Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Podurile din Madison County ...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui AgnesLuca
Intre timp am imbatrinit si eu [:I] si cu mintea de acum zic ca nu-i iubea de fapt pe nici unul din ei. Era indragostita de personajul jucat de Clint Eastwood, da nu-l iubea.

align="right" id="quote2">

de curiozitate, ce ingredient lipseste ca s-o poti considera iubire?


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...
id="green">id="Arial">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buflea
mesajul nu stiu exact care a fost - chiar, care a fost dupa voi mesajul filmului ? ...
align="right" id="quote2">

pentru mine s-a suprapus peste un citat din "Arta conversatiei":

"De cinci ani, ori de cate ori mi-e greu si vine viata ca un tavalug peste mine, de cate ori mi-e greu, si mi-e de multe ori, scot din cutia cu amintiri fiecare gest al nostru, fiecare vorba a noastra de-atunci, imi derulez mereu in minte povestea, fidel, ca pe-un film, ca pe-o banda de magnetofon, si ma linistesc si ma-nseninez si-adorm si-mi spun: „Ce fericita sunt ca mi-a fost harazita o luna de minune-n viata. Eu am o luna de fericire pe care nimic n-o poate schimba, pe care nimeni nu mi-o poate lua. Doamne, cati oameni pot spune c-au fost o luna fericiti in viata lor?” Si deodata ma simt bogata, ma simt daruita cu cea mai frumoasa bogatie-a lumii."


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...
id="green">id="Arial">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buflea
[olala] [:D] Oh ! common ... eu sunt de mult in fundul gol. Dupa subiectul asta 7 ape nu ma mai spala ... si am primit si o stea la el de la Michelle. I'm crashed ...[:)]
align="right" id="quote2">Hai nu o lua chiar asa...personal, te rog.poate sunt singura caruia nu i-a placut...asa ca e ceva wrong cu mine nu cu filmul.dar serios nu mi-a placut filmul... stiu ca e faimos...de asta l-am si vazut...nu neaparat din motive religioase nu mi-a placut filmul.poate revin cu motivele mele...dar acum ma grabesc sa-mi iau comoara de la scoala.imi plac Meryl si Clint in general...dar in filmul asta nu m-au impresionat.michelle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ia sa fiu eu avocatul diavolului nitel:)

daca intoarcem filmul si ne gindim ca l-am fi vazut din perspectiva barbatului lui Meryl, care pleaca la un tirg si acolo cunoaste o femeie, cu care pune in scena toata povestea filmului cu o femeie fotograf. care e spontana, fara obligatii, frumoasa, proaspata, libera, vie.. fara rutina unei casnicii de 10 ani in spate, fara grijile copiilor si ale casei...

asta cum suna? mai e romantic? mai e de inteles? ca si-a luat EL 4 zile de fericire si dupa aia si-a recuperat valorile morale si s-a intors la nevasta dar a continuat sa traiasca in secret cu dorul in suflet?

intreb fiindca si pe forum am vazut ca suntem mai mereu gata sa fim mai blande cu femeia infidela decat cu barbatul.. si pe forum, dar si in viata reala:)

 

off topic: agnes, sora mea [flo]ce dor mi-era de tine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut timp sa citesc mai mult decat prima pagina si tare rau imi pare. Mie mi-a placut foarte mult filmul, mi-a placut atat de mult incat pentru mine finalul nu este final, eu cred ca la explozia de sentimente pe care le aveau, nu se poate ca totul sa se fi terminat asa. Ala nu a fost happy end, si eu cred ca oamenii pot si trebuie sa fie fericiti. Viata nr.2 nu exista.

Numai ca, desi sunt inghesuita la serviciu cu un proiect urgent, nu ma puteam opri sa nu ma gandesc (buflea, uite cum imi dai tu de lucru suplimentar :-)), cat de neinsemnat si fara succes ar fi fost filmul asta daca situatia ar fi fost inversata. El casatorit, ea disponibila aparuta in casa lui cand sotia nu era acasa... dragoste adevarata si frumoasa. Ehe, cat de apreciat ar fi fost finalul aici pe forum. Cu totul si cu totul alta mancare de peshte

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...