Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Punctele negre


Recommended Posts

Buna ziua tuturor, Voi ce faceti ca sa scapati de punctele negre? Folositi leacuri babesti sau tratamente moderne? Am inteles ca nu e bine sa le stoarcem, dar nu vad alta medota mai eficienta. Am incercat cu masti de argila, au efect, dar dupa o zi punctele negre isi fac din nou aparitita. [bang] Ce fel de tratamente folositi si ce vi se pare cel mai eficient?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetele mele folosesc produse pe baza de tea tree si nu mai au probleme nici cu cosurile si nici cu punctele negre(sunt adolescente si la varsta acneei si alte cele). Inainte le cumparam produsele de la Neutrogena. De asemenea, cand am ocazia, obtin din Ro ceai de pelin sa se spele pe fata(si nu numai) care curata pielea in mod natural. ---------------------------------------------- mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007 O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel. PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maria, mai bine mergi la o cosmeticiana priceputa, sa-ti curete bine porii. apoi folosesti produse de ingrijire, am inteles ca ar functiona foarte bine si masca cu aspirina, inchide porii si reduce secretia de sebum Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baie de aburi cu foi de dafin si urzica: se fierb 2 litri de apa intr-o oala , se adauga cateva frunze de dafin si urzica.Cand este fierbinte apa , acopera-ti capul cu un prosop, creand o mini sauna cel putin 10 minute pentru a deschide porii si a facilita indepartarea impuritatilor apoi freaca fata cu un burete natural (ex: cel pt bebelusi).Cu un tifon pus pe unghii poti incepe prin a-ti stoarce punctele negre apoi aplica un dezinfectant sau un ulei estential de lavanda. Mai poti folosi benzi de la Nivea/ Pond’s (sunt cele mai bune , spun eu), se gasesc in farmaciile Sensiblu. ,,Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, iar mintile reduse ii discuta pe altii. " Necunoscut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sheherezada
Poti sa faci sauna faciala si dupa sa te freci pe fata cu faina de porumb.La mine se curata fata frumos pentru o vreme.
Sauna faciala duce la riduri mai multe in timp (pierderea elasticitatii) si e iritanta. Frecatul fetzei cu orice, de asemenea, foarte iritant. Pe un ten acneic, cu atat mai daunator. Eu as recomanda peelingul chimic (exemple de produse aici: http://pasagera.ro/lista-cu-produse-exfoliante-chimic.html) si apoi hidratare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Maria_1
Laura, cum se face cu ceaiul de pelin? Se face ceai pur si simplu sau se lasa la infuzat mai mult? Se mai clateste cu apa dupa? Eu probleme cu cosurile nu mai am demult, dar punctele negre (mai ales pe nas) sunt o pacoste[bang]
Ceaiul de pelin il faci precum ceaiul simplu numai ca nu il folosesti ca sa-l bei(are un gust groaznic) ci ca sa te speli pe fata cu el. Este foarte bun in orice problema de piele, chiar se recomanda si la spalaturile in zona intima. Mastile din tarate de grau sunt de asemenea foarte bune. Nu iti freca pielea cu nimic(nu se recomanda nici dupa ce te speli pe fata sa te freci cu prosopul ci doar sa te tamponezi). ---------------------------------------------- mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007 O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel. PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O sa incerc si eu cu ceai de pelin. Despre stergerea sau frecarea fetei cu diverse chestii (zat de cafea, tarate) si eu stiam ca nu e prea indicat. Eu folosesc zatul de cafea pentru picioare si coapse. Imi place mirosul de cafea si pielea ramane f f f catifelata[olala] Baia de aburi propusa de Luisa suna foarte bine si o sa incerc si asta. Stiu eu ca baile daca nu sunt foarte foarte dese nu fac rau (prea rau). Dar din pacate baia de aburi am mai incercat-o (cu ceai de musetel) si este o solutie de moment. A doua zi punctele negre sunt acolo unde erau inainte de tratament. [q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...