Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Spiridusi de 2006 - LMA VLADIMIR! (24)


Recommended Posts

am venit si noi acasa...am mers cu copiii in Real si i-am luat o pereche de ghete de la Melania (gen Clujana) la Marco. Au costat 50 lei, reduse de la 140 lei. Sper sa-i fie bune si la anul ca acum ii sunt putin mari...

asa ca el poarta la picior 29. dar tot ce i-am luat acum sunt 30 ca sa nu-i ramana rapid mici.

 

Bumbi super ca s eintoarce acasa in seara asta Dani.

E grasun Sebi....si Marco are 116cm, as vrea un 20 kg la el, nu mai mult...dar cine stie cand ajunge la greutatea asta[bang].

In schimb Edi e exact opusul, si mai inalt si mai zdravan...el nu e asa firav ca si Marco...chiar ziceau azi educatoarele de la gradi.

Cosmi ma bucur ca esti mai bine, baga de toate sa te refaci.

Lili si la noi au fost alaltaieri -11 grade. M-a socat vara-mea azi de la Sibiu...a fost dis de dim. la analize si cica arata -31 grade.....n-o fi fost chiar atata dar pe acolo pe undeva.

Flotari face Marco, cu abdomenele e mai greu....bafta lui Nicolas pt centura galbena!

La dentist si noi mergem maine...la o maseluta ce-i lucreaza pe canal. La Nicolas nu i-a lucrat pe canal? de ce-i omoara rapid nervul? nu s emai poate salva?

si Marco e foarte cumintel...nu i-a facut anestezie pana acum, doar cu puff local si ii lucreaza mult pe canal, ii plombeaza....si tare cumintel sta.

Cosmaruri??? Marco avea 2 ani si 10 luni...eu gravida cu Edi...dormeam noptile de nu auzeam nimic....asa ca se trezea Clau la Marco...vreo 2 luni jumate au durat[bang]. la Edi mi se par totusi cam devreme....sa vedem daca se mai repeta sau a fost doar noaptea asta.

Intre masuri e si Marco, tot asa a fost...mor...si el e lung in maini....de aceea bluzele 122 ii sunt bune ca lungime a manecilor, dar in rest ii e lunga.

ce sa mai zic de hainele de la Zara...5-6 ani ii sunt mari[bang]. el poarta 4-5 ani.

Edi are de 2-3 ani si ii sunt fixe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Teolinda asta e faza ca am inceput sa tac atunci cand este Angelo de fatza dar Giorgos prinde tupeu. Las de la mine ca sa nu il afecteze pe Angelo pt ca stiu ca sufera. stai linistita ca nu este nici o ofensa[:D] Mai demult cand ne.am certat, ne-a luat mainile si ni le-a unit ca sa ne impace. Din cauza asta tac pt stiu ca ccc copiii sant mult mai afectati decat " nebunii " de adulti.Ei nu uita niciodata conflictele din familie.

Eu nu ma mir ca la Sibiu au fost minus 31 grade. Au spus la tv ca la Varful Omul s-au inregistrat din cauza vantului, minus 83 de grade. Altfel se simte la munte frigul mai ales cand bate vantul.

Am inceput sa iau si eu sirop de tuse si ibuprofen[alcool] Sper sa nu ma imbolnavesc mai rau pt ca nu pot lipsi de la sv.

 

Monica

http://www.community.webshots.com/user/maraki36

http://www.dropshots.com/maraki6

mami cu Angelo ( 29 Dec. 2005 )

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonsoir doamnelor si la noi e un frig e -3 grade acum si o sa fie minus 10 la noapte ingheata frantuzii din zona ca nu-s obisnuiti cu asa friguri [:D]. Maine sunt invitata la shopping la Metz la ceva mag de uzina cred ca inghetam pe acolo nici nu m-as duce [bang] ca mi-am luat din oras is de pe net ce vroiam dar sunt nasica la 2 pitici in martie si la o prietena de aici si la fratele meu si vreau hainute frumoase de copii . Azi mi-am vazut visul sa am set de pijamale de satin [olala] preferatele mele, nu-s eu cu camasi de noapte sexy dar la pijamale de satin nu rezist, aveam vreo 2-3 perechi dar nu nu stiu ce si mi-a luat sotul 3 pijamale [olala] sunt in pijama de la ora 17[alcool] am zis ca sunt in sf si eu lady cu pijamale frumoase ca m-am aprovizionat si la halate am vreo 3 ca pana la urma trebuie sa aratam bine si in pijama [:D] s tinute de casa, eu sunt atenta si la asta ca nu imi place sa arat dehamata si decolorata [:D]. Eu m-am specializat in supe creme sunt bestiale pentru serile de iarna http://bucataria-sylviei.ro/supa-potage-dovlecel.html asta e de dovlecel dar fac si de cartofi, am facut de andive si azi la scoala o supa bestiala o baza de supa parmentier ( cu cartof, alb de praz si putina ceapa ) si cu julienne de morcov, nap si telina tulpina [olala] bestiala trebuie sa va pun reteta, o sa fac si mai des ca am primit un mixer plonjant de la prietenii la care au fost la noi.

