mai aveti asa productie de coacaze (parca?), sa ma numarati si pe mine de musteriu. vrusei sa iti spun de cand am citit[:)] a propos de pilates, eu lucrez de acasa, si sunt tot timpul cu lectopisetul in brate. si incerc pozitii din astea in care incordez diversi muschi - sau diverse sunci, cum vreti voi sa le ziceti, cu precadere zona burtii. si se simte! moama, daca nu am facut o febra musculara de numa'! o zi faina fetele![flo] _______________________ mami de andi [bat] si ilinca [copil] _________________________ [url="http://traduceri-asistenta.webs.com"]traduceri si asistenta[/url] ________________________ "Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pitzinuca, eu cred ca mai bine tai piersicile alea cubulete si le amesteci cu un iaurt, asa ele putine si dulci cum sunt nu cred ca le poti considera o masa... Ele m-a rugat sa iau un cesulet ca cel pus ca premiu, dar pe verde pentru o colega de-a ei. Done! Goji astea sunt cica fructele cu cea mai mare proportie de antioxidanti si beta caroten dintre toate ale pamantului. Sunt originare din Tibet, dar sunt tot din familia coacazelor, popular i se zice coacaza de gard. Mama mea e mare colectionar si crescator de fructe si legume rare, avem in gradina coacaze albe, negre, rosii, lonicera (tot din familia berry-urilor, sunt mici, lunguiete si mov inchis), agrise, coarne, zmeura, mure, smochine, kiwi, trandafiri de dulceata iar in livada avem cirese albe, piersici chinezesti, piersici pitici care se coc in octombrie si multe alte specii mai comune, colaboreaza cu statiuni pomicole, boala grea [:D]. Asa ca de ce sa nu incercam si goji? I le-am aratat ieri pe net si i-au sclipit okii... Io-s cu animalele, am deja prepelite, acum imi maresc efectivul, si ma bate rau de tot gandul sa iau si o familie de gaini de rasa. Alaltaieri mi-a sosit si incubatorul, suntem cam dusi [alcool]
Monica si [pis] Nancy, 04.07.2008 "If you are unware of your choices, then you have none"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Boti, multumesc de aprecieri, mi-au crescut deja pene [pup] Ptr asta iti maresc doza de Goji[:D] Am vb acum 30 minute cu Cristina O si maine o sa ii dau Goji, fisticul si restul sapatamana viitoare, ca e jupanul plecat in delegatie. aseara am fost cuminte, nu mai gresit cu nimic. si sper si azi sa ma tina. meniul : MD: O felie paine tarate cu salata vinete si un pahar iaurt cu tarate ovaz G: merisoare deshidratate P: mazare cu pui G: migdale si nuci C: un baton Fibrobar si iaurt Inca ma tin de pedalat bicicleta zilnic. Gusta, prin ce senzatii ai trecut, eu cred ca sigur albeam. Edit ca uitasem CORNELIAAAAAAAA, treci la raport, nu te las sa iti faci de cap. SOACRA MARE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, cand veniti la mare la vara, va rog sa o obligati pe Boti sa ne intalnim, dar nu asa, pur si simplu ptr a ne etala talia si copanele, ci sa mancam din dulceturile si gemurile facute de mama ei. Sunt absolut delicoase.Doamne, cel de cirese amare, de caise, si lista continua. Roxanaz, nu-i asa? Apropo, stai ascunsa?[:D]ai dat-o in bara si aseara? SOACRA MARE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele nu ca am albit eram in niste pantaloni subtirei si un tricou si afara cred ca -7 grade nu am simtit frig nimic pana un baiat de la un magazin mi-a dat haina lui ca ma cunoaste iar eu nu puteam lega 2 cuvinte sincer.Si de dimineata i-am aratat la tv ca un baietel a disparut de 10 de ieri si i-am zis vrei sa te vezi si tu asa la tv ca numai stiu ce sa zic cum mi-a putut face asa gafa cand stie clar ca nu are voie. Boti cu numele adresa varsta numai zic, stiu ca pentru olandezi sunt super exagerata da nu pot altfel .Of ce imi place de mama ta cu asa ceva gasesc seminte promit ca trimit .Eu sunt cu trandafiri. Trebuie sa ma tin de dieta ca am dat de dulce ce rusine pe mine.Dar de cand sunt cu voi numai pap nimic seara dupa 7:30 ,decat daca e nevoie un fruct nimic altceva . Boti si eu ca tine la cantar nu imi arata nimic dar eu deja intru in a 2 pereche de blugi mai am 2 si imi ating scopul. Lulu bravo ca ai fost cuminte. Ele mi-ar place la zapada da acuma sunt un pic la vant ca asa mult imi place scuturata. Marilena si Mara Augusta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...