Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * 90


Recommended Posts

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Wow, sanius, zapada...frumos din departare. Desi stiu ca e greu cu deplasarea, cu alimentarea, cu delasarea autoritatilor...dar tot as vrea si eu zapada. E cea mai usoara iarna de cand sunt aici...si meteorologii spuneau ca va fi una foarte grea...au avut dreptate, doar ca au gresit continentul.

 

Liliana

Poze noi aici: Poze noi

Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza[flo][pup]....Liliana iti trimit eu niste zapada...in Iasi este o iarna ca-n povesti[olala]...mie imi place[pk]....in curtea scolii facusera o poteca ca sa poata trece copii iar zapada stransa ii venea cam pana la mijloc mandrei,care era superincantata[:D]....iar eu in drum spre servici m-am simtit ca fotbalistii in cantonament pe munte,alergand prin zapazile mari[:D][bang]....uite asa scap eu de celulita pana la primavara[:D]

Hai sa avem o zi faina fara nici o problema[flo][pup]

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Coana Mitzo...[pk] Supertare! Imi place costumatia de ski asortata culorii ochilor. Ptiu sa nu va fie de deoki![olala]

Noi am fost si ieri si alalteieri pe derdelus cu "lopata"[:D]

Asa i-a povestit Maria bunicii, ca s-a dat cu "lopata pe derdelus" de s-a speriat biata femeie![:D][:D]

 

Roxana, la noi ieri a fost asa! Ieri dimineata toata urbea noastra era un imens patinoar. Dar era asa frumos, ziceai ca totul e dat prin gelatina. Toti copacii erau glazurati!

 

Azi arata ca-n povesti...E ca in Narnia cand a iesit Lucy din dulap prima data [:D][:D] Insa de azi bate vantul intr-un mare hal![bang]

Ieri am fost in Bucuresti la party! Am crezut ca nu mai ajungem acasa (eu nu am indraznit sa scot masina[:I]).

 

Drept multumire, Maria si-a amintit la scoala ca mai avea o fisa de facut la romana...[bang] Vedem ce zice doamna azi.

Ioana, sa stii ca nu-s asa relaxata, din pacate[q], cateodata fac urat ca ma scoate rau de tot din pepeni [q], dar nu am ce-i face si ma gandesc ca e un maraton, intr-a cincea ce-i mai fac!?

 

O saptamana frumoasa sa avem!

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Si eu sunt de acord cu Ioana, este o iarna ca in povesti. NU conteaza ca am plecat la 8 de acasa si am ajuns la 9:30 la birou (am plecat din Tatarasi si am ajuns la capat Pacurari), dar e superb! Sper sa reusesc sa ajung si acasa dupa ce imi culeg copii de scoala/gradinita. Cel mai important ei sunt in extaz.

 

Sa aveti o saptamana frumoasa si faca probleme!

 

Pupici,

Andrea [mamica] de Stefania [zana](13.08.2004) si Matei [bb] (04.09.2007)

Poze mai vechi si mai noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare si de la noi :-) zapada inghetata, strazi necuratate :-)

noi ieri am avut o zi incarcata: am fost la teatru 3D, apoi am dus mandra cu sania pe langa bloc, apoi am realziat ca mi picura apa din acvariu asa ca m-am dixtrat toata dupa-masa repartizand 50 kg de nisip cu pietris, 30 de pesti, o gradina intreaga de plante :-)

am trecut limita de sus a injuraturilor in diverse limbi :D

azi dimineata am dus mandra la scoala, am rugat o sa nu manance zapada in pauze :D

aaa, sambata am gasit si bicicleta perfecta, azi merg s-o achit si sa o duc acasa :-)

cred ca ar fi aratat in mare hal sambata tragand sania cu mandra si impingand o bicicleta in viscol :-)))

 

_______________________________________________id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daria, cand achizitionezi bicicleta (ca deh, ninge de rupe, tre' sa cumparam bicicleta! [:D]) te rog sa-mi zici de care e, ca Maria mea e tot asa inalta ca Giulia.

 

Groaznic cu acvariul...poti sa-l repari!?

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, borcanul de 150 l l-am dus jos si l am predat sa fie relipit, asa ca Doamne ajuta.

 

bicla este o Neuzer (da, am o problema cu nemtii, am incredere in ei, nu e snobism si nepatriotism, bicla mica a tinut 4 ani) si are roti de 24'' si costa 540 de lei, garantie 2 ani , diseara pun poze :-)

(sa nu ma-ntrebati de unde scot banii azi, inca n-am niciun plan :-)))

 

_______________________________________________id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutam,

Vad ca numai de zapezi si sanius povestiti [8D] supercool numa pe noi speram sa ne ocoleasca din motivele amintite...

La noi e ger uscat, ptiu sa nu-l deochi tocma acum cand imi pleca omu in tarile calde si sunt singurica cu toate cele, sporturi si transporturi [q]

Eu vreau primavara, am AMR 2 sapt pana plecam intr-o minivacanta la lisabona, acolo sunt 15 grade [:)]

Am o sedinta scarboasa azi, in traducere "discutie de dezvoltare", are acelasi nume de la gradinita pana iesi la pensie[:D] adeca te asezi cu sefu la taclale (resp cu educatoarea, profa, etc) si povestiti ce merge bine, ce iti place, ce nu, ce ai vrea sa faci, cine te supara, cum vezi tu viitorul blablabla... io ma plang acum ca nu am chef sa raspund la intrebarile din formular dar cred ca daca aveam si in Ro asa ceva viata mea profesionala ar fi fost mult mai putin haotica [:D] Sper ca oamenii de la personal au inventat intre timp si in Ro discutiuni d'astea. Si d'alea de salarii cand seful iti comunica marirea care vine de la conducere si tu chiar ai sanse sa primesti mai mult daca stii ce sa spui...id="size1">

Pupez, ma intorc la intrebarile mele...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...