Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

...Ne place un tip casatorit. Cum procedam?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetele citesc si eu topicul asta de la inceput. Si apoi am aflat ce i s a intamplat Paralutei (sarcina pierduta) si acum ma gandesc ca dupa ce a suferit atat ... Doamne fereste! Atat! fara mistouri, fara rautati. Don't throw with stones if you live in a glass house. corina mama Ralucai http://community.webshots.com/user/corinaraluca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

indif cat a suferit, nu-i face bine sa se agate de iluzii...vorbesc din experienta. si noi nu suntem rele. rele eram dc ii ziceai: bai paraluta, faci suuuper bine, arunca-te in poala domnului distant si insurat si iti gasesti karma.[bruta] _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paraluta, aud c-ai pierdut o sarcina, imi pare rau. Daca s-a intamplat recent cred c-ar trebui sa astepti un timp. E o trauma pe care probabil incerci s-o compensezi, e normal sa cauti confort afectiv, asigurari ca o sa fie ok, stabilitate. Si e normal sa sesizezi stabilitatea in viata altcuiva, sa-ti placa tocmai pt. ce nu reprezinta pt. tine, pt. ce intuiesti ca ti-ar conferi echilibru. Canalizeaza-te pt. moment pe alte chestii: hobbyuri de exemplu(zic si eu...). Sotul tau si-a dorit copilul? Am avut o prietena buna care, cu ani in urma, a pierdut o sarcina foarte avansata, in 8 luni. Din pacate n-a putut sa ramana impreuna cu prietenul ei - erau impreuna de vreo 6 ani... Bine, nici n-am inteles daca s-au despartit ca n-au suportat pierderea sau sarcina insasi a fost o incercare sa-si salveze relatia... si s-ar fi destramat oricum. ...In fine... Ideea e ca nu e sa fie cu tipul asta/colegul ;) Probabil ca-ti dai si tu seama... Nu e dragoste. Tu traversezi o perioada mai instabila, el are o situatie stabila. Situatiile voastre de viata nu sunt compatibile. Iubirile naucitoare, inevitabile nu se intampla asa, cu retineri si calcule, cu zambete complice, pe furis, dupa 8 luni. E pacat sa vrei asa de putin. Sa te resemnezi. Hai, fruntea sus c-o sa fie in regula, o sa vezi. nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorry pentru ce i s-a intimplat Paralutei (stiu cum e, am avut si eu asa o intimplare nefericita), dar asa ceva nu da dreptul nimanui sa distruga alta casnicie. Mai era un subiect pe aici cu "fluturasi" si ce sa facem. Hai mai, serios acum, sintem oameni maturi sau liceeni care se aprind la orice flama?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by paraluta
...M-am intors si eu de la slujba si m-am delectat citindu-va raspunsurile. Unele dintre ele sunt extraordinar de frumoase si scrise din suflet. Celor care mi-au scris constructiv, chiar cu o nota ironica, le multumesc. Celor care nici macar nu stiu sa scrie corect romaneste,si scriu cu greseli de ortografie, si nici macar nu se pot exprima corect in limba materna, le doresc sa mai citeasca si niscai carti, nu numai ce se "mananca" pe internet. ...A propos, ca sa mai deviez putin nota, ce ziceti de Angelina Jolie? Si ea s-a bagat intre doi oameni casatoriti, in schimb, toata lumea o considera cea mai frumoasa si cea mai desteapta femeie. Ei de ce pare sa i se ierte ceea ce a facut? vreau numai sa stiu niste pareri! P.S. Guestus,hai salut, nu te-am mai auzit d mult!!!
1. Sa ceri sfaturi cum sa procedezi in tactical approach si shock&awe fate de un tip insurat (tu fiind casatorita) mi se pare penibil si patetic. 2. Am m-ai spus-o. INTERNET!!! Ai cerut, ai avut, n-ai invins. Ghinion. 3. Mai Banuta! Aista este internets! Forum! Discutii...balamuc...nu 'cademia romana! Matali vrei opinii sau dizertatii pt acceptare in Istoria Limbii Romane: Cea mai cea limba de pe Pamintul Cesta? 4.Angelina Jolie...hmmm...frumoasa? o fi fost...desteapta? ....indoi'm-as si n-am cui. 5.Constructiv? Daca tot esti cu degetul pe tragaci se recomanda sa tragi si mai vezi matali apoi daca merita. Pentr cei slabi de gri: adica sa vada cum e cu insuratul si ce decurge si sa ne lase in pace cu aberatiile sinistre. Intr-un cuvint: ****-L! [alcool] Cheers!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a facut sa rad chestia cu karma, chiar ca e hazoasa rau! Asta e ultimul argument cu care te imbeti, praful pe care vrei sa-l pui pe ochii nostri. De la inceput, citind postarea ta, se vedea printre randuri ca un singur lucru ai in cap: sexul cu Unicul si Ingalabilul Distant. Pe mine nu m-ai pacalit cu cafeaua si relatii nevinovate ca niste ingerasi. Ca dovada ca ai scris in final ce te interesa de la el. Acum, dupa mine, eu cred ca tipul nu te vrea. Daca zici ca stie ca il placi si de 8 luni el n-a miscat un degetel sa te aduca mai aproape de visul tau, concluzia e ca ii esti indiferenta...ba mai mult, e distant ca sa nu incerci o apropiere. Eu zic ca te faci de ras daca incerci sa-l abordezi fatza-in-fatza. Daca el te-ar fi placut si nu vroia sa-i fie loial nevestei pana in varful unghiilor, de mult era relatia inceputa si consumata. Iar la cratita nu ma poti trimite, n-am loc de al meu sotz, ce invarte ca disperatul in oalele cu mancare....daca incerc sa-l dau deoparte, ma musca. [:D] Ingrid S si Diana http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...Ne place un tip casatorit. Cum procedam? NOI??? cum procededam noi...noi lasam barbatii insurati sa-si bea cafelele cu sotiile lor, cel putin asa fac io Cum procedezi tu?!?!?! Indiferent de ce sa spus aici tu o sa faci cum iti taie capul , caci esti de nestavilit, ca esti berbec...(desi eu nu cred ca esti chiar asa) si o sa te intorci aici, plangand, cu un alt topic ca te-ai indragostit cu de el, nevasta-sa a aflat ca aveti o leg extra-conjugala, o sati toarne borcanul cu dulceata in cap, etc etc...pretty lame! ------------------------ Someone's pleasure is another's pain!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paraluta,la un alt subiect spuneai ca sunteti oameni buni,saritori si nu intelegi de ce aveti necazuri.Poate ai uitat dar primim ceea ce oferim.Ai grija cu gandurile tale,nu toate trebuie puse in practica... ada p.s.mie nu-mi plac tipii casatoriti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...