Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(64)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui 2apples
Buna tuturor, reapar si eu dupa un secol, cu o intrebare: ati facut careva masaj sau kinetoterapie la bebelusi? la vreun centru, sau stiti pe cineva bun care sa vina acasa si sa faca? la baietel ne-au spus la nastere ca, din cauza pozitiei pelvine din burtica, are piciorus valg, i-am facut masaj la un centru de kinetoterapie pt bebelusi.Dar acum, de cand s-au ridicat in picioruse, mi se pare ca fetita sta f prost cu unul dintre picioare, plus ca la un consult pediatra m-a atentionat la baietel ca nu s-a rezolvat definitiv la o talpa.Deci stiti ceva? cele 2 centre de care stiu eu sunt cam departe si f scump daca vreau masaj pt ambii (cam 10 mil pt o luna). Imi e cam greu pe zapezile astea sa plec cu ei, in scoici, cu taxiul... Numai asa am alergat prin iarna pe la doctori.PS. Sugubina, am PM activat, adica am dat si primit mesaje cu Mirela, Monas... doar ca nu am bani in clipa asta pt Omron si de aceea inca nu ti-am dat mail. Dar tot o sa vreau cand pot:) Merci
align="right" id="quote2">draga mea, eu am facut kineto acasa, au fost inghesuite fetele, si astazi mai facem tratament, doar de intretinere, de 2 ori pe luna.am kinetoterapeut f bun, este si psiholog de copii [:D] , a devenit prieten de familie chiar. are cabinet la pta victoriei, dar vine si acasa. tariful nu e mic.. 100 ron sedinta de ora si ceva pentru un copil. deci 800 ron lunar! cu venit acasa. daca vrei, poti cauta pe facebook, are un fel de cv acolo, pe doctor il cheama Gigel Cantaretu (sau Cintaretu)multa sanatata, sa stii ca fetele au rezolvat problemuta in cateva luni de masaj cu dr. Gigel [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 404
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui alma_alma
Seara buna, gemenistelor [hopsieu]Adishor_1975, m-ar interesa patutul, dar nu iti pot trimite PM fiindca nu il ai activat. Cum as putea da altfel de tine? Sau, daca iti activezi PM, da-mi un semn, te rog.Alma [gravi] 24+ (de 3 ori femeie)
align="right" id="quote2">draga alma, ti-am raspuns PM, eu stiam ca este activ..multumesc Lumi, ea mi-a atras atentia azi [flo] saptamana asta nu am prea accesat netul, recuperez in seara aceasta [:D]Porumbitzele mele cresc, au un an si o luna. eu merg la birou de 7 saptamani, program scurt, de mamica , adica 6 ore, dar stau 7.. adica 10-17. dimineata eu ma trezesc cu fetele, le imbrac, la arnajez, le dau picaturile, le hranesc, apoi vine bona si le predau. eu... fuuuga la birou (stau aproape din fericire), la 17 sunt acasa, preiau fetele, ne jucam si la 6 le servesc cina [:D] . apoi joaca, ne exersam mersul, ne harjonim. baitza pe la 20:45, iar la 21: 15-21:30 biberon si culcarea.. care se intampla spre 22. noaptea dorm cu fetele, am barul deschis, ceai, suzete, lapte iar pe la 5 dimineata.si tot asa, este un cerc, dar ma bucur ca reusesc sa ma descurc si cu jobul si sa stau si cu mandrele.o mare fericire ca le am... azi le-am vazut pupandu-se!Adishor, cu Porumbitzele 26.01.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anahadasa
Multumesc mmammarutza![flo] Imi propun sa mai adaug cateva noi, sper sa reusesc astazi!Noi suntem in plin sezon colicesc, pana la 2 luni n-am avut treaba, insa acum, in fiecare seara avem concert, nici nu mai stiu ce sa mananc, alteori mi se pare ca nici n-au legatura durerile cu alimentatia mea! [alcool] Alexa, voi cum mai stati?Ana, mami de 4 nazdravani, doi pe rand (Darius & Sara), si doi odata (gemenasii Natalia & Matei - 26 dec 2011) Poze noi la semnatura!https://picasaweb.google.com/105300499019911509059/NataliaSiMatei?authkey=Gv1sRgCKDAo6bF4rDr5gE
align="right" id="quote2">ana, am vazut pozele, niste minuni toti patru copilasii. felicitari [flo][flo][flo]sunt impresionata, o familie frumoasa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui 2apples
multumesc mult, Adishor! Am sa il caut pe fb, daca nu il gasesc iti las PM si poate imi dai datele lui. Diferenta de bani probabil o dau pe taxiuri, altfel. Sa vad ce facem!
align="right" id="quote2">iti scriu telefonul lui 0723799244 dr. Gigel Cintaretu [:)]bafta cu kinetoterapia!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uram si noi din suflet LA MULTI ANISHORIid="red">id="size4"> cu sanatate, bucurii si impliniri pentru SONIAid="size4">id="red"> si SERGIUid="size4">id="red">!!!

VISS, sa te bucuri nespus si sa multumesti la Dumnezeu in fiecare zi pentru minunile pe care ti le-a daruit!!!

 

[pup][pup] pentru sarbatoriti!!!

 

mami din 17.04.2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui adishor_1975
Citat:
citat din mesajul lui anahadasa
Multumesc mmammarutza![flo] Imi propun sa mai adaug cateva noi, sper sa reusesc astazi!Noi suntem in plin sezon colicesc, pana la 2 luni n-am avut treaba, insa acum, in fiecare seara avem concert, nici nu mai stiu ce sa mananc, alteori mi se pare ca nici n-au legatura durerile cu alimentatia mea! [alcool] Alexa, voi cum mai stati?Ana, mami de 4 nazdravani, doi pe rand (Darius & Sara), si doi odata (gemenasii Natalia & Matei - 26 dec 2011) Poze noi la semnatura!https://picasaweb.google.com/105300499019911509059/NataliaSiMatei?authkey=Gv1sRgCKDAo6bF4rDr5gE
align="right" id="quote2">ana, am vazut pozele, niste minuni toti patru copilasii. felicitari [flo][flo][flo]sunt impresionata, o familie frumoasa!
align="right" id="quote2">adishor [flo][flo][flo] multumesc!Ana, mami de 4 nazdravani, doi pe rand (Darius & Sara), si doi odata (gemenasii Natalia & Matei - 26 dec 2011) Poze noi la semnatura!https://picasaweb.google.com/lh/myphotos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...