Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos (3)


Recommended Posts

Gusta, te inteleg, stiu cum e sa plangi de foame si sa nu poti manca de durere in gat. Cu asta mi-am amintit ca trebuie sa-mi fac niste analize si sa ma duc sa ma tai in gat ca m-am saturat de infectii in gat. Da, chiar ca de la ger ni se trage [:D] eu abia acum m-am incalzit si m-am intors acasa pe la 9. Mai stau putin si plec iar, vai de mine. [:D] [url="http://www.obiectiverealiste.blogspot.com"]Obiective Realiste[/url] [url="http://androixbijoux.blogspot.com/"]Androix Bijoux[/url] Niste copii si toti copiii! [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

gaby, eu zic ca este f ok juma' de kg intr-o saptamana. serios. slabesti frumos si sigur, fara efecte yo-yo. eu sunt super multumita de cele 800 grame ale mele in minus ptr o saptamana.daca la fel ar arata raportul in fiecare zi de marti, asta ar insemna un minim de 2 kg in minus/luna. este arhi-super suficient...ptr mine cel putin. Mi-am propus -8 kg pana in Mai. Si o sa reusesc. Fara sa ma infometez, caci nu pot sa traiesc fara mancare, dar voi face cat de mult pot miscare, si cand vine caldura ma voi duce la sala sau alergat pe plaja, minim de 2 ori/saptamana plus bicicleta zilnica. si eu poftesc, la orice, ca asa sunt, o mare gurmanda, o mare pofticioasa, dar ma tratez-adik ma uit in oglinda si imi repet - "cat de slaba pot sa fiu"- evident ca nu sunt slaba, dar tocmai asta este si ideea. fructele le mananc si eu intre mese, dar la o distanta de 2 ore de la ultima masa si nu mai devreme de minim 2 ore pana la urmatoarea. SOACRA MARE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, tare greu se mai misca ceva la mine... Oricum, am reusit inca un -0,5kg, insa prevad stagnare sau plus, ca sunt in saptamana inainte de CM. Voi incerca sa ma tin in continuare. Sport nu am reusit, doar plimbare pe ger de doua ori, insa mia lunga asa, o data si urcus. Cu mancarea e greu, am niste pofte :((( Va doresc succese in continuare! A.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am venit sa dau raportul: un porc. nu dezertez! si mai incolo am sa bag si sport. am un program vai steaua mea. va pup! _______________________ mami de andi [bat] si ilinca [copil] _________________________ [url="http://traduceri-asistenta.webs.com"]traduceri si asistenta[/url] ________________________ "Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Am venit de la zumba+30 minute mers pas alergator pe jos+20 minute sauna... super a fost la zumba! Dulcetica, fain clipul, si noi zumba-im pe asta, dar un ritm ceva mai rapid... Haha, Laura, cred si eu ca pentru zumba nu trebuie sa fii filiforma... dar nu ca sunt eu autoritate, mie imi place doar, nu inseamna ca sunt grozava... Lulu, ai dreptate, 500 grame pe saptamina e foarte bine... Eu ma inspir de la voi si incerc sa las carbohidratii seara (din cand in cand). Unde-i Esthera? Nu va las fara La Patilla, un merengue foarte simpatic: http://www.youtube.com/watch?v=BQFa30sgGhQ&feature=related I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles. Audrey Hepburn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite-ma aici Iris[pup][pup] Ei bine la bine acelasi program, sport in fiecare dimineata iar de cateva zile am adaugat si zumba!...ce-mi place sa dansez(sper ca in timp sa invat miscarile....imi place teribil). N-am mai slabit nimic saptamana asta dar nu depun armele. Stiam ca o sa vina un prag si ca nu o sa mai slabesc asa usor...dar parca nu asa de repede(am pierdut 4 kg intr-o luna). Recunosc ca saptamana asta am mancat (eu de cand ma stiu nu mananc seara)si paste, si fructe de mare,paine,ardei umpluti. Oricum eu nu tin o dieta anume. Mi-am propus sa slabesc in timp. Deci a trecut 1 luna de cand nu am mai gustat ceva dulce,a trecut 1 luna fara sucuri accidulate,bere,vin...o luna fara cartofi prajiti. Si sa simt super! Asta se datoreaza cel mai mult sportului. Nici fructe nu am mai mancat decat max 3 pe zi si am redus si numarul de tigari. Insa cel mai fantastic (dupa mine)lucru a fost acesta:http://pemasadinbucatarie.blogspot.com/2012/01/salam-de-biscuiti-alb-cu-fructe.html Am avut curajul astazi sa prepar aceasta minunatie pentru sotul meu! Eu cu manutele mele! Nu,nu,nu...nu va ganditi la nimic necurat! Am preparat-o iar dupa ce a stat 4 ore la frigider tot eu, cu manutele mele i-am servit o felie sotului! Fara sa salivez, fara sa-mi spun ca merge o lingurita! NU AM GUSTAT-O! ...doar din cand in cand il intrebam pe grec sa-mi spuna daca e gustoasa sau nu! Concluzia? Se poate![pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ana, eu cred ca nu trebuie sa ne infometam sau si mai rau sa ne abtinem de la anumite chestii. apoi o salata sau un gratar nu avea ce sa strice la restaurant. eu daca poftesc sau ma abtin acum de la a manca ceva, cu siguranta peste cateva ore mananc dublu, si mai apar si frustrari sau rontai porcarii si nu e bine deloc asa, tocmai de aceea de ceva vreme mananc regulat, incerc la ore cat mai fixe, macar MD si P pe care il prind la birou.niciodata nu sar peste MD indiferent din ce este compus(un iaurt sau un fruct cat timp ma machez de obicei de Luni pana vineri, in week-end este masa mare in familie de dimineatza, pranz si seara) sunt convinsa ca daca renuntam la dulciuri, bauturi carbogazoase, mancaruri grase, fainoase si mancatul seara sau rontaitul intre mese se slabeste frumos si sanatos si fara efecte yo-yo. pana la urma toata smecheria este in adoptarea unui stil sanatos de alimentatie si hidratatre.si daca il mai combinam si cu putina miscare, este si mai ideal. hai ca m-am lungit de zici ca sunt cel putin nutritionist sau instructor fittnes.[:D] SOACRA MARE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...