Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

...Ne place un tip casatorit. Cum procedam?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Guestus
sa zicem ca doamna din poza e colega "paraluta" a sotului....e...ce ziceti?...il vedeti pe sotu" sa zica un "nu" categoric? http://users.teol.net/~beyonce1/Pic/Beyonce%20Knowles%20(2).jpg
Guestus, nu mai visa atata...n-ai inteles ca duamnei in cauza ii plac tipii insurati? Daca nu ai acasa una bucata sotie plus una bucata copil...fa loc, poate vrea domnu' sau poate domnu'! Claudia,soacra frumoasei Oti Povestea nasterii http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38156
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Paraluta,eu sunt LadyJ,si in onoarea nik-ului o sa-ti raspund cum ma pricep eu mai bine. Nu poti scrie pe un forum unde mai toate fetele sunt mamici casatorite,despre cum sa cuceresti un barbat insurat. Pentru ca raspunsurile sunt usor de ghicit. Eu sunt maritata,si normal ca prima reactie este sa blamez si sa arunc cu pietre. In alta ordine de idei,privind strict din perspectiva ´´indragostitului´´ barbatii insurati nu sunt ciumati,ca sa nu se mai uite nimeni la ei.Se intampla in fiecare zi ca o femeie sa se indragosteasca de un mascul ´´luat´´. De multe ori se trece la actiune,apar aventurile si poate divortul,iar de multe ori se ramane la fantezie,vise neimplinite si trecerea peste aceasta ´´stare´´. Si dupa vorba´´daca pisica nu da din coada nici cainele nu musca´´ imi permit sa-ti spun ca femeile sunt gasite vinovate de destramarea unei casnicii.Pentru ca barbatul e sedus,el saracu gandeste cu creierasul dintre picioare si cade in capcana amazoanei.Deci el e oarecum absolvit de vina,asa e el,miroase´´.....´´ si trece la actiune fara sentimente. femeia e cea care actioneaza dupa un plan(priviri,atingeri,soapte cu subanteles) deci ea e cea care zgaltaie casnicia omului.In concluzie,ea e distrugatoarea. Asa vede lumea,asa vede societatea,asa vad femeile lucrurile. Imi pare rau ca te-ai indragostit de un om insurat.Nasol de tine.Caci daca are si bebei,si daca va divorta,tu vei fi oaia neagra pe viata. Dar tu esti asa de instabila,deci eu nu cred sincer ca te-ai indragostit de-adevaratelea.Tu cauti pasiune,intelegere,ti-e dor de fluturasi in stomac,atata tot. Nu te amagi,ramai la stadiul de ´´fantezii´´ si nu te da cu capul de pragul de sus.Constientizezi si tu ce implica o relatie cu un tip insurat.Daca vrei doar pasiune,ia-ti un gigolo....pentru nopti fierbinti.[cheers] Daca vrei dragoste adevarata,atunci divorteaza,si nu cauta tu dragostea in diferiti masculi,dragostea vine ea singura la tine. Ce-i al tau e pus deoparte. Incepi atat de pervers,cu strategii de amicitie,bla bla.Adica prefacatorii.Daca vroiai doar sa te culci cu el,o faceai deja.Si punct.Dar tu vrei complicatii,Karme,suflete pereche....am ametit de atatea explicatii ciudate. Concluzie,oricum o dai,tot nasol e.E nasol pentru nevasta omului,e nasol pentru el(apare un stres in plus) e nasol pentru tine(ca vei fi blamata si pusa la zid).Sa ne fereasca sfantul de a ne indragosti de un barbat insurat.Asta da karma grea(ca sa fiu in ton cu paraluta) Pot sa te intreb ce varsta ai?E doar o curiozitate personala. merci, ladyJ
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Heeelp! Culmea e ca eu chiar fac magiun (din perje) in timp ce barbatu-miu e plecat in delegatie cu o "paraluta" cu 10 ani si 10 kg mai tanara! Ce sa fac? Edit: Cum procedez? Tine-l pe foc (magiunul) si cand vine sotul, da-i cu el in cap...stie el de ce! Acum serios, un topic e doar un topic, fie el si mai aiurea. N-ai nimic de facut, decat sa te linistesti. In definitiv, daca sotul ar vrea sa te insele, ar face-o, in delegatie sau loco, cu "paraluta" sau alta ca ea...Nu-ti mai fa sange rau, n-ai de ce! Claudia,soacra frumoasei Oti Povestea nasterii http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38156
