Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Punctele negre


Recommended Posts

Maria, nu sa te freci pe fata cu tarate! Le inmoi cu apa si le lasi asa cateva ore apoi le pui pe fata ca o masca, un strat cum consideri tu ca e de ajuns de gros si stai asa cu ele pe fata sa zicem intre 10 si 30 de minute apoi iti speli fata cu apa rece si te tamponezi cu prosopul ca sa te usuci. Asta e tot. De cafea eu nu stiam dar am auzit in schimb de creme/ masti cu/din ciocolata care catifeleaza si curata pielea. Personal n-am folosit inca dar m-ar tenta. ---------------------------------------------- mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007 O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel. PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Asa o sa fac si cu taratea. Ca trebuie sa le dovedesc (pe punctele negre) o data! [alcool] Laura, cu zatul eu fac asa si sunt incantata la maximmm! Fac cafea turceasca (nu la filtru) si nu pun zahar cand o fierb. Zatul il pun in borcanel la frigider. La dus, dupa ce m-am spalat, ma frec bine bine cu el pe toata lungimea piciorului (folosesc o manusa). Functioneaza ca un scrub 100% natural. Dupa ce se inroseste pielea - semn ca s-a vascularizat puternic clatesc bine si gata. Pielea este mai ferma si foarte catifelata. Ramane si un miros discret de cafea. Dezavantaje: Trebuie sa curat bine cada dupa operatiunea asta, ca sa nu risc sa ramana zat pe acolo si sa pateze. Eu recomand asta oricui, fiind foarte ieftin si mult mai eficient decat scrub-ul cumparat din magazin. In orice caz, nu l-am folosit pe sani, pe gat sau in zone unde pielea este mai sensibila. Sunt un mare fan al cosmeticelor 'home made' din produse naturale. Asa ca daca aveti retete sau folositi remedii naturale pentru diverse mai povestiti-mi ca si eu am testat foarte multe si va zic indata. [pup] O sa va povestesc ceva si cu celulita. Nici nu o sa credeti! [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Maria_1
Baia de aburi propusa de Luisa suna foarte bine si o sa incerc si asta. (...) Dar din pacate baia de aburi am mai incercat-o (cu ceai de musetel) si este o solutie de moment. A doua zi punctele negre sunt acolo unde erau inainte de tratament. [q]
Si atunci de ce o sa incerci inca o data, desi stii ca dauneaza si nici nu ajuta? [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...