Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sotia ideala


Recommended Posts

Retete pentru identificarea jumatatii ideale nu exista, pentru ca nimeni nu este perfect. Singura solutie ca sa gasesti pe cineva care sa te completeze cat mai bine este sa-ti faci mai intai autoanaliza, sa determini ce anume vrei de la viata si, mai ales, cat ai de oferit pentru atingerea aspiratiilor tale; asa cum spunea cineva mai sus si tu trebuie sa fii la fel de harnic, intelegator si bun ca parinte. P.S. sorry, dar cred ca nimeni nu-ti va putea indica vreun algoritm pentru rezolvarea dilemei tale... nici macar o adresa, un single's bar unde sa poti intalni femeia perfecta... [amoras] Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici. http://community.webshots.com/user/miana_dragnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Depinde ce inseamna "sotia ideala"...idealul e diferit, depinde de persoana. ...tu iti doresti o femeie cu inclinatii casnice? pentru mine "sotia ideala" inseamna cu totul altceva, nu sa stea toata ziua la cratita si la curatenie

You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her. [url="http://community.webshots.com/user/oananicoara"]Noi 2...[/url] [url="http://new.photos.yahoo.com/oana.morait/albums/"]...si o clipa din viata noastra![/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA"]Wedding-videoclip[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

geluhutanu, ca sa ai dragoste si intelegere tre` sa-ti gasesti o fata care are aceeasi educatie cu tine, provine din acelasi mediu social si are cam aceleasi scopuri in viata. Daca cele 3 conditii enuntate de tine sunt prioritare, fata pe care o cauti ar pute avea urmatoarele caracteristici: - Harnica: provine din mediu rural urban defavorizat: unde a invatat ca intretinerea gospodariei depinde de membri familiei. - Intelegatoare: are cel putin un frate/o sora mai mare decat ea: fratii mai mici invata sa fie buni mediatori, sunt persoane intelegatoare, mai putin voluntare. - Sotie devotata: provine dintr-o familie cu mai multi copii, in care parintii nu au divortat. Pai ia sa vedem care e targetul tau: cat sa fie 20-25 de ani, din mediu rural, cu studii medii, din familii traditionale. Cum sa gasesti fetele astea, unde se duc ele si ce preocupari au?! - discoteci si localuri/cafenele/pizzerii orasenesti care practica preturi populare. - ziare/reviste cu acoperire nationala(nu glossy :) ). Daca te bate gandul sa dai un anunt. - pe net/siteuri dedicate. bafta nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gelu eu cred ca toate femeile (ma rog majoritatea) au calitatile pe care le cauti tu, insa cel mai important este sa te potrivesti/completezi cu ea, calitatile astea nu sunt suficiente pentru a intretine o relatie prietenie/casatorie. Sotia ideala nu e neaparat harnica, nu neaparat intelegatore, ci sa te cunoasca, sa te simta cand vrei ceva si tu la fel si tu sa stii sa-i oferi, sa o iubesti, sa o respecti si sa o protejezi, sa participi si tu alaturi de ea, sa nu o lasi singura, menirea femeii este sa intretina armonia in casa/familie bineinteles alaturi de barbat, nu neaparat sa mature toata ziua casa si curtea, si sa faca oale cu mancare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fata pe care o cauti ar pute avea urmatoarele caracteristici: - Harnica: provine din mediu rural urban defavorizat: unde a invatat ca intretinerea gospodariei depinde de membri familiei. --------------------------------------------------------------------- nume, ma uimesti cu calculele shi deductiile. unde te-ai nascut mai mama?? daca in bucuresti ,cite persoane din marea urbe au fost educati pe timpul raposatului ca gospodaria este doar treaba sclavei isaura? unde au trait ma favorizatzii astia cu shoferi shi sclavi la nas???citzi din favorizatzii astia se invirt pe aici pe d.c.....unde suntetzi mai favorizatilor???? harnic din cite stiu eu nu inseamna numai intretzinerea gospodariei,ci mai inseamna shi activ,sirguincios,pasionat,capabil....in ce face indiferent ca este gospodarie ,profesie,pasiune.sa intzeleg ca cei care nu freaca oale sunt niste privilegiati educatzi din paturile inalte sau marile metropole, dar shi leneshi shi trintori in acelashi timp(ca de, nu freaca oale)???.sau in mediile putin favorizate (de tine) nu incape decit educatzia "medie" shi harnicia in gospodarie???? poate te dezamagesc dar eu cunosc multe persoane harnice shi cu studii inalte din diferite medii atit rurale cit shi urbane "favorizate sau mai putzin favorizate".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by principe
fata pe care o cauti ar pute avea urmatoarele caracteristici: - Harnica: provine din mediu rural urban defavorizat: unde a invatat ca intretinerea gospodariei depinde de membri familiei. --------------------------------------------------------------------- nume, ma uimesti cu calculele shi deductiile. unde te-ai nascut mai mama?? daca in bucuresti ,cite persoane din marea urbe au fost educati pe timpul raposatului ca gospodaria este doar treaba sclavei isaura? unde au trait ma favorizatzii astia cu shoferi shi sclavi la nas???citzi din favorizatzii astia se invirt pe aici pe d.c.....unde suntetzi mai favorizatilor???? harnic din cite stiu eu nu inseamna numai intretzinerea gospodariei,ci mai inseamna shi activ,sirguincios,pasionat,capabil....in ce face indiferent ca este gospodarie ,profesie,pasiune.sa intzeleg ca cei care nu freaca oale sunt niste privilegiati educatzi din paturile inalte sau marile metropole, dar shi leneshi shi trintori in acelashi timp(ca de, nu freaca oale)???.sau in mediile putin favorizate (de tine) nu incape decit educatzia "medie" shi harnicia in gospodarie???? poate te dezamagesc dar eu cunosc multe persoane harnice shi cu studii inalte din diferite medii atit rurale cit shi urbane "favorizate sau mai putzin favorizate".
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of topic ce te hlizeshti "avionareaso",vezi ca tre sa speli borcanili de magiun ,ca tu nu esti din vitza nobila ca mine.... principesa de CAC'NTZOL, sa stai pe D.C shi slugili sa-tzi faca triaba. Hasintaaaaaaaaaaa vino fa shi fa-mi vint ca m-am inadushit,shi adu shi o lacutica di majun di floarea soarilui trimis de avionareasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...