Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

...Ne place un tip casatorit. Cum procedam?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Paraluta , din ce ai scris aici eu am inteles ca tie iti place tipul , vrei sa ai o relatie sexuala sau mai mult cu el , dar te minti singura , spunandu-ti ca vrei doar o prietenie. pai daca tie iti place de el si lui de tine , daca spui ca nu mai poti si vrei sa-l vezi mai des si nu excluzi o relatie extraconjugala in viitor , eu cred ca e ceva mai mult de o simpla amicitie. :) Si asa , de plictiseala , eu cand aud ca un barbat e casatorit/logodit/intr-o relatie nici macar nu ma gandesc ca as putea vreodata sa fiu cu el , in primul rand din pricina "superstitiei" ca daca a lasat-o pe partenera lui pt. mine sunt sanse destul de mari sa mi se intample la fel.[:D] http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa mai merge. vad ca apar si raspunsuri ca lumea. Mersi. Ca sa intru si mai tare in problema, sa stiti ca eu o sa-l las in pace pe tipul asta. Insa am simtit inca de cand l-am cunoscut, ca este cel sortit mie. nu sunt vorbe mari, dar am simtit ceva extrem de neobisnuit din prima clipa din care l-am vazut.Si in plus de asta,el este un ansamblu a tot ceea ce imi doresc eu vroedata de la un barbat! Nu ma acuzati pentru ca il iubesc. Asta e adevarul. Il iubesc sincer, sentimentele mele sunt curate, si nu mi-e rusine sa vorbesc despre ele.Insa pot sa-l iubesc platonic, nu am nevoie neaparat de sex, mai ales ca fizic nu e cine stie ce.Desi, ceea ce iubesti vrei sa atingi, sa saruti, sa mangai. Insa ma pot abtine. Il iubesc atat de mult, incat nu m-as baga deloc in problemele lui, si nici nu i-as face vreo problema, Doamne-fereste, asa de drag imi e. Pot sa ma abtin, pentru ca starea asta e deja de aproape 8 luni, si si in continuare m-as putea comporta la fel. In schimb, ma doare, pentru ca nu putem sa ne vedem. da, noi ne-am vazut anul asta doar de cateva ori. Deci, stati linistite, o sa-l las in pace pe el, cu familia lui cu tot. E mai bine asa. Am crezut ca pot gasi o modalitate disperata sa ma apropii de el, macar ca amica, dar daca voi spuneti ca nu e bine, atunci va cred, totusi. Pana la urma sunt si eu curioasa ce va mai fi. Se pare ca in cateva luni o sa ma mut din nou, asa ca sansele sa ma reintalnesc cu el vor fi si mai mici. Il iubesc si il admir, chiar daca este distant, chiar daca are familie si copii,chiar daca n-o sa-l mai revad. Inainte de a pleca definitiv din oras, am sa-l chem la mine si am sa-i dezvalui toate sentimentele mele pentru el, asa, ca la carte, cu Dvs, ca in filmele de epoca. Am citit undeva ca e chestie de Karma, si ca ce nu e rezolvat acum in viata asta, va trece in viata viitoare. Asta TREBUIE neaparat sa rezolv, pentru ca sunt o persoana care nu-si lasa lucrurile nerezolvate. cam asta ar fi povestea mea. Sigur ca sunt si ganduri in mintea mea de genul sa fie cu mine, sa divorteze, etc, dar gandurile astea le alung cat pot, pentru ca stiu ca nu-si au rostul. Ramane sa-mi traiesc viata in continuare uitandu-l cat mai repede cu putinta. Poate in alta viata vom avea sanse mai bune sa fim impreuna. Scuze pentru nota glumeata a titlului, si pentru talmes-balmesul din mesajele mele. Sunt doar o biata femeie indragostita de un barbat. Unul casatort. Mersi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha! Acu' il iubesti si fantazezi ca ar putea divorta pt a fi cu tine, desi mai ai inca o bruma de luciditate ca sa iti dai seama ca nu e realizabil. Cred ca ai o obsesie pt tipul asta saracul, care, asa cum zici si tu e "distant" si nu are nici o treaba cu tine. Avand in vedere si recentul trist eveniment din viata ta, despre care povestesti la "odiseea sarcinii", si mai ales disperarea cu care vorbesti acolo despre cat de mult iti doresti sa fii iubita, cat de singura te simti...cred ca ar fi bine sa cauti ajutorul unui psiholog. Ultimul lucru care iti trebuie acum e sa iti complici viata si mai mult, cu un barbat casatorit. http://bd.lilypie.com/AVkRp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by paraluta
Asa mai merge. vad ca apar si raspunsuri ca lumea. Mersi. Ca sa intru si mai tare in problema, sa stiti ca eu o sa-l las in pace pe tipul asta. Insa am simtit inca de cand l-am cunoscut, ca este cel sortit mie. nu sunt vorbe mari, dar am simtit ceva extrem de neobisnuit din prima clipa din care l-am vazut.Si in plus de asta,el este un ansamblu a tot ceea ce imi doresc eu vroedata de la un barbat! Nu ma acuzati pentru ca il iubesc. Asta e adevarul. Il iubesc sincer, sentimentele mele sunt curate, si nu mi-e rusine sa vorbesc despre ele.Insa pot sa-l iubesc platonic, nu am nevoie neaparat de sex, mai ales ca fizic nu e cine stie ce. Pot sa ma abtin, pentru ca starea asta e deja de aproape 8 luni, si si in continuare m-as putea comporta la fel. In schimb, ma doare, pentru ca nu putem sa ne vedem. da, noi ne-am vazut anul asta doar de cateva ori. Sunt doar o biata femeie indragostita de un barbat. Unul casatort. Mersi.
E tot tipul cu chelie de care ne-ai povestit in topicul celalalt? Ala ingimfatu'? http://www.sonia.as.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Bunica avea o vorba, sa ma ierte moderatorii daca scriu mot a mot: "Dragostea e ca si cacarea, cind te apuca nu te ma poti opri!" >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca atunci cand o sa-l chemi sa-i dezvalui ca il iubesti sa fie si sotul tau acolo ca si asta e o chestie de karma , trebuie sa stie si el cam ce are prin cap nevesta lui ( si cand te mai gandesti ca au mai fost si alti dar cu elanul tau de bebrbec s-au speriat.[bang][bang][bang] Cateodata ramin masca si ma gandesc dece fetle astea se mai si supara cand le spui ceva de dulce oare asteapta suportul nostru ? "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio [flo] pentru: "...eu cand aud ca un barbat e casatorit/logodit/intr-o relatie nici macar nu ma gandesc ca as putea vreodata sa fiu cu el , in primul rand din pricina "superstitiei" ca daca a lasat-o pe partenera lui pt. mine sunt sanse destul de mari sa mi se intample la fel."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Lemoni
Sper ca atunci cand o sa-l chemi sa-i dezvalui ca il iubesti sa fie si sotul tau acolo ca si asta e o chestie de karma , trebuie sa stie si el cam ce are prin cap nevesta lui ( si cand te mai gandesti ca au mai fost si alti dar cu elanul tau de bebrbec s-au speriat.[bang][bang][bang] Cateodata ramin masca si ma gandesc dece fetle astea se mai si supara cand le spui ceva de dulce oare asteapta suportul nostru ? "To acquire love...fill your self up with it until you become a magnet." Charles Haanel
Lemoni [flo]. Nu mai comentez nimic in plus decat: "saracul barbatu'sau". Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...