Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

...Ne place un tip casatorit. Cum procedam?


Recommended Posts

...ce e cu adevarat hazliu, e ca desi ati sarit cu toatele pe mine si m-ati acuzat in fel si chip, totusi curiozitatea si inca númai voi stiti ce, v-a indemnat sa va bagati aici, la subiectul asta! Daca sunteti asa de impotriva sa fii prietena cu un barbat, atunci de ce v-ati mai bagat la subiectul meu? ...Nu se da nimic, dragelor, s-a inchis magazinul! Intoarceti-va la marmelada de pe aragaz, ca se lipeste de cratita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Initial creeata de paraluta ... Fetelor cu tact, ziceti-mi si mie cum sa procedez
Eu zic sa faci un dus rece si sa-ti cauti un barbat liber!!! Adica, fara nevasta, copii si obligatii! _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de paraluta N-am deloc experienta in astfel de situatii, desi mi-a mai placut candva de unul-altul, insa de fiecare data am dat-o-n bara, din cauza elanului meu de nestavilit( sunt berbec!), asa ca m-am trezit cu buzele...umflate intotdeauna. Fetelor cu tact, ziceti-mi si mie cum sa procedez, ca sa nu aiba senzatia ca-l sufoc si ca sunt prea insistenta; pana acum m-am tinut in frau destul de bine, dar simt ca nu mai pot...[pup]
Draga mea, nu am idee la ce fel de prietenie te referi, reciteste ce ai postat mai sus. Sincer, eu nu ma simtit pana acum senzatia ca "nu mai pot" sa fiu simpla prietena cu cineva, si nici nu "sufoc" prietenii cu insistente. Eu zic sa cauti raspunsurile in tine. Si ai grija...s-ar putea sa iesi mult mai sifonata din "prietenia" asta decat iti imaginezi. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Halal raspuns! La ce-ai mai cerut pareri atunci?! Si ma indoiesc ca vreuna dintre participantele la discutie are marmelada pe foc sau tremura sa nu-i fie furat sotul de vreo "amica". Si daca tu deja stii exact ce si cum vrei si poti, chiar nu inteleg de ce ai mai cerut sfaturi pe aici. Ca putina lume poate fi de acord cu ce sugerezi tu. Numai bine si mult noroc.... la ce vrei tu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de paraluta
pana acum m-am tinut in frau destul de bine, dar simt ca nu mai pot...[pup]
Exact fraza asta te da de gol. Cand cauti un simplu prieten, amic, sau cum vrei tu sa ii spui, nu experimentezi trairile astea. Si in plus, daca vrei doar prietenia lui, de ce ar fi relevant faptul ca e casatorit sau nu? http://bd.lilypie.com/AVkRp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de paraluta ...P.S. Simpatie exista intre noi, vorbim cu Dvs,si e foarte respectuos cu mine, desi e diferenta intre noi de doar 1 an , insa exista si o linie peste care tipul nu vrea sa treaca, desi stiu ca ii place si lui de mine....Nu ma gandesc la prostii, as vrea doar sa stam de vorba mult, sa iesim la cate o cafea, sa schimbam pareri.Simt nevioa sa-l vad mai des, sa glumim, etc. E oare in ordine, sau sa-l las in pace, ce ziceti??? P.S.1 N-am deloc experienta in astfel de situatii, desi mi-a mai placut candva de unul-altul, insa de fiecare data am dat-o-n bara, din cauza elanului meu de nestavilit( sunt berbec!), asa ca m-am trezit cu buzele...umflate intotdeauna. Fetelor cu tact, ziceti-mi si mie cum sa procedez, ca sa nu aiba senzatia ca-l sufoc si ca sunt prea insistenta; pana acum m-am tinut in frau destul de bine, dar simt ca nu mai pot...[pup]
Dupa mesajul asta, cand ai vazut ca nimeni nu te incurajeaza sa-i dai inainte si sa desfaci o casnicie, ai trecut la "il vreau ca prieten"... zau asa! Daca sotul tau ar avea o colega ca tine, sa vrea sa iasa cu el la cafea... ce ai simti??? _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by paraluta
Ok, sincera sa fiu nu m-am asteptat la raspunsuri de ganul asta. Ca sa stiti putin si despre mine, aflati ca ...
