Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scolari de Iulie - August 2004 * 90


Recommended Posts

Roxana, ce bucle frumoase aveti [olala]. Patrick o sa fie mesterul casei ...cand se face mai mare sa ascundeti patentul si ciocanul c va repara tot...[:D][:D]

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Meii domnisoara Pupu este bestiala cu funtita rosie[olala][olala]...

Deci eu deschid sedinta de psihoterapie in grup[:D]....asa ca sa ma asigur ca primesc totusi si eu incurajari[:D]mai fac odata precizarea ca scrie cu stanga si ca virgula calitatea foilor din caietul auxiliar si mai nou de clasa este jalnica...aaaa am uitat nici lumina nu era favorabila pentru pozat,sigur pe lumina zilei ies mult mai frumoase pozele[:D][:D][:D]

http://s1228.photobucket.com/albums/ee455/noigorodei/stangacii%20la%20jumatatea%20clasei%20I/

Poate nu puneti maine poze si ma lasati in suspansuri[alcool]

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata

ete ca n-am pozat niciun caiet, daca n-am stiut..... oricum is plini de purcei. cel mai tare ma streseaza ca face mai nou si literele la mater oribil... deabia le intelegi.

Cristal, Patrick e deja reparator asa ca de grija asta am scapat [:)]

va multumesc de complimente! [:I]

si o zi frumoasa sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Nu apucai sa fac poze aseara (nici nu aveam la ce, ca au ramas caietele la scoala...:))) Diseara pun poze cu caietul de curat si cu cel de casa de la romana. O sa o pun sa scrie niste chestii si la mate, ca nu avem [:I], ca sa vedeti si acolo cum scrie. Maria ia acasa numai caietul de mate special si lucreaza dupa culegere.

 

Olivia, mai complicat de atat!?

 

Ioana, mie scrisul Mariei mi se pare frumos pentru un copil care scrie cu stanga![pk]

 

Daria, Giulia isi face singura temele!? Atunci e foarte bine!

 

Concluzia mea este ca Maria e mult in urma fata de voi![q] La litere si la dificultatea textelor pentru dictare.

Azi le da un test la mate, mai greu. Sunt tare curioasa ce face [:I]

O zi frumoasa sa avem!

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la noi alea xu * sunt dictarile zilnice din clasa, acasa nu apuc si daca ma pun sigur mi se striga ca n au invatat nush care litera asa ca m am lasat pana le invata pe toate.

 

Giulik isi face temele la afterul din scoala cu doamna noastra.

ei termina la 12, apoi pana la 1 se mananca la cantina in scoala, apoi se joaca (acum se spala cu zapada, sunt 8 copii la after), apoi se apuca de teme dupa care le da doamna fise si altele in plus si ii lasa sa se mai joace :-)

cand si a uitat caietele sau cum se cheama alea cu de toate le a facut insa singura; daca i dau eu in plus ... moama nu vreti sa stiti de cate ori intreb din bucatarie aifacutaifacutaifacut [:D] si tot degeaba ca mi raspunde am uitat (actiunea se petrece in 3 minute[:D])

 

_______________________________________________id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kim, plec la Cluj, nu am cum amana...si saptamana cealalta plec la Timisoara...ieri trebuia sa merg la Constanta - asta-i singura conferinta amanata pentru 7 martie intrucat nu avem cum ajunge cu masinile de la Bucuresti...

 

La noi la birou este rumoare - un coleg a avut initiativa ca astazi, cand de obicei este "casual Friday", noi departamentul de marketing sa venim imbracati business...[:D] va dati seama cum aratam - zici ca mergem in grup ori la interviu, ori la nunta, ori la vreo inmormantare (evident cei mai multi au ales pentru tinuta de business combinatia alb-negru...)...

 

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel

Gradina mea

 

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.id="size1">id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca daca-i rost de psihoterapie vin si eu, daca ma mai tineti minte [:)]

 

Pun si doua poze, ca asa e cerinta, una cu greseli si una ok

https://picasaweb.google.com/popa.adela/Scoala02?authkey=Gv1sRgCMvHw4CR9PHQ_AE

 

 

Noi dam in fiecare zi dictare, am observat ca daca sarim peste vreo doua trei zile deja se acumuleaza problemele. Litere nu mananca, chiar ma mir ca reuseste sa scrie si cuvinte mai grele, dar ne omoara si pe noi litera mare la inceput si la nume, sau punctul la sfarsitul propozitiei. Adica genul de greseli care vin din automatisme pe care nu le are inca formate.

 

Romana ii place, ii place mai ales sa scrie, in schimb cu matematica ne luptam. Uraste socotelile, si in consecinte nu are rabdare sa lucreze, nu e atent, greseste, etc.

 

Avem aceeasi problema la scoala, vorba doamnei ”Tudor e uneori intr-o lume a lui...”, adica nu e atent, mai ales la chestiile care nu ii plac (vezi matematica), ii ia o mie de ani sa-si puna sau scoata cartile din ghiozdan, ramane in urma la scrisul de pe tabla, etc. Are si momente de sclipire in care stie numai el din toata clasa raspunsul la cate o intrebare, dar regula e neatentia si visarea.

 

Am instituit impreuna cu d-na un sistem in care in fiecare zi primeste stampila la DA, daca a fost atent/rapid/pe faza, sau la NU, daca nu a fost. Cand are DA, isi poate cumpara dulciuri cand iese de la scoala (marea lui slabiciune). Daca nu, e tragedie. Sa vedem daca functioneaza. Altfel suntem tot cu ochii pe ceas (a se citi eu, ca pe el il doare in baston), frazele cele mai frecvente in familia noastra sunt ”hai Tudor mai repede” sau ”Tudor, timpul nu se intoarce inapoi”. Are clar o problema de raportare la timp. Si imaginati-va ca eu sunt exact opusul, foarte orientata in timp ca sa zic asa, deci va dati seama ca ma scoate din minti.

 

E clar o fire artistica, vine superincantat de la cercul de teatru ca a mai improvizat nu stiu ce rol, sau de la orele de desen, unde ultima gaselnita e sa deseneze orice in spatiu (cifre, litere, obiecte) si le face foarte bine. Dar nah,...daca am putea trai numai cu desen ar fi bine...

 

Iar eu am ajuns sa urasc sistemul asta care pune accent numai pe romana si matematica si orice alte abilitati sunt nesemnificative. Mi-as dori sa mearga la o scoala unde inclinatiile lui sa fie incurajate, nu sufocate.

 

Cam atat.

 

In rest, uram si noi frigul [bang]

 

Va pup si revin azi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io zic ca Tudor scrie cel mai frumos. eu am vazut cum scrie Luca si mi se pare ca scrie mai frumos ca Patrick. ma bucur sa vad ca si altii se chinuie la "s" mic [:)]

am vazut io ceva caiete pictate pe la copchilu prin clasa dar zau ca nu ma intereseaza asta. ma oftic de berze [:D]

am murit de ras la aruncatul ciocanelor... [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...