Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

...Ne place un tip casatorit. Cum procedam?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by paraluta
[...] Inainte de a pleca definitiv din oras, am sa-l chem la mine si am sa-i dezvalui toate sentimentele mele pentru el, asa, ca la carte, cu Dvs, ca in filmele de epoca. Am citit undeva ca e chestie de Karma, si ca ce nu e rezolvat acum in viata asta, va trece in viata viitoare. Asta TREBUIE neaparat sa rezolv, pentru ca sunt o persoana care nu-si lasa lucrurile nerezolvate.
[help] nu poate fi adevarat, nu? [cool] Eu cred ca trebuie sa divortezi ca asa este cinstit, nu-l amagi si pe sot cu relatia "ok", umbla dupa cel casatorit si spune-i ce simti, dar fara Dvs ca doar vreti sa stati in pat impreuna si vezi ce zice. Eventual daca crezi ca e prea de tot cu divortul tau, fa ceva util, invata sa cosi, sa faci marmelada, mai fa o scoala, un curs ceva... ai prea mult timp liber... si nu stii sa-l pretuiesti. [url="http://www.babiesonline.com/babies/o/oana/"] 6 ani si ... [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
eu zic ca te plictisesti. si nu-i normal. normal e sa-ti gasesti mereu ceva de lucru - ceva creativ, nu avioane, karme si strategii cu barbati insurati. sa faci magiun nu e o idee rea pt. tine in cazul asta. eventual poti purta conversatia (mental, desigur) cu dl. respectiv in timp ce amesteci in oala. trece timpul mai repede si ai si spor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Guestus
Si sotul de care s-a amorezat paraluta poate sa fie chiar sotul tau [:D]....nu va incredeti in steagul germaniei ce filfiie....
Hi, hi, hi! Asta voiam sa spun si eu: poate e chiar sotul uneia dintre noi![cheers] Laura, mama lui Andrei [url="http://community.webshots.com/user/tcatlaura"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by paraluta [...] Inainte de a pleca definitiv din oras, am sa-l chem la mine si am sa-i dezvalui toate sentimentele mele pentru el, asa, ca la carte, cu Dvs, ca in filmele de epoca.
Daaaa, buna idee asta cu vorbitul cu Dvs. 1. Il ajuti pe domnul insurat sa nu regrete nicio secunda ca a fost 'distant' cu tine :-)) 2. o sa aiba ce sa povesteasca la o bere cu baietii, pana la adanci batraneti :-)) Parca ii aud pe baieti: ia mai zi-o ba p-aia cu Dvs [grup] :-))
quote:
Am citit undeva ca e chestie de Karma, si ca ce nu e rezolvat acum in viata asta, va trece in viata viitoare. Asta TREBUIE neaparat sa rezolv, pentru ca sunt o persoana care nu-si lasa lucrurile nerezolvate.
Acuma serios, Paraluta, daca tu crezi in karme si alte de-astea, ce crezi ca efect va avea asupra karmei tale, faptul ca ai initiat distrugerea unei casnicii? (presupunand ca iese asa cum iti doresti). Bine, vina nu ar fi numai pe capul tau, dar in mometul asta nu ne intereseaza karma lui fat-frumos. Cred sincer ca iti echilibrezi mai bine karma amestecand in oala cu magiun si vorbind singura pana te linistesti, decat facandu-i declaratii unuia casatorit. Guestus, 10 puncte la faza asta :-))))) ------------------------- Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! ! ------------------------- Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paraluta, domnul cel distant si casatorit, cel mult se va amuza de tine daca-i vei declara dragostea ta. S-ar putea chiar sa rada de tine. Oare nu mai ai si alte treburi de rezolvat ? Cred ca in primul rand ai de rezolvat ceva in "ograda" ta, cu sotul tau. Abia pe urma te poti uita in alta parte. Te complici si complici si viata altora. Daca te plictisesti, fa mai bine ceva util. Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai tare ar fi ca Reiki sa fie sotzul Paralutzei ... asta le-ar rezolva pe toate, deoarece casnicia lor ar fi OK [:D] cum bine spunea ea mai sus.
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87332"]Nasterea ariciului junior[/url] [url="http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sib_maillet/my_photos"]Pozele mele[/url] [url="http://s79.photobucket.com/albums/j135/Sorinushka/"]Poze cu noi si Vladimir[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mariamunteanu
Paraluta, domnul cel distant si casatorit, cel mult se va amuza de tine daca-i vei declara dragostea ta. S-ar putea chiar sa rada de tine. Oare nu mai ai si alte treburi de rezolvat ? Cred ca in primul rand ai de rezolvat ceva in "ograda" ta, cu sotul tau. Abia pe urma te poti uita in alta parte. Te complici si complici si viata altora. Daca te plictisesti, fa mai bine ceva util. Maria
yo nu cred ca sotul o sa o refuze. [:D]....uff...de abia acum vad ca tu stai in austria linga germania
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iaca imi dau si eu cu parerea in calitate de berbeaca. Chiar daca am anchilozat oleak si m-am ingrasat, nu am uitat cum era cand eram tinerica si iesita la vanatoare... Asa ca, desi sfaturile mele iti vor trece pe langa urechi, asculta la o tigroaica batrana cu dintii de lana: trage aer in piept si ia-ti o pauza de gandire inainte sa te arunci cu capul inainte. Mai intai fa-ti bilantul propriei relatii, vezi daca tovarasul tau de viata (mai) e bun de ceva si merita sa-i mai dai o sansa (pe langa cele 1000 de pana in prezent, dar speranta moare ultima, nu? [:D]). Daca da, concentreaza-ti toata energia sa-ti recladesti fericirea casnica. Daca nu, schimba-ti culoarea la par, casa, serviciul si orasul si ia-ti un start nou! Cat despre domnul frumusel dar cu defect pe inelar (verigheta), lasa-l sa-si vada de viata lui si de problemele lui singurel; nici sa nu te gandesti la vreo relatie cu un barbat insurat, pentru ca e toxica. Pentru tine, pentru ca nu-l vei vedea in w/e, concediu, de sarbatori, de ziua de nastere; pentru cei din familia lui, pentru ca nu le va mai acorda aceeasi dragoste si atentie, cum ar trebui... Si sa nu uit: ce anume crezi ca obtii cu faza dezvaluitului sentimentelor, culmea si cu "dvs"? Some closure? Da' a fost ceva, in the first place? Nu ma lua cu chestii karmice, ca le stiu mai bine decat iti inchipui. Da' nici nu te expune la ridicol, pentru ca exact cum a spus denizel ii vei furniza munitie pentru discutii cu baietii, la o bere, doua, noua... Mai ales ca barbatii nu prea dau multe parale pe faze din telenovele... Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici. http://community.webshots.com/user/miana_dragnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by paraluta ...Nu se da nimic, dragelor, s-a inchis magazinul! Intoarceti-va la marmelada de pe aragaz, ca se lipeste de cratita!
ce imi place mie la paraluta este stilul ei de adevarata LADY, asa ca va rog eu frumos ajutati-o pe fata asta cu niste sfaturi concrete, caracteristice stilului "lady" si spuneti-i totusi cum sa il vrajeasca pe bietu om, ca nu sfaturi gen baga-ti mintile in cap doreste ea. (ca sa fiu sincera mie frica sa nu ne trimita iar la marmelade si ce face saracu guestus in cazu asta?)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...