Paraluta, sperind ca ma voi ridica la un nivel intelectual cit de cit apropiat de al tau, imi permit sa-ti raspund ( si pe alocuri o sa te mai si intreb una-alta): Topicul tau se numeste "ne place un tip casatorit. cum procedam?". Topicul tau e "facut" la sectiunea "in unu' sau in doi...", sectiune unde se discuta mai mult despre relatii si problemele unei relatii, in 1 sau in 2. Topicul tau urmeaza altor topice ale tale. Topicul tau face parte din discutiile unui forum in care majoritatea membrilor sint interesati de familie si copii. Topicul tau are un titlu provocator. Intrebare: in "lumina" celor de mai sus, de ce te superi? Pe urma zici: Din felul in care au reactionat unele dintre voi, pot sa-mi inchipui ce fel de viata aveti cu sotii vostri, probabil cva sunteti tot timpul stresate sa nu cumva sa apara vreuna "prietena" cu care sa se complice lucrurile.Asta da dovada ca nu prea aveti incredere in voi, dragelor. Pai, draga mea, de ce arunci pisica moarta in curtea altora? Nu stiu daca tie iti este clar dar problema este la tine, tie iti place un tip casatorit, tu nu stii cum sa procedezi... Noi invirteam linistite in marmelada cind hop! apare topicul tau! ...ce e cu adevarat hazliu, e ca desi ati sarit cu toatele pe mine si m-ati acuzat in fel si chip, totusi curiozitatea si inca númai voi stiti ce, v-a indemnat sa va bagati aici, la subiectul asta! [:-)))][:-)))][:-)))] Chiar ca hazlie situatie... Sa stii ca unii mai scriu pe la diverse subiecte si findca sint revoltati de-o situatie nu numai daca o aproba, de fapt ai vrea adeziuni si sfaturi gen: pasul1: flutura genele pasul2: atinge-i usor incheietura (ca o lady[:D]) cind ii vorbesti si priveste-l in ochi pasul3: ia-i mintile, repetind ca ii vrei doar prietenia (de 3 ori pe zi) ??? Daca sunteti asa de impotriva sa fii prietena cu un barbat, atunci de ce v-ati mai bagat la subiectul meu? Pai daca nu l-ai numit: "vreau sa ma imprietenesc cu un om distant pe care il admir. Cum procedez?"... In plus, oare nu te-ai intrebat ca daca e distant cu tine poate ca nu e cazul sa intorci camionul in curtea lui? ...Nu se da nimic, dragelor, s-a inchis magazinul! Intoarceti-va la marmelada de pe aragaz, ca se lipeste de cratita [:D]Ce bine, ce atent din partea ta sa ne anunti! Circulati, circulati oameni buni, cica nu-i nimic de vazut aici[:D]... Marmelada, mai pe la toamna! A' chiar...ce idee buna...ai putea sa-i faci niste marmelada, unele iubiri (pardon, prietenii) trec intii prin stomac.[:D] http://www.sonia.as.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Procedam in felul urmator, spunem "buna ziua si la revedere", spunem "dumneavostra" in continuare, nu ne complicam viata, si nu complicam nici viata celuilalt.
quote:
... exista si o linie peste care tipul nu vrea sa treaca, desi stiu ca ii place si lui de mine ...
De unde stii?? Unii barbati sunt dispusi in permanenta si nu pt. ca le place, ci pt.ca isi pot dovedi astfel inca odata ce virili sunt. Daca vrei sa iesi la cafea, de ce nu iesi cu prietene, sau daca ai nevoie de un(o) confident(a) de ce nu te destainui "prietenului" pe care deja il ai, daca nu o poti face unei femei.
quote:
...ce e cu adevarat hazliu, e ca desi ati sarit cu toatele pe mine si m-ati acuzat in fel si chip, totusi curiozitatea si inca númai voi stiti ce, v-a indemnat sa va bagati aici, la subiectul asta! Daca sunteti asa de impotriva sa fii prietena cu un barbat, atunci de ce v-ati mai bagat la subiectul meu? ...Nu se da nimic, dragelor, s-a inchis magazinul! Intoarceti-va la marmelada de pe aragaz, ca se lipeste de cratita!
Te-ai acuzat singura:
quote:
Nu. nu vreau sa-l fac sa divorteze, nici pe departe, si nici o relatie extraconjugala nu vreau neaparat( deocamdata!) ... Nu ma gandesc la lucruri de genul divort sau mai stiu eu ce, ci pur si simplu vreau sa-mi fac in primul rand un prieten din omul asta.
Deci extraconjugala "deocamdata" nu. "Deocamdata" prietenie, cafele, glume, apoi "eventual" relatie extraconjugala, si "eventual" "datul in bara datorita" elanului "berbecesc". Nu ma certa si pe mine ca am citit aici, am citit pt. ca tocmai am pus marmelada in borcane si aveam timp. >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Analizand per ansamblu ce ai scris initial nu rezulta ca iti doresti doar un prieten de vorba/cafea. Analizeaza si tu urmatorul text care iti apartine
quote:
si nici o relatie extraconjugala nu vreau neaparat( deocamdata!).
Tu stii ce vrei?
"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele." Alfred Capus http://community.webshots.com/user/rilbuc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paraluta, crezi ca asta e barbatul vietii tale? Simti fara indoiala ca relatia asta va schimba pt totdeauna viata ta si a lui in bine? Care sunt motivele? Daca intrebarea ta e fundamentata pe certitudine, merita sa gasesti raspuns. Daca insa e generata de spiritul tau ludic, de placerea superflua/nenecesara a unui flirt ...nu merita sa ti-o pui. nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...