Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scolari de Iulie - August 2004 * 90


Recommended Posts

Am examinat si eu caietele...si eu zic ca D. ca toti sunt ok. Tudor scrie frumos la romana, ca va zisei ca ii place. Da imi pare rau ca nu v-am pus si o poza de la mate, acolo e cu piciorul stang.

 

Si mie imi place cum scriu toti, la Maria nu se vede dupa scris ca ar fi stangace, cum nici la Tudor nu se vede.

 

Faina faza cu salariul si amenda! John rules [pk]

 

Si noi avem sistem cu buline si o foaie pe care am scris tot ce-si doresc ei. Fiecare item de acolo ”costa” un anumit numar de buline.

 

Eu am vazut exercitiile de la Cangurasul matematician. Nu sunt grele dar sunt altfel decat fac ei in clasa, trebuie sa observe niste chichite, sunt curioasa ce rezultate vor fi vinerea viitoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 212
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ziua buna !

Io una declar ca aveti o problemaaa - brei, da copchii vostri scriu foarte frumos, am vazut toate pozele, pe cuvint de onor ca mie imi plac toate !! [flo] Acu ginditi va rog si notati ca sint in clasa I, cum ati vrea sa arate caietele lor ??? O bila in plus pentru Mariuca de la Iasi si Tudor, ca sint stingaci si tot ce am vazut in poze e super fain !![pup]

Nu cred ca e cazul sa va faceti probleme, la urma urmei cite din noi mai scriu frumos si caligrafic ca in clasele primare ??[8D]

Cit despre dictari, am vaga senzatie ca io-s singura care nu se agita, mai mult decit fac in clasa cu doamna eu nu prea ii dau sa scrie, cind si cind - atunci cind ma roaga

Oh, uitasem - John e totalmente bestial cu faza cu salariul si amenda, se vad rezultatele guvernarii actuale, salariul ca salariul, dar amenda e de 4 ori mai mare !!![:D][:D]

Si pentru Daria - fata, m-am uitat atentaaaaa la pozele cu caietele Giulikai, alea cu matematica ... ce trebuia sa vad ??[:)]

Am sa pozez si caietele lui gizmo, sa vedeti cum scrie - la romana merge un pic mai greu, la mate e mai usor, ca deh, sint numa cifre repede de scris !![pk]

 

Alice si Andrei

"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca vorbiti despre scris...si exact zilele trecute ii spuneam lui R ca in weekend ne intoarcem la caligrafie...desi initial declarasem ca nu ma intereseaza cum scrie, doar corect sa fie, dat fiind ca germana e infioratoare, intre timp m-am razgandit[:D] Mai ales la matematica e teroare....V-am admirat caietele (ma rog, nu ale vostre[:D]) si am constat ca numai R mai scrie exclusiv cu creionul (si sterge frate de ma seaca) si ...mult mai urat decat tot ce am vazut azi[:D] Despre cat de corect scrie...nu stiu ce sa zic...face destule greseli ( a luat chiar si un S la o dictare, dar nu i l-a trecut in carnet) dar si germana asta e horror ...consoane duble o gramada, puse ...unde te astepti mai putin[:D] La romana doar deseneaza deci nu ma pot pronunta...i-am mai gasit eu niste foi scrie in care "eu" era scris "ieu"[:D]

Astazi au avut carnaval, erau asa draguti costumati, cum alergau besmetici prin clasa sa-si arate costumele.

Altfel...ne chinuim cu frigul dar, surpinzator, e mult mai bine ca prin alte parti.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io nu-s cu voi ...am declarat: nu ma intereseaza decat ce scrie nu cum scrie..am pus ap foto la incarcat si fac poza sa vedeti la ce tip de text ma refer la dictari..

 

Irina voi sunteti si mai tari pt ca faceti scoala in germana!!! Eu cred ca eram deja plecata cu cercul! Cum sa-l ajuti?[alcool]

 

Luca al meu nu este atent si vorbeste ..ca Maria![:D]..iar a ajuns in prima banca...nu stiu daca sa rad sau sa plang..problema este ca nu se concentreaza si apoi o bombardeaza pe doamna cu intrebari..[q]

 

hai ca fug la invatat!..am dus si copilul de acasa..pana duminica nu vreau sa-l vad![:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kimmy, spor la invatat !! [flo][pup]

Si nu-ti face probleme cu prima banca - la urma urmei se vede foarte bine la tabla de acolo, nu ?? [:D] E greu pentru copiii mai isteti sa nu intrebe ce si cum, eventually, he will come around, ai sa vezi ! Florin ar vorbi de spiritul de turma aici, sa fie si el ca ceilalti ... heheheid="size1">

 

Alice si Andrei

"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kim222
Irina voi sunteti si mai tari pt ca faceti scoala in germana!!! Eu cred ca eram deja plecata cu cercul! Cum sa-l ajuti?[alcool]

align="right" id="quote2">

Pai nu-l ajut, cel putin nu la germana...Saptamana asta m-a omorat...a avut de facut ca si tema 12 propozitii in care sa foloseasca anumite cuvinte...in germana, evident. Si nu le-a facut la after, ca s-a gandit sa le faca impreuna cu mine[alcool][bang]. Evident ca ma uitam lung la caiet, era si f tarziu, iar el imi tinea foarte doct teorii ca de ce nu m-am tinut eu de cursurile de germana, ca uite ce greu e acuma[alcool] Pana la urma a brodit singur niste propozitii dupa care l-am sunat pe ta-su care era in Germania, sa i le corecteze[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

ina,daca mai ai situatii de astea,scrie pe FB si te ajut la germana.Eu sunt darise schmitz pe acolo.

Kim,maica-mea vine la mine si se intoarce cam la inceputul lui martie acasa.mai vrei dvd-uri?daca da,sa-mi lasi scris pe undeva adresa,ca sa stie unde sa le trimita.

Va pupez pe toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ema sigur ca vreau!!!!Trebuie sa vina si momentul in care voi avea timp si pentru mine!Ce mai faceti voi?

 

Alice merci! Copil istet dar neatent..distrat..

 

Irina bine ca stie tati!

 

iaca si caietele noastre de teme:

 

 

https://picasaweb.google.com/117406357849620183005/CaieteClasaI?authkey=Gv1sRgCOf-0vyruKWZXA#slideshow/5707582063118506914

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am vazut si pozele cu scrierile lui Luca, sa stii ca-s de acord cu tine, sa scrie corect, caligrafia ma intereseaza mai putin, ori caietele arata foarte bine ! Da'am si io o intrebare - exercitiile alea la mate le fac in clasa ?? Cu semne de mai mare si mai mic ???? Si cu ecuatii ?? Sau alea le-ati facut voi in plus ?

 

Alice si Andrei

"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...