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annelis4u, nu ma pot abtine sa nu-ti spun desi nu e locul potrivit, dar n-am putut sa-ti dau PM din motive tehnice: am citit povestea ta si sunt sigura ca esti o mama speciala si ai un copil nepretuit care-ti va aduce multe bucurii si va fi mereu o alinare pt sufletul tau (am citit ca sunt foarte afectuosi si buni acesti copii). Copiii nostri sunt ai nostri indeferent cum s-au nascut si merita dragostea si grija noastra. Sa-ti traiasca Mircea si sa fiti fericiti ! Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Guestus
Cred yo ca e mai palpitant cu 1 om insurat (care poate sa fie chiar sotul tau) decit cu 1 om singur...ce il poti gasi peste tot si e la orice ora disponibil de orice. Pai care mai e farmecul atunci? [:D]
Nu e sotul meu, sunt sigura[bang]. Mi-ar placea mie sa fie el asa distant si sa pastreze limite cu de-alde paralute[:-)))][:-)))][:-)))] E un tip volubil, cu un simt al umorului deosebit, ii place sa rada, sa glumeasca, nu cred c-ar putea fi distant si rece! Din fericire, stiu eu ce stiu si nu ma tem...deocamdata! Claudia,soacra frumoasei Oti Povestea nasterii http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38156
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu se poate!!! Io abia acuma m-am prins [bibe]. Paraluta, tu esti maritata? [wow] Pai daca ai sot si ne ceri parerea in legatura cu insuratu' distant, cre' ca e cam naspa karma ta in momentu' asta...:-) ------------------------- Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! ! ------------------------- Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Guestus, desi nu merge link-ul postat de tine mai sus, pot sa-ti spun ca daca Beyonce mi-ar da atentie mai ca l-as insela si io pe sotzul din dotare cu ea... [;)] just kiddin'... On topic acu': mey surate magiuniste, haideti sa nu mai dam cu pietre, ca nu cred ca vom reusi s-o convingem pe lady paraluta (chiar n-am intentionat aici sa scriu cu vreo majuscula) sa revina la ganduri/sentimente mai bune... Io zic ca stricam munitia aiurea... Haideti sa ne conservam energia pentru momentul in care propriul sotz vine consternat/cracanat (de ras) de la servici si ne povesteste cum o colega i-a spus: "Stimate coleg, ca urmare a faptului ca lucram impreuna in aceasta institutie de aproximativ 8 luni, va aduc la cunostinta ca subsemnata, ..., incadrata pe postul ..., in departamentul ..., nutresc sentimente diabetic/hormonal/zaharate pentru domnia voastra si va solicit prestarea de activitati la orizontala pentru rezolvarea situatiei." Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici. http://community.webshots.com/user/miana_dragnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by akella Haideti sa ne conservam energia pentru momentul in care propriul sotz vine consternat/cracanat (de ras) de la servici si ne povesteste cum o colega i-a spus: "Stimate coleg, ca urmare a faptului ca lucram impreuna in aceasta institutie de aproximativ 8 luni, va aduc la cunostinta ca subsemnata, ..., incadrata pe postul ..., in departamentul ..., nutresc sentimente diabetic/hormonal/zaharate pentru domnia voastra si va solicit prestarea de activitati la orizontala pentru rezolvarea situatiei." Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici. http://community.webshots.com/user/miana_dragnea
[:-)))][:-)))][:-)))] Asta e super! Claudia,soacra frumoasei Oti Povestea nasterii http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38156
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...