Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(64)


Recommended Posts

Buna mamici, Si eu am savurat pozele cu bebicii mici. Ce frumos:) si ce frumosi sunt! Viss: si eu ma tot gandesc la treaba cu incaltatul ca ar cam trebui sa invete sa stea incaltati si ai mei. Fetele sunt mai harnicute; si Eva mea merge tinindu=se ea de cate un deget al nostru. Ba in pat si-a mai dat drumul catre noi si facea cate doi pasi. Fabian in schimb se bataie ca cetateanul turmentat daca il ducem as ade manute:). Ins chimb la pozne el e primul. Su furiseaza catre cabluri pe sub birou, nu stiu cum face dar trece pe sub scaun si pe sub premergator (puse ca pavaza pana la cabluri). E cam nazbatios. Acum facem si noi abia exercitii sa ne tinem biberonul singuri. E drept ca nu le-am dat eu mai devreme pt ca mai curge pe jos pana invata.. Mai nou umbla amandoi de-a busilea si aduna scamele de pe jos si le baga in gura[bang]. Eva e mare dansatoare, mori de ras daca o vezi. Sta in genunchi si da din burta si din cap la orice melodie, chiar si la reclame. Ne-am dat si cu saniile si spre sursprinderea mea au stat in ele. Fabian a facut si cunostinta cu zapada direct, pt ca s-a rasturnat sania[:I]. Cam asta facem noi in asteptarea primaverii si a mersului in picioare. Va pupam [pup] mama de Eva si Fabian din 8 Martie 2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 404
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce de bebici frumosi !!!!! Sa va traiasca, sunt minunati ! Salut mamicile si burticile! Urez bun venit si noilor burtici ! Parerea mea, e ca trebuie sa fiti cat mai calme, mai linistite,sa ganditi pozitiv, ca sigur o sa reusiti sa aduceti pe lume copii cat mai aproape de termen. Si eu am avut sangerari si pete maronii toata sarcina, dar sub supravegherea medicilor si a tratamentului urmat( amestec litic in spital timp de 2 sapt plus utrogestan si no-spa cand aveam contractii...)am reusit sa duc sarcina la 37 de saptamani. Acum am 2 nazdravani, care ma fac suuuuper fericita. Deja se joaca singurei cu orele[olala].... vin si ma trag de pantaloni cand le e foame si somnic. Colicii le-au trecut pe la 4 luni, cu toate ca si eu am incercat toate variantele. Cel mai bine a mers la noi Debridat de 3 ori pe zi, i-a reglat si cu scaunelul ca se constipau, plus Gripe water baby, de 2 ori pe zi. Sugubina, daca tot ai cunostinta aceea la Omron, nu vrei sa profiti de ea ???[:D] As cumpara din timp un aparat de facut aerosoli, ca nu se stie niciodata cand ai nevoie de el. Daca ma poti ajuta, iti multumesc anticipat [pup]. In rest noi suntem bine, din cand in cand mai avem mucisori, dar ne trec repede cu panadol si sirop Stodal, daca tusesc. Va pupam, numai bine ! Mami de 2 baietei Luca-Mihai si Ianis-Gabriel ( 18 martie )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai PM cu info necesare. Cikas celelalte daca vreti orce produs Omron va pot ajuta sa il gasiti la pret f bun fata de farmacii direct de la importatoru direct (pt Buc il aduce direct acasa gratis)
Citat:
citat din mesajul lui mary1975
Ce de bebici frumosi !!!!! Sa va traiasca, sunt minunati ! Salut mamicile si burticile! Urez bun venit si noilor burtici ! Parerea mea, e ca trebuie sa fiti cat mai calme, mai linistite,sa ganditi pozitiv, ca sigur o sa reusiti sa aduceti pe lume copii cat mai aproape de termen. Si eu am avut sangerari si pete maronii toata sarcina, dar sub supravegherea medicilor si a tratamentului urmat( amestec litic in spital timp de 2 sapt plus utrogestan si no-spa cand aveam contractii...)am reusit sa duc sarcina la 37 de saptamani. Acum am 2 nazdravani, care ma fac suuuuper fericita. Deja se joaca singurei cu orele[olala].... vin si ma trag de pantaloni cand le e foame si somnic. Colicii le-au trecut pe la 4 luni, cu toate ca si eu am incercat toate variantele. Cel mai bine a mers la noi Debridat de 3 ori pe zi, i-a reglat si cu scaunelul ca se constipau, plus Gripe water baby, de 2 ori pe zi. Sugubina, daca tot ai cunostinta aceea la Omron, nu vrei sa profiti de ea ???[:D] As cumpara din timp un aparat de facut aerosoli, ca nu se stie niciodata cand ai nevoie de el. Daca ma poti ajuta, iti multumesc anticipat [pup]. In rest noi suntem bine, din cand in cand mai avem mucisori, dar ne trec repede cu panadol si sirop Stodal, daca tusesc. Va pupam, numai bine ! Mami de 2 baietei Luca-Mihai si Ianis-Gabriel ( 18 martie )