Marakiid="red"> chiar nu stiu ce sa iti zic mi se pare SF comportamentul lui, nu vin nici cu faze ca eu nu as suporta ca sa te fereasca Dumnezeu nu poti sa stii in viata in ce circumstante poti sa ajungi fiecare din noi si nici nu stiu ce sfat sa iti dau eu dar nu mi se pare deloc acceptabil... nu normal. Daca tot faceti cheltuielile jumate ia-l si tu tare sa isi creasca copilul macar pt el sa plateasca taxe si tu te descurci cu mancarea si restul pt tine si o sa aiba ce vrea in dormitor cand merita [bang] eu una nu as putea altfel ar ...am fi probabil ca doi straini ce coabiteaza sa creasca un copil....SF si faza asta eu sper sa se schimbe. [pup] multi oricum pt ce sacrificii faci [flo]

Iuliana id="red"> bravo pt promovare [pup]

Giovaid="red"> eu abia acum l-am dus pe Alain la dentist control oficial [alcool] a mai vazut o pritenea de-a mea dentista gurita lui anul trecut rezultat e totul ok . Nu avem inca nici o carie dar nic un dinte nu e schimbat.

Liliid="red"> bine ca te descurci cu condusul pe vremea aia mie mi-ar fi frica .

Cosmina id="red"> [pup]

Vai fetelor de ce friguri vb l noi si minus 10 mi se pare mult

 

BUCATARIA SYLVIEI

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare...

 

eu se pare ca-mi pierd si vocea[bang]...si Gabi e la fe,azi noapte a avut si el febra ,asa ca sigur e ceva viral[q].Mi-e si frica ca-s cu imunitatea cam la pamant si avem in scoala si 2 cazuri de scarlatina[q].

 

G I O puiul meu e cat Marco...o sa-i darame ghiozdanul la toamna.Bianca a fost intodeauna in grafic,dar cum i-a venit CM s-a dezvoltat mai mult...ar trebui sa aiba cu vreo 4 kg mai putin[:D]

 

Lili chiar esti curajoasa ca te incumeti sa conduci pe vremurile astea.Eu mai nou am sofer[:D]daca sotul nu lucreaza datorita vremii are treaba sa ne duca sa ne aduca de pe la scoli si gradii.

 

Silvii cand citesc ce de gatesti mi-e si rusine[:I]pai eu nu fac chestii din astea asa ...la mine baza e mancarea care o face si mama[:D].

 

Maraki lasa draga ca toata lumea se mai cearta[:D]pe mine daca ma apuca nu pot sa astept pana dimineata sau cand suntem singuri[:D].Esti o mama buna si sunt mai mult decta sigura ca mai simti ceva pentru G[8D]

 

maine e peterecerea surpriza a colegei...le-am spus cate ceva copiilor dar i-am pus sa promita ca nu sufla o vorba si sa se faca ca au uitat de ziua doamnei chiar daca ea o sa le faca observatie[:I]sa vedem ce iese.I-am cumparat si o geanta ac stiu ca si-o dorea draga de ea.

 

revin

 

aaa.... o pup pe cuscra mea Any ca am palavragit aseara cu ea si sper sa intre si pe aici

 

 

 

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.webshots.com/user/cosmi1975

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui bumbita
diana nici mie nu mi se pare ca ai pus mult...de-acum incepe greul...pe ultima suta de metri....mai ai rabdare? tot fetita e?[:D] adriana nu e nerabdatoare? le veti face camere separate sau impreuna? am si eu un stres...noi din toamna vom modfiica camera copiilor...vrem sa le luam paturi suprapuse si sifonier cu dulapuri pe un perete intreg....
align="right" id="quote2">Bumbita, e tot fetita [:)] ; Nu le punem in acceasi camera, pentru ca nu prea e spatiu (camera Adrianei are mai putin de 10m2 si e destul de prost gandita, cam ingusta si lunguiata; momentan bebelina va fi in camera de oaspeti...sau in camera noastra (mai negociem). Dar sanse mari sa ne mutam anul asta, asa ca la urmatoarea locuinta ori ne trebuie o camera mai mare pt copii, ori 2 camere pentru ele doua. Intr-un fel as prefera separat, fiindca e diferenta mare de varsta, si Adri de la toamna va fi la scoala...va avea nevoie sa poata sa doarma, sa se odihneasca ok fara treziri nocturne ...sa isi faca temele in liniste...Cu rabdarea stau prost (foarte prost [:I]) si nu de asteptat sau de sarcina, ci de cele n investigatii analize etc. (unele specifice probabil pentru anumiti factori de risc, dar marea majoritate pur si simplu teste care se practica normal in sarcina.... parca a innebunit lumea in ultimii 6 ani - cu Adri cred ca n-am facut nici a zecea parte din toate prostiile astea). Azi iar merg la dr. si nu stiu la ce sa ma astept ... teoretic sunt in concediu pana maine; practic nu stiu daca continui cu concediu sau nu si nu pot sa-mi planific nimic normal pe saptamanile viitoare ... ufff...cum se apropie un nou control medical incep sa ma simt stresata si agitata[bang] si acum in ultimul trimestru o sa fie si dese controalele si toate...Pupici si icnerc sa mai scriu cand ma intorc!Diana - mami de [zana] Adriana(n.14.02.2006) si [gravi] (DNP.12.04.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Dia lasa stresul[flo] Daca pana acum a mers bine bebelina, nu ai de ce sa iti faci griji[pup] Mie mi-a fost cel mai rau cu sarcina, am dus-o 9 luni greu de tot dar la toate controalele bebe era super ok.

 

 

heelp fetele!!! saptamana viitoare sant anuntate minus 30 de grade la Munchen[bang][bang][bang]

 

Monica

http://www.community.webshots.com/user/maraki36

http://www.dropshots.com/maraki6

mami cu Angelo ( 29 Dec. 2005 )

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

mama ce vreme anunta astia pe weekend...sper sa nu ramanem inzapeziti pe acolo.

 

Maraki lasa mai ca la voi e mai mare organizarea decat la noi....si chiar -30 nu cred ca vor fi la Munchen.

Dia nu te mai tot stresa asa ca nu-ti faci bine nici tie nici bebelusei. lasa sa te investigheze daca asa trebuie....normal ca a evoluat medicina, nu mai ai nici tu varsta ca la prima sarcina.....si eu cu Edi am facut analize mai multe decat la Marco si sunt doar 3 ani juamte diferenta intre ei.

sper sa va gasiti o casuta pe placul vostru.

Silvia tu esti o lady....eu nu ma vad in halat...doar la spital am purtat. in casa stau in trening, iar vara in rochite cu bretelute.

In pijama nu stau prin casa ca nu-mi place....de intru cu ea la bucatarie, va mirosi numai a mancare....asa ca o prefer sa miroasa a lotiune de corp[:D].

Cosmi, Marco are norocul ca-l vom duce cu masina pana la scoala, la fel il vom si lua ca nu e aproape...asa ca nu va merge defel singur...poate la majorat[:D].

Sper ca are colega ta azi o petrece si o surpriza minunata. abia astept sa vii sa ne zici cum a fost.

 

fug la bagaje, pe mai tarziu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gio pai daca astia au anunat la radio minus 30 de grade? asa va fi[alcool] >>><<serios eu nu il duc pe Angelo la gradi in conditiile alea! Eu tot in trening stau prin casa sau colanti negri cu talie joasa care ma fac sa arat beton[:D] Cand vin in bucatarie sa fumez, neaparat trebuie sa imi pun un halat gros si pufos pt ca stau langa geamul deschis si se simte frate....am si eu trei pijamale din satin[:D] Doua mov si una jaguar.

Dia si eu am facut foarte multe analize, eco si monitorizari in sarcina. Am facut si testul pt diabet in sarcina, tare frica mi.a fost de ala pt ca trebuia sa beau o cana plina cu un sirop scarbos. Eu in perioada aia nu puteam sa pun gura pe orice, mi-a fost tare rau. Fetele stiu. Am avut arsuri dupa ce am nascut, inca vreo 2 ani parca[bang] Dureri de mijloc in urma epiduralei, 3 ani.

 

Monica

http://www.community.webshots.com/user/maraki36

http://www.dropshots.com/maraki6

mami cu Angelo ( 29 Dec. 2005 )

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...