Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

...Ne place un tip casatorit. Cum procedam?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by paraluta Il iubesc si il admir, chiar daca este distant, chiar daca are familie si copii,chiar daca n-o sa-l mai revad. Inainte de a pleca definitiv din oras, am sa-l chem la mine si am sa-i dezvalui toate sentimentele mele pentru el, asa, ca la carte, cu Dvs, ca in filmele de epoca. Am citit undeva ca e chestie de Karma, si ca ce nu e rezolvat acum in viata asta, va trece in viata viitoare. Asta TREBUIE neaparat sa rezolv, pentru ca sunt o persoana care nu-si lasa lucrurile nerezolvate.
Ca sa impusit doi iepuri dintr-o data cheama-l si pe sotul tau, ai rezolvat-o cu Karma pina la capat! PS Daca-i vorbesti si sotului cu dvs. va avea un adevarat aer de epoca toata treaba. Ramine de vazut daca si el reactioneaza conform epocii... The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Ramona J PS Daca-i vorbesti si sotului cu dvs. va avea un adevarat aer de epoca toata treaba. Ramine de vazut daca si el reactioneaza conform epocii... The best thing you can do for your children is to love your wife.
[:D] Adica [box]? Pai mai era un subiect pe aici, al lui Elise, in care reiki incerca sa demonstreze ca intr-un caz similar sotul incornorat ar trebui sa fie fericit ca jumatatea lui are sentimente nobile pentru altul. [:D]Poate fericit ca scapa si el, saracul. [:D] Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Titlu : "...Ne place un tip casatorit.Cum procedam?" [ups]... iti place un tip casatorit!... noua nupt. ca noi stim exact ceea ce se poate intampla, nu pt. avem probleme cu relatiile noastre, noi stam bine asa cum stam... ne vedem de casniciile noastre si lasam pe altii sa-si vada de casniciile lor... si nu ne bagam in borsul tau, aiurea, ci doar ca n-ai invitat tu sa-ti dam un sfat... asta sunt parerile noastre...si nu ai de ce sa te superi pe noi cred ca suntem in majoranta pe aici care gandesc asa.... si tu esti singura care crede ca poti pacali faptele ce vor urma... treaba este a ta dar "fiecare cum isi asterne asa doarme" noi stam departe... nu e excus sa-ti placa cineva ....a spus cineva ca in momentul in care ti-ai pus verigheta pe mana nu mai ai voie sa ridici ochii din pamant? sau ca nu mai poti vb cu o pers. de sex masc.? sigur caci chiar daca esti casatorit se poate intampla sa intalnesti vreo persoana pe care sa o simpatizezi , dar e totul ..atat... daca spui ca ai o relatie ok cu sotul tau(depinde de relatie si ceea ce intelegi tu prin ok)...nustiu ce sa zic.. dar daca eu sunt indragostita de sotul meu, e clar ca in inima mea nu mai are loc altcineva... asta e relatie ok...cred eu... dar poate insemna si acea monotonie...vin de la servici, mananc, fac sex, ma culc si ma trezesc a doua zi si o iau de la capat, nu am probleme de bani, nu ma deranjeaza... poate fi si asta o relatie ok cand relatia scartie ,intra monotonia,nu mai ai pasiune la pers. de langa tine incepi sa te uiti in jur..si atunci gasesti... dupa cine sa ti se aprinda calcaiile si nici nu iti tb mult dar suferi m.mai mult cand nu ti se da atentie,si parca mai tare te sgandara... fii cu capul pe umeri si te rog asculta si de sfatul celorlalte fete.. caci nimeni nu a vrut doar sa te jigneasca ,desi au spus-o un pic mai dur au vrut doar sa te aduca la realitate si nu pt. ca le e frica ca s-ar putea ca una ca tine sa le ia barbatii, caci daca un barbat are tot cei tb acasa nu se mai uita in jur, sa-si caute amante...deci clar ca nu-i este nimanui de frica de ai fi furat sotul daca stie cum sa-l tina.... si cred ca celelalte fete ma vor sustine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adina Iulia
quote:
Originally posted by Ramona J PS Daca-i vorbesti si sotului cu dvs. va avea un adevarat aer de epoca toata treaba. Ramine de vazut daca si el reactioneaza conform epocii... The best thing you can do for your children is to love your wife.
[:D] Adica [box]? Pai mai era un subiect pe aici, al lui Elise, in care reiki incerca sa demonstreze ca intr-un caz similar sotul incornorat ar trebui sa fie fericit ca jumatatea lui are sentimente nobile pentru altul. [:D]Poate fericit ca scapa si el, saracul. [:D] Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Karma... isi rezolva omul problemele in viata asta. Da, reiki ar fi o partida potrivita pentru paraluta. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai si unde vezi tu lipsa de consecventa la noi? Ne scandalizam si cand un el, si cand o ea, fac asta. Mai mult, am incerca sa-i cuplam daca s-ar putea, sa se incornoreze reciproc daca tot au de gand s-o faca. [:D] asta doar cand avem timp, pe langa oala de magiun. Si strict datorita faptului ca suntem extrem de limitate in perspectiva ce o acordam vietii in doi. Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

paraluta, eu iti apreciez sinceritatea, dar te incurci in propriile vorbe. Cred ca fetele nu sareau pe tine daca spuneai din capul locului ce vrei, chiar daca mai primeai o urecheala-doua. Poti sa incerci ce vrei, e la liber, sfatul meu e sa-ti asculti instinctul. Daca tipul e ok, probabil ca-ti va da cu flit, dar eu stiu ca un berbec nu crede pana nu se convinge singur. Daca si tipul e intr-o pasa proasta, o sa calce pe bec si-si va risca viata, asta daca nu cumva si el sta sa fuga de acasa. Problema este ca, dupa ce-l vei cuceri, e posibil sa nu-ti mai placa si vei cauta sa scapi (un lucru complicat...). Ori eu mai stiu ceva despre berbeci: desi sar imediat cu capul inainte fara sa gandeasca, urasc problemele si lucrurile neclare. O sa ne spui si noua ce-ai facut? [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paraluta, uite, nu te judec, nu dau cu parul, chiar incerc sa te inteleg.... am si eu o curiozitate, cand erai nemaritata, te uitai dupa barbati insurati? Eu inclin sa cred ca NU. Ma gandesc ca acum, ca esti casatorita si ca totusi trebuie sa existe o problema in relatia cu sotul tau (chiar si neconstientizata), nu ai mai respectat acest principiu si te-ai indragostit de acest barbat insurat pt. ca ai gasit la el ce iti lipseste acasa. Dar merita sa iti complici si viata ta si pe a lui? Cel mai bine ar fi sa ramai la nivel de fluturi si ai sa vezi ca iti trece intr-un final, mai ales ca tu singura spui ca el e DISTANT (ceea ce demonstreaza ca el nu e disponibil pt. tine) in conditiile in care la tine starea asta de indragosteala dureaza deja de 8 luni. Si sa zicem ca tot insisti si in cele din urma el cedeaza pt. o simpla aventura (de ce nu? barbatii se simt flatati cand sint cautati, gadilati, etc), crezi ca iti va fi mai bine si ca te vei simti iubita? Cel mai bine ar fi sa analizezi ce nu merge cu sotul tau, sa divortezi daca nu mai merge si sa iti indrepti atentia spre alti barbati neinsurati si fara probleme.... Si daca ca te si muti din oras si e posibil sa nu-l mai vezi, atunci cu atat mai bine pt. tine, „Out of sight, out of mind”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic asa: cand iti place de un barbat-sot, care nu sotul tau, faci multe dusuri fierbinti si reci, alternativ, si te intrebi apoi unde poate duce o astfel de relatie si daca esti pregatita sa iti asumi ce presupune ea... Si sa vezi ca nu-ti mai trebuie. Eventual joaca jocul de-a empatia si vezi cum e sa fii actuala sotie a viitorului barbat ex-sot... sau chiar fostul actual sot al tau... Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adrianai
Este un subiect aici pe forum despre barbatii care inseala, cineva a zis ca barbatul nu inseala pana nu ridica femeia coada. Toata lumea s-a scandalizat. Ei acum ce zice-ti? WARNING: I have an attitude and I know how to use it!
nu mai zice-m nimic...tac-em din gura, asta e Laura cu [url="http://img395.imageshack.us/my.php?image=turcia2006341co2.jpg"]LARA (10.05.04)[/url]& LOUISA(20.04.07) Nur tote Fische schwimmen mit dem Strom [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...