Sugubina si Puficele [fetita] [fetita] [url="http://picasaweb.google.com/raluca1anghel"]Mara Diana si Ilinca Miruna[/url] 6.11.2010 [url="http://sugubina.blogspot.com/"]Blogul Puficelor-aventuri din gemenie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Fetelor, explicati-mi si mie ce e cu aerosol-ul asta ca n-am facut decat o data in spital si sunt cam habarnista...[:I] Cum functioneaza, in ce conditii se foloseste, cat costa un aparat si de unde il procuri, va rog, scoateti-ma din indiferenta![:I][:D] Sugubina ms pt comentariile la foto si fetelor care mi-ati dat like![flo] Voi priviti cu nostalgie la bebeii nostri, noi cu curaj la ai vostri![:D] Picii mei dorm tot mai bine noaptea, adica papa la 12, 4 si 7, scancesc doar la foame, e tare bine, Doamne tine-i tot asa! Ana, mami de 4 nazdravani, doi pe rand (Darius & Sara), si doi odata (gemenasii Natalia & Matei - 26 dec 2011) Poze noi la semnatura! https://picasaweb.google.com/105300499019911509059/NataliaSiMatei?authkey=Gv1sRgCKDAo6bF4rDr5gE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna mamici cu pitici m am hotarat sa vand caleasca si scoicile, ca ne cam impiedicam de ele, oricum nu le mai folosim, rar de tot il mai pun pe Razvan in scoica la nani 2, Robi nu mai sta nici batut daca e vreo mamica interesata sa mi dea PM si ii trimit foto cu ele si cu caleasca mami cu motaneii [cavaler]Razvan si [cavaler] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga] [url="http://colaceibebe.webs.com/"]colacei de inot pentru bebelusi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi am inceput sa mergem incaltati cu niste botosei, gen adidas moale, din panza cu talpica de vinilin, apoi i am trecut la sandale cu talpa tare, iar acum merg in orice le place la nebunie sa alerge in picioarele goale seara cand ii schimb de nani, ii mai las in picioarele goale, sunt super incantati mami cu motaneii [cavaler]Razvan si [cavaler] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga] [url="http://colaceibebe.webs.com/"]colacei de inot pentru bebelusi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai PM activat..activeaza-l si iti dau info. Sau da-mi mail pe sugubina (yahoo) si iti zic
Citat:
citat din mesajul lui 2apples
Sugubina, as cam vrea si eu Omron:)
Sugubina si Puficele [fetita] [fetita] [url="http://picasaweb.google.com/raluca1anghel"]Mara Diana si Ilinca Miruna[/url] 6.11.2010 [url="http://sugubina.blogspot.com/"]Blogul Puficelor-aventuri din gemenie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viss, monas, si ioakimu danseaza, io zic sa le facem club de zumba! anahadasa, alexa, uanzarful chids! sa fie sanatosi! asa e, medicamentele de colici cica se dau alternativ. oricum, colicii vor trece cand vrea muschii lor, asta nu v-o spun ca sa va descurajez, ci ca sa nu credeti ca alte mame detin vreun secret si ca voi ati fi nepricepute, nuuuuuuuuuu! pur si simplu burticile lor nu sunt atat de mature cum le vrem noi. va tin pumnii! la noi I a mers primul, a dansat primul, acum merge si cu spatele (moonwalk curat), mai nou plimba aspiratorul prin casa, in timp ce sistera abia de craciun si-a dat drumul. alearga ca doi titirezi si se bat pe orice, iar pe mine e calareala gelozioasa de se lasa cu palme si tras de par. Adi, mami de ana si ioachim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza doamnelor, Nu am mai scris, dar v-am admirat din umbra pe voi si pe frumosii copii! Am o intrebare, desi stiu ca ati mai raspuns la ea de atatea ori: Cam la cate saptamani de sarcina ati nascut? ( aseara, am fost la consultatie si medicul care imi urmareste sarcina mi-a comunicat ca in perioada in care am eu dpn, adica 20 iulie, ar fi in concediu. De fapt, cam de pe data de 25 iunie ar intra. Stiu ca nu voi ajunge eu sa nasc la termen, dar macar sa imi fac un calcul. Chiar mi-a spus ca una dintre pacientele lui a nascut ieri la 33 de saptamani doua fetite de 2 kg fiecare. Sunt ingrijorata ca va intra in concediu, dar macar m-a anuntat si mi-a spus ca in cazul in care decid sa ma urmareasca in continuare ma va recomanda unui coleg in care are cea mai mare incredere. A doua intrebare: Ati avut vreuna dintre voi fibrom subseros? Tot aseara, la control, i-am spus ca la palpare se simte o umflatura. Stiam ca am un fibrom subseros de 5,6 mm, dar nu credeam ca se poate simti asa. Nu am dormit toata noaptea. Sunt chiauna, am o gramada de ganduri care ma coplesesc. Multumesc [flo] 16+ [gravired